Uroda

Pielęgnacja

Poniżej przedstawiam przykładowe zastosowania olejku kokosowego:

Suche i zniszczone włosy:

1. Maseczka regenerująca: łyżkę oleju kokosowego (aby olej miał bardziej ciekłą konsystencję, można go nieco podgrzać) mieszamy z łyżką nafty kosmetycznej (do kupienia w aptece, cena: ok 5zł) oraz z żółtkiem z jajka. Proporcje mogą się różnić; ważne, by maseczka miała odpowiednią konsystencję. Tak więc nakładamy gotową maseczkę na suche włosy, owijamy folią i ręcznikiem, aby pozwolić substancjom wniknąć wgłąb włosów i czekamy co najmniej pół godziny. Myjemy włosy szamponem. Uwaga! Niekiedy konieczne jest kilkakrotne umycie włosów.

2. Maseczka regenerująca 100% oleju kokosowego: wmasujemy olej kokosowy w suche włosy na całej długości i czekamy co najmniej pół godziny. Aby osiągnąć lepszy efekt, polecam również owinąć włosy folią i ręcznikiem; łuski włosowe otwierają się pod wpływem ciepła, umożliwiając substancjom penetrację włosa. Myjemy włosy szamponem. W przypadku tej maseczki również może okazać się konieczne kilkakrotne mycie włosów.

3. Olej kokosowy na zniszczone końcówki: po umyciu włosów, wmasujemy olej kokosowy w mokre, osuszone ręcznikiem końcówki włosów. Nie spłukujemy. Olej kokosowy można również użyć na suche końcówki, ale ważne jest, aby nie przesadzić z ilością.

Sucha skóra:

1. Olej kokosowy stosujemy sam-zamiast kremu nawilżającego. Nie powoduje powstawania wyprysków.

2. Olej kokosowy można stosować również jako dodatek do kremu nawilżającego. Wystarczy odrobinę oleju rozetrzeć w dłoni z porcją kremu i wmasować w skórę.

3. Olej kokosowy ratunkiem dla spierzchniętych ust: smarujemy usta olejem kokosowym i… nie zlizujemy go! ;)
Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation