Uroda

Zdrowie i Uroda

Co robić, żeby mieć BIAŁE ZĘBY? 10 sposobów na BOSKI uśmiech!

Po pierwsze: Szczotkuj jak należy

Większość ludzi podczas szczotkowania zębów zdziera z nich cenną warstwę szkliwa, co może sprawić, że uśmiech z czasem żółknie. Aby tego uniknąć, stosuj miękką szczoteczkę. Myj zęby minimum dwa razy dziennie po dwie minuty. Dla ekstra efektu, również po obiedzie. Po prostu kup szczoteczkę i pastę, i wrzuć do biurka w pracy. Po lunchu wyszczotkuj i patrz jak z dnia na dzień robią się perłowe!

Po drugie: W elektryce siła

Zwykła szczoteczka może dawać dobre rezultaty, ale spektakularne uzyskasz tylko stosując szczoteczkę elektryczną. Nie dość, że zwalcza płytkę nazębną, to jeszcze stymuluje dziąsła. Najnowsze szczoteczki mają timery, aby kontrolować czas szczotkowania.

Po trzecie: Używaj pasty wybielającej

Przecież to jasne. Profesjonalne pasty kupisz w aptece. Zawierają zarówno tlenek wapnia i sodę oczyszczoną, które rozpuszczają przebarwienia i wzmacniają szkliwo. Potrzebujesz szybkiego rozwiązania? Szukaj past, które już po pierwszym użyciu dają efekt optycznego wybielenia - wszystko dzięki niebieskiemu barwnikowi, który na chwilę przykleja się do zębów, czyniąc je bardziej białymi.

Po czwarte: Otwórz wodę utlenioną

Woda utleniona i soda oczyszczona tworzą duet nie do pokonania. Wymieszaj łyżkę wody utlenionej i dwie łyżki sody. Powstałą pastą szczotkuj zęby. Albo płucz jamę ustną płynem z dodatkiem wody utlenionej.

Po piąte: Zestawy do domowego wybielania zębów

Największy problem z zestawami do wybielania zębów polega na tym, że bardzo podrażniają dziąsła, bo zawierają zbyt dużo nadtlenku mocznika. Szukaj produktów, które mają nie więcej niż 10% tej substancji i wybielają w dwa tygodnie, a nie dwie godziny. Kuracja trwa dłużej, ale jest bezpieczniejsza. Wybieraj paski zamiast wkładek doustnych. Paski lepiej trzymają się zębów i mają odpowiednią ilość produktu.

Po szóste: Unikaj jedzenia i picia, które powoduje przebarwienia

Wszystko, co zostawia plamę na białej koszuli, zostawia plamę na zębach. Najgorsze są ciemne, gorące i kleiste produkty: sos pomidorowy, kawa, herbata. Jeśli to możliwe, wybieraj jaśniejsze wersje: mrożoną kawę zamiast espresso, szampana zamiast czerwonego wina, sok winogronowy zamiast żurawinowego.

Po siódme: Pij wodę!

Czerwone i białe wino to koszmar dentystów. Zawarte w nich kwasy rozpuszczają szkliwo, więc jeśli zaraz po wypiciu lampki wina szczotkujesz zęby, jeszcze bardziej odzierasz je z warstwy zabezpieczającej. Zamiast tego poczekaj pół godziny i w międzyczasie wypij szklankę wody, która spłucze kwas z zębów i zacznie stymulować wydzielanie śliny. Bo ślina świetnie mineralizuje zęby.

Po ósme: Wazelina

Niczym Miss Ameryki smaruj zęby wazeliną. Rozwiążesz problem szminki na zębach i stworzysz ochronną barierę przeciwko przebarwieniom.

Po dziewiąte: Używaj pomadek na bazie błękitnego pigmentu

Jak z większością problemów kosmetycznych, makijaż pomaga i tu. Wybieraj szminki i błyszczyki na bazie błękitnego pigmentu. Doskonale sprawdza się Clinique Long Last Lipstick w kolorze Twilight Nude i Revlon Super Lustrous Lipstick, odcień Black Cherry. Odpuść sobie pomadki perłowe matowe, beżowe, brązowe i żółtawe - tylko podkreślą problemy z żółtym uśmiechem.

Po dziesiąte: Skonsultuj się ze specjalistą

Najszybsza droga do perfekcyjnych zębów to niestety droga najdroższa. Zabiegi z zastosowaniem światła LEDowego dają najlepsze efekty - wybielają w godzinę, jednak wydasz na nie pół pensji. Albo i więcej.
Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation