Uroda

Zdrowie i Uroda

Biodra i uda: Ćwiczenia na smukłe biodra i uda

Co można na to poradzić?
Jak wiadomo, podczas odchudzania nie wszystkie części ciała tracą tłuszczyk tak, jakbyśmy tego chciały.
Często zmniejszają się piersi, chudną ręce, twarz, potem nogi, a pupa i biodra wciąż pozostawiają dużo do życzenia. W tych okolicach gromadzi się najwięcej tłuszczu i jest on najtwardszy. Nic więc dziwnego, że najtrudniej jest osiągnąć zadowalający efekt właśnie w tych okolicach.
Jeśli chcesz cieszyć się piękną pupą jak 45-letnia Chicken Tuna, przeczytaj nasze rady.
Cardio
Pierwszym krokiem, jaki należy podjąć jest zacząć regularnie wykonywać trening cardio! Czy jest to jogging, jazda na rowerze, pływanie czy wioślarstwo, intensywny trening cardio pomaga zrzucić tłuszcz z całego ciała, pompuje krew i niepożądane kilogramy szybciej uciekają z okolic bioder.
Trening interwałowy Intensity
Trening interwałowy, czyli wykonywanie ćwiczeń na przemian: z maksymalną częstotliwością i wolniej, jest niezwykle wymagający, ale przynosi doskonałe efekty. Jeśli masz problemy z okolicą bioder zdecyduj się np. na przysiady, lub intensywny trucht.
Dlaczego tak trudno odchudzić okolice bioder?
Podskoki na piękne pośladki
Zacznij w pozycji stojącej z rękami na biodrach i lewym kolanem podniesionym na wysokości bioder. Skocz jak najdalej w prawo. Upewnij się, że lądujesz na prawej nodze, z lekko zgiętym kolanem , a następnie połóż lewą stopę na podłodze. Skacz w obie strony i wykonaj w sumie 30 powtórzeń. To najlepsze ćwiczenie na wymodelowanie pośladków!
Ćwiczenia z ciężarkami
Jednym z najlepszych ćwiczeń pozwalających spalić tłuszcz z okolicy bioder jest następujący trening z ciężarkami: Stań w lekkim rozkroku. Chwyć hantle obiema rękami i lekko odchyl ręce do tyłu. Następnie zrób krok do tyłu prawą nogą i opuść się, aż lewe kolano będzie pod kątem 90 stopni. Plecy utrzymaj proste! Powtórz ćwiczenie 15 razy na każdą nogę.
Aerobik i Step
Jeśli zastanawiasz się na jakie ćwiczenia się zapisać, wybierz step! Aerobowe ćwiczenia ze stepem w roli głównej to najlepszy trening na spalenie tłuszczu z pupy i bioder oraz wyrzeźbienie pośladków.
Wykorzystaj czas w autobusie
Proste ćwiczenia interwałowe możesz wykonywać podczas drogi na uczelnię, czy do pracy. Najlepiej rób to na stojąco. Podczas trasy do kolejnego przystanku wykonuj bardzo energiczne spięcia mięśni pośladków. Podczas drogi do następnego wykonuj je równie precyzyjnie, jednak wolniej. Jeśli uda Ci się ćwiczyć tak przez 15 minut już po kilkunastu dniach zobaczysz efekty.
Spodenki wspomagające spalanie
W sklepach sportowych możecie kupić spodenki wspomagające spalanie tłuszczu. Przed treningiem nasmaruj pośladki kremem wyszczuplającym, najlepiej rozgrzewającym i załóż spodenki. Twoja skóra ujędrni się, cellulit stanie się płytszy, a tłuszcz zniknie szybciej.
Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation