Uroda

Zdrowie i Uroda

Jak do wakacji poprawić swoją sylwetkę

Poprawa kondycji

Na trzy miesiące przed wyjazdem ćwiczenia najlepiej włączyć do codziennych czynności. Zamiast wychodzić do pracy na ostatnią chwilę, warto wyjść z domu 30 minut wcześniej i zrobić sobie spacer. W porze przerwy obiadowej można z kolei dać odpocząć oczom i zamiast siedzieć przy komputerze, przejść się po okolicach lub do pobliskiej siłowni.

Wieczorami warto natomiast odpuścić sobie wizytę w pubie i wyciągnąć znajomych np. na kort tenisowy. Wspólny wysiłek nie dość, że poprawi nastrój, to działa motywująco. Czyjeś towarzystwo sprawia, że obijanie się raczej nie jest powodem do dumy.Zróżnicowana dieta

Kiedy już dbanie o kondycję stanie się nawykiem, nadchodzi czas na wprowadzenie kilku zmian w odżywianiu się. Podstawą jest planowanie posiłków i przygotowanie kompletnej listy zakupów, które pozwolą na ugotowanie tego, co sobie zaplanowaliśmy. W planach należy uwzględnić odpowiednią ilość składników odżywczych i spożywanych kalorii.

Zróżnicowaną i odżywczą dietę można wzbogacić o przekąski, pod warunkiem, że w podjadaniu zachowa się umiar. Najprostszym sposobem jest noszenie przy sobie paczuszki migdałów, które dostarczają witamin, minerałów i białka. Z diety zniknąć powinny natomiast słodzone soki owocowe i napoje gazowane. Zastąpić można je chociażby zieloną herbatą i miętą.

Zadbane ciało

Przygotowując się do sezonu bikini grzechem byłoby zapomnieć o wyglądzie. Najpóźniej dwa tygodnie przed wyjazdem warto zwrócić uwagę na kondycję paznokci i włosów, które mogą potrzebować odżywek. Kiedy już zadbamy o manicure i pedicure oraz o to, by włosy zniosły wystawienie na słońce i słoną wodę, pomyślmy jeszcze o szczotkowaniu ciała i redukcji cellulitu.

W ostatnich dwóch tygodniach na ćwiczenia warto poświęcić co najmniej 30 minut dziennie. Wówczas należy także pomyśleć o zmodyfikowaniu diety. Kanapki można zastąpić sałatkami, a wieczorami postawić na posiłki bogate w warzywa i białko. Z diety zniknąć powinny słodkie przekąski, dla których najlepszą alternatywą są owoce i orzechy.

Nieważne, czy wakacje zaplanowaliśmy sobie na czerwiec czy wrzesień, podstawą modelowania sylwetki jest aktywność ruchowa. Nawet jeśli ciężko nam trzymać się diety, obowiązkowo pamiętajmy o spacerach i uprawianiu sportu. Na kilka tygodni przed rozpoczęciem urlopu zalecane są jogging, joga, jazda na rowerze lub pływanie
Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation