Uroda

Zdrowie i Uroda

Jak schudnąć bez wyrzeczeń

Intensywne i częste treningi nie są stworzone dla wszystkich. Czasami brakuje nam motywacji do wymagających ćwiczeń, a powodów może być wiele. Do najbardziej popularnych należą: brak kondycji i... zwykłe lenistwo. Dlatego przygotowałyśmy listę wskazówek, umożliwiających odchudzanie, dla tych z was, które nie cierpią morderczych treningów. W końcu od czegoś trzeb zacząć, prawda?
1. Fitbit
To idealne urządzenie dla leni! Bezprzewodowa opaska na rękę Fitbit monitoruje codzienną aktywność naszego ciała, a także sen. Liczy ilość pokonywanych schodów, dystansu, spalonych kalorii. Ponadto system ten jest zintegrowany z darmową aplikacją, dostępną w App Store. Już nie musisz ślęczeć nad kartką, licząc kalorie i planując posiłki. Ten program policzy wszystko za ciebie, a także efekty twojej pracy pokaże w formie przejrzystych wykresów! Czujesz, że nie masz kontroli nad swoim ciałem? Zaopatrz się w fitbit i zmień to!
2. Codzienne ważenie
Z badań wynika, że codzienne ważenie się przywraca motywację do ćwiczeń. Nawet jeśli nie podoba ci się liczba wyświetlanych kilogramów, powinnaś analizować swoją wagę przynajmniej co drugi dzień, zawsze o tej samej porze, najlepiej rano. Zobaczysz, ż utrata nawet pół kilograma będzie motywował cię do dalszej pracy nad sylwetką.
3. Zaczynaj posiłek od zupy lub sałatki
Dzięki temu zjesz mniej dania głównego. Przed każdym posiłkiem pij też dużą szklankę wody. I jedz małe porcje!
4. Zawsze jedz śniadanie
Dzięki temu już od rana przyspieszysz swój metabolizm. Ludzie, którzy rezygnują ze śniadania, później w ciągu dnia, jedzą więcej.
5. Pij wodę w ciągu dnia
Tak jak pisałyśmy wcześniej, pij wodę przed każdym posiłkiem, a także w ciągu dnia. Twój cel to 10-12 szklanek wody dziennie, jeśli zależy ci na satysfakcjonujących efektach.
6. Warzywa w lodówce
Pozbądź się z lodówki niezdrowych i kalorycznych składników. Zastąp je najróżniejszymi warzywami! Jedz dużo szpinaku, rukoli, roszponki, pomidorów, szparagów i innych. Rób z nich pyszne sałatki z dodatkiem odrobiny oliwy i np. słonecznika.
7. Wyczyść spiżarnię
Pozbądź się ze spiżarni wszystkich chipsów, orzeszków i gazowanych napojów. Możliwe, że umiesz oprzeć się pokusie. Zazwyczaj jednak, po pewym czasie ulegamy i zjadamy coś, co przekreśla naszą dietę. Chcesz tego uniknąć? Zaopatrz się w zdrową żywność!
Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation