Kuchnia

chère♥♥♥

Terrina z łososia

Składniki, 12 porcji:

• 480 g wędzonego łososia (pokrojonego w cienkie plasterki)
• 300 g kremowego serka ziołowego (np. ziołowej Philadelphii)
• świeżo zmielony czarny pieprz
• skórka z 1 cytryny (tylko żółta część) + ósemki cytryny do serwowania
• 1 świeży ogórek

Oraz: podłużna forma o pojemności 750 ml - 1000 ml, folia przeźroczysta, obieraczka do warzyw, kawałek tektury

Przygotowanie:

Zwilżyć formę i wyłożyć ją przeźroczystą folią, tak aby wystawała poza brzegi formy. Następnie ułożyć plasterki łososia (wykorzystując 180 g), tak aby również wychodziły poza brzegi formy. Resztę łososia zmiksować blenderem z serkiem i skórką cytrynową, doprawić świeżo zmielonym czarnym pieprzem.
Wyłożyć 1/3 masy na dno formy, wyrównać powierzchnię. Przyciąć końce ogórka do długości formy, następnie obieraczką do warzyw wycinać długie i cienkie plastry ogórka, odrzucając początkowe plasterki samej skórki. Kontynuować wycinanie plasterków do momentu aż pojawią się nasiona. Powtórzyć z drugiej strony ogórka. Odłożyć 8 - 10 najładniejszych plasterków i osuszyć je papierowym ręcznikiem.
Ułożyć połowę plasterków ogórka wzdłuż formy, jeden plasterek obok drugiego. Przykryć drugą częścią masy z łososia, wyrównać i znów ułożyć plasterki ogórka. Położyć ostatnią część masy, wyrównać powierzchnię, zamknąć terrinę wystającymi plasterkami łososia i folii.
Na wierzch położyć kawałek tektury docięty do wymiarów formy i położyć na nim pełne puszki lub słoiki. Tak obciążoną terrinę włożyć do lodówki na noc.
Wyłożyć terrinę na talerz, zdjąć folię przeźroczystą, pokroić ostrym nożem na 8 plastrów i podawać na przystawkę z pieczywem i ósemkami cytryny do skrapiania.
Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation