Podróże i miejsca

Ahoj przygodo!

7 powodów, które sprawiają, że przybierasz na wadze

1. Zbyt mało snu
Brak wystarczającej ilości snu, sprawia, że w naszym organiźmie zachodzą biochemiczne zmiany. Ich wynikiem jest wzmożony głód i brak uczucia sytości. Niewyspanie prowadzi także do tego, że w naszym ciele magazynuje się tłuszcz. Poza tym, wiesz chyba, że im później wstajesz, tym później zaczynasz jeść i w efekcie spożywasz mniej w ciągu dnia. Nie zawsze jednak możesz pozwolić sobie na wiele godzin snu, staraj się jednak wysypiać możliwie jak najczęściej.
2. Stres
Na pewno zdarzyło ci się `zajadać stres`. Często wydaje nam się, że czujemy się lepiej, jedząc w stresujących sytuacjach. W rzeczywistości jednak nasz organizm wydziela hormony, które mogą spowolnić metabolizm, a w efekcie sprawić, że nasza waga wzrośnie.
3. Zbyt wiele obowiązków
W dzisiejszych czasach wykonujemy wiele zadań w tym samym czasie. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, że działamy wtedy mało efektywnie. Zbyt dużo obowiązków także spowalnia nas, sprawia, że popełniamy więcej błędów i stajemy się bardziej zestresowane. Badania na Uniwersytecie Emory wykazały, że w takim stanie nie jesteśmy w stanie kontrolować ilości spożywanego jedzenia.
4. Obsesja na punkcie odchudzania
Żadna obsesja nie jest zdrowa i nie przynosi dobrych efektów. Kluczem do sukcesu jest zdrowe podejście do odchudzania. Istnieje duża różnica pomiędzy obsesyjnym liczeniem kalorii, a bezpieczną dla organizmu motywacją. Eksperci z Uniwersytetu w Tilburgu dowiedli, że oglądanie zdjęć superchudych modelek może mieć na nas bardzo zły wpływ. Właściwie, często dochodzimy do wniosku, że nasz cel jest nieosiągalny, rezygnujemy z diety i wracamy do niezdrowych nawyków.
5. Leki
Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, że przyjmujemy leki, które mogą wpływać na naszą wagę. Takie lekarstwa, jak antydepresanty, leki na migrenę, cukrzycę, beta-blokery, hormony i inne, mogą być przyczyną przytycia. Dlatego zanim zaczniesz przyjmować dane lekarstwa, dowiedz się, jakie mogą być skutki uboczne ich zażywania.
6. Częste podróże
Będąc w podróży, często odżywiamy się niezdrowo. Rzadko kiedy mamy czas i możliwość ugotowania sobie zdrowego posiłku. Dlatego jeśli często podróżujesz, staraj się planować dokładnie swoje wyjazdy. Poszukaj restauracji ze zdrową żywnością i spędzaj noce w hotelach, które mają siłownię. W podróż zabieraj ze sobą owoce, warzywa i orzechy, zamiast kalorycznych przekąsek.
7. Niedobór odpowiednich składników
Często brakuje nam odpowiednich substancji odżywczych w codziennej diecie, jak witaminy D, magnezu czy żelaza. W efekcie mamy mało energii i zaczynamy pobudzać się kalorycznymi i niezdrowymi metodami, czyli np. pijemy duże ilości kawy z cukrem. Dlatego postaraj się, aby twoja dieta była pełna i zbilansowana.
Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation