kuchenny misz masz

161 inspiracji
by K R
1 obserwujący
Pizza twist

CIASTO
*500 g mąki pszennej
*25 g drożdży świeżych lub 7 g suchych
*2 łyżki oleju
*1/2 łyżeczki cukru
*1 łyżeczka soli
*350 ml wody, lekko ciepłej

DODATKOWO
*ser (żółty, mozzarella)
*szynka, salami lub inna ulubiona
*ketchup lub sos pomidorowy na spód
*zioła (bazylia, oregano)

Mąkę przesiewamy dodajemy suche drożdże (ze świeżych wykonać wcześniej zaczyn), olej, cukier, sól oraz wodę. Mieszamy i zagniatamy ciasto. Wkładamy do dużej miski, owijamy folią spożywczą i zostawiamy na ok. 2 godz do podwojenia objętości.
Stolnice obficie oprószamy mąką, wykładamy ciasto i rozwałkowujemy na prostokąt o grubości ok. 1-1,5 cm. Na jedną część wykładamy ketchup lub sos pomidorowy oraz pozostałe ulubione składniki drobno pokrojone. Nakładamy drugą część i lekko dociskamy. Nożem do pizzy wycinamy pasy ok. 1,5-2 cm szerokości. Lekko zwijamy jak świderki. Układamy na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Wkładamy do piekarnika rozgrzanego do 230 C i pieczemy przez ok. 15-20 min do lekkiego zarumienienia.
Sałatka z selera konserwowego - UgotujmyTo.pl

Sałatka z selera konserwowego
Składniki:

2 słoiczki selera 370 g
150 g żółtego sera
150-200 g szynki
puszka kukurydzy
3 jajka
200 g rzodkiewki
natka pietruszki
2-3 łyżki majonezu
sól, pieprz
Jajka ugotować, ostudzić i pokroić w kostkę. Również pokroić w kostkę ser żółty, szynkę i rzodkiewkę. Posiekać natkę pietruszki. Seler i kukurydzę odcedzić. Wszystkie składniki połączyć dodając 2-3 łyżki majonezu. Doprawić solą i pieprzem.

Smacznego :)
Roladki z kurczaka pod mozzarellą

Składniki:

podwójna pierś z kurczka ok. 600g. Polecam produkt marki "Nasz kurczak"
150g świeżego szpinaku
100 g sera ricotta
100 g sera mozarella
2 łyżki startego parmezanu
2 ząbki czosnku
1 łyżka masła
sól, biały pieprz
sos:

pomidory krojone w puszce 400 g
1 łyżka oleju
1 cebula
1 ząbek czosnku
sól, szczypta cukru, bazylia
panierka:

1 filiżanka bułki tartej
4 łyżki tartego parmezanu
1 rozmącone jajko

Farsz:

Szpinak umyć i osuszyć. Na patelni rozgrzać masło i wrzucić szpinak. Dodać drobno posiekany czosnek. Dusić razem kilka chwil, aż szpinak zwiędnie, a nadmiar wody odparuje. Odstawić patelnię z ognia, by szpinak nieco przestygł.

Dodać ricottę i parmezan. Dokładnie wymieszać. Doprawić solą i białym pieprzem.

Sos:

W niewielkim farnuszku rozgrzać olej. Dodać drobno pokrojoną cebulę. Dusić kilka chwil. Dodać przeciśnięty przez wyciskarkę czosnek i przesmażyć razem. Krótko, by czosnek nie zdążył zbrązowieć. Wlać pomodory z puszki. Dusić razem ok. 30 minut, aż sos wyraźnie zgęstnieje. Doprawic solą, szczyptą cukru i bazylią.

Piersi z kurczaka umyć i osuszyć. Mięso przekroić w poprzek na pół, by było cieńsze. Każdy kawałek umieścić między dwoma arkuszami folii spożywczej i cienko rozbić. Mięso oprószyć solą i rozsmarować na nim ok.1 łyżki farszu szpinakowego. Zwinąć w roladkę. Tak samo postępować z kolejnymi kawałkami.

Jajko rozkłócić widelcem. Składniki panierki wymieszać. Roladki zamoczyć w jajku i obtoczyć w panierce. Układać w naczyniu żaroodpornym wysmarowanym tłuszczem.

Wstawić do nagrzanego piekarnika. Piec w temp.200 C z termoobiegiem przez 30 minut. Po tym czasie roladki wyjąć. Na każdą nałożyć sos, a na wierzch plaster sera mozarella. Ponownie wstawić do piekarnika i piec jeszcze ok. 5 minut, by ser się roztopił.

Uwaga: Jeśli chcecie, by panierka była bardziej chrupiąca, w połowie pieczenia wierzch roladek można skropic olejem.
Tę zupę możesz jeść nawet codziennie…a | Sekrety Odchudzania
ODKWASZAJĄCĄ ZUPĘ KASI GURBACKIEJ”

Składniki:

4-5 średniej wielkości marchewki
2 średniej wielkości pietruszki
kawałek selera
1/2 szklanki kaszy jaglanej
2 łyżki posiekanego koperku
2 łyżki posiekanej natki pietruszki
1 łyżka masła 82% tłuszczu
sól i pieprz do smaku
liść laurowy, 1 ziarenko ziela angielskiego
2,5 litra wody

Wykonanie

Do garnka wlać wodę, dodać obrane i starte na tarce warzywa. Dodać opłukaną dokładnie kaszę jaglaną (należy ją opłukać w miseczce, kilka razy zmieniając wodę).
Gotować około 40 minut. Pod koniec dodać posiekany koperek i natkę pietruszki. Doprawić solą i pieprzem Dodać łyżkę masła i dokładnie wymieszać.
Taką zupę można jeść nawet na śniadanie, można zabrać ją w pojemniczku do pracy i zajadać, kiedy zgłodniejemy. Można też ją jeść na kolację.

Dlaczego należy jeść tę zupę?

Prozdrowotne korzyści z jedzenia tej zupy są ogromne. Od wieków wiadomo, że kasza jaglana, zwana też „złotem Polskiej Ziemi” która jest składnikiem tej zupy ma działanie lecznicze. Unikalny skład, neutralizuje nadmiar kwasów żołądkowych, zwalcza zgagę, odśluzowuje i działa przeciwwirusowo. Jest lekkostrawna i czyści jelita od środka. Wspomaga cały układ pokarmowy, żołądek i wątrobę.

6 Ważnych powodów ABY jeść zupę odkwaszającą organizm

1. Jest zdrowa i naturalna
Jest nieprzetworzona i zawiera wyłącznie naturalne i lekkostrawne składniki. Mogą ją jeść osoby uczulone na gluten, a nawet alergicy.
2. Ma działanie alkalizujące (odkwaszające organizm)
Typowa dieta „Kowalskiego” to dieta zakwaszającą organizm. Jedzenie zupy odkwaszającej ma działanie alkalizujące. Poprawia przemianę materii, przyspiesza metabolizm, oczyszcza jelita. Przywraca równowagę kwasowo-zasadową organizmu. Idealna dla osób, które mają problemy ze zgagą, żołądkiem i wątrobą.
3. Walczy z tłuszczem.
Dzieje się tak dlatego, że kasza jaglana zawiera lecytynę, która „rozpuszcza” tłuszcz i obniża poziom cholesterolu.
4. Dba o piękny wygląd włosów i paznokci.
Jest bogatym źródłem krzemu, który oprócz tego, że dba o piękną skórę i paznokcie, to jeszcze utrzymuje elastyczność naczyń krwionośnych i zapobiega tworzeniu się w nich blaszek miażdżycowych.
5. Spowalnia starzenie się skóry i narządów.
Jest bogatym źródłem antyoksydantów, które neutralizują wolne rodniki, chronią skórę przed starzeniem się.
6. Obniża poziom stresu i działa kojąco na nerwy.
Ma aż 3-krotnie więcej żelaza, 2-krotnie więcej magnezu, niż kasza jęczmienna.
Składniki :

( na 3 - 4 porcje )

1 szklanka kaszy jaglanej

2 szklanki mleka

1 szklanka wody

ziarenka z połowy laski wanilii

pół szklanki mleka

2 łyżki cukru pudru



Frużelina truskawkowa :

2 szklanki truskawek ( świeżych lub mrożonych )

1 łyżka cukru

2 łyżeczki skrobi ziemniaczanej

pół szklanki zimnej wody



Sposób przygotowania :

Kaszę przesypujemy na sitko i płuczemy w zimnej wodzie a następnie przelewamy wrzątkiem ( pozbywamy się w ten sposób goryczki ) . Kaszę przesypujemy do garnuszka i zalewamy 2 szklankami mleka i 1 szklanką wody . Z połowy laski wanilii wydrążamy ziarenka i dodajemy je do kaszy . Wstawiamy całość na gaz i gotujemy na małym ogniu , mieszając od czasu do czasu . Gotujemy kaszę ok. 15-20 minut , do miękkości . Odstawiamy do przestudzenia .

Przestudzoną , ugotowaną kaszę blenderem ucieramy na gładką masę dolewając po trochu mleka , słodzimy . Gotowy mus jaglany przekładamy do pucharków .

Truskawki przekładamy do garnuszka z grubym dnem i dolewamy 2 łyżki wody . Gotujemy do czasu aż truskawki się rozpadną . Dodajemy cukier i zagęszczamy skrobią ziemniaczaną rozmieszaną w zimnej wodzie . Gotujemy jeszcze kilka chwil i odstawiamy do wystudzenia .

Na mus jaglany nakładamy przygotowaną frużelinę truskawkową . Deser schładzamy przed podaniem .
Serowe placuszki
Składniki

- 50 dag tłustego twarogu;
- 1 jajko;
- 6 łyżek cukru pudru;
- 2 opakowania cukru waniliowego;
- 10 dag mąki tortowej;
- masło;
- ½ szklanki gęstej śmietany 22%
- sól.

Twaróg umieścić w misce, rozdrobnić widelcem. Dodać całe jajko oraz szczyptę soli. 2 łyżki cukru pudru wymieszać z jednym opakowaniem cukru waniliowego oraz połową porcji mąki. Utrzeć gładkie ciasto.

Resztę mąki wysypać na stolnicę. Położyć zagniecione ciasto twarogowe i rozwałkować na płat o grubości ok. 1 cm. Za pomocą szklanki wykrawać placki. Obtaczać je w pozostałej na stolnicy mące. Na każdym placuszku tępą stroną noża wycisnąć kratkę.

Na patelni rozgrzać 1-2 łyżki masła. Partiami wkładać placuszki. Opiekać z dwóch stron na złoty kolor. W razie potrzeby rozpuszczać kolejne łyżki masła.

Drugie opakowanie cukru waniliowego wymieszać z resztą cukru pudru, słodką mieszanką posypać jeszcze ciepłe placuszki (można dodać do cukru pudru łyżeczkę mielonego cynamonu). Od razu podawać na stół. W osobnym naczyniu serwować do serowych placuszków śmietanę. Można również smarować je konfiturami.
Pierś z kurczaka w sosie czosnkowym


Składniki na 4 porcje:

4 filety z piersi kurczaka
1 cebula
5 ząbków czosnku
250 ml bulionu drobiowego
1 łyżeczka mąki
1 łyżeczka śmietany 18% do zup i sosów
przyprawy:
sól, pieprz cytrynowy, słodka mielona papryka
2-3 łyżki oliwy


Każdą pierś oczyścić, natrzeć przyprawami, solą, pieprzem cytrynowym i mieloną papryką. Wstawić do lodówki na co najmniej pół godziny. Następnie piersi podsmażyć na oliwie z obu stron. Zmniejszyć ogień, dodać pokrojoną w cienkie piórka cebulę i posiekane ząbki czosnku. Chwilę podsmażyć, po czym podlać bulionem, przykryć i dusić ok. 15 minut.
Mąkę wymieszać z kilkoma łyżkami zimnej wody i śmietaną, dodać do mięsa, zagotować, zagęszczając tym samym sos.
Podawać z ulubioną surówką i np. ugotowanymi ziemniakami lub ryżem.
Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Następna strona