Inne

Ahoj przygodo!

Jak schudnąć z ud – 8 wskazówek

1. Bądź przygotowana, na to, aby zmienić swoje nawyki. Jeśli zastanawiasz się jak schudnąć z ud to musisz wiedzieć, że odchudzanie tego odcinka ciała nie przyjdzie łatwo. Wymaga to ciężkiej pracy, konsekwencji i zmian w sposobie odżywiania się i ćwiczeń.

2. Bądź cierpliwa. Odchudzenie twoich ud nie nastąpi w ciągu jednej nocy. Trzeba będzie kontynuować wykonywanie regularnie ćwiczeń i przestrzeganie zmian w sposobie odżywiania. Najlepszym sposobem, aby schudnąć w zdrowy sposób jest stosowanie ćwiczeń i dobrej diety. Jeśli masz dobrą dietę to nie pozbawiasz organizmu jakichkolwiek składników odżywczych, których on potrzebuje. Wartościowe diety składają się z warzyw, owoców, pieczywa pełnoziarnistego (nie białego), kompletu witamin i białek. Jeśli nie masz pewności co do zastosowania danej diety skonsultuj się z lekarzem lub dietetykiem.

3. Rozpocznij pracę nad sobą. Kiedy już dobrze przyjrzysz się obranej przez siebie diecie musisz wprawić swoje mięśnie w ruch. Każdą sesję treningową rozpoczynaj od rozgrzewki. Poświęć na to trochę czasu, aby upewnić się, że wszystkie twoje mięśnie są w pełni rozciągnięte i rozgrzane. Kończ każdą sesję treningową również rozciąganiem.

4. Polub spacery. Chodzenie, szczególnie po terenie pagórkowatym, w dobrym tempie to doskonały sposób na spalenie kalorii. Przechadzki pomogą Ci spalić tłuszcz z ud i reszty ciała. Pomoże to także ukształtować mięśnie ud, aby uzyskały ładny, stonowany wygląd. Zacznij powoli i powoli zwiększaj intensywność ćwiczeń, a zobaczysz już jakiś spadek wagi w pierwszym tygodniu.

5. Wykonuj ćwiczenia nóg. Istnieje szereg ćwiczeń na nogi, które są dobre na spalanie kalorii i pomogą w utracie wagi. Pomogą one również Twoim nogom w uzyskaniu bardziej wyrzeźbionego wyglądu oraz zredukują cellulit. Rób przysiady. Istnieje kilka różnych typów tego skutecznego ćwiczenia na nogi. Wykonuj różne rodzaje przysiadów, aby kształtować różne obszary nóg i pośladków. Powoli zwiększaj liczbę wykonywanych przysiadów co kilka dni. Poza przysiadami rób wiele tzw. wykroków z hantelkami podczas każdego treningu (opis tych ćwiczeń znajdziesz we wpisie o ćwiczeniach na uda).

6. Biegaj. Po zbudowaniu swojej kondycji zacznij wprowadzać jogging do spacerów, ponieważ jest to świetny wysiłek fizyczny pomagający w utracie wagi. Bieganie to dobre ćwiczenie aerobowe, które będzie spalać tłuszcz, kształtując ładnie Twoje mięśnie, ale jednocześnie zapobiegnie zbytniemu ich rozrostowi. Upewnij się, że dobrze się rozgrzewasz przed joggingiem, noś dobre, najlepiej specjalne buty do biegania i powoli zwiększaj intensywność treningu, aby nie nabawić się kontuzji.

7. Wsiądź na rower. Jazda na rowerze to kolejna doskonała forma ćwiczeń, które będzie spalać tłuszcz z Twoich ud i poprawi ogólną sprawność.

8. Trzymaj się planu treningowego, nie odpuszczaj, ani się nie poddawaj. Odchudzanie ud nie jest łatwe. Aby osiągnąć swój cel będziesz musiała dać sobie kilka miesięcy, a może nawet dłużej. Musisz upewnić się, że zachowujesz właściwie zbilansowaną dietę i unikasz złego jedzenia, zawierającego tylko puste kalorie np. słodycze, chipsy, fast foody. Potrzebny będzie Ci również upór, aby wykonywać te ćwiczenia prawie codziennie. Jednym ze sposobów, aby pomóc utrzymać motywację jest przyjąć wyzwanie odchudzania z kilkorgiem znajomych. Możecie ćwiczyć razem i pomagać sobie wzajemnie się motywując. Możesz ustalić sobie jakiś małe cele np. zmniejszenie obwodu uda o 1 centymetr i jeśli osiągniesz swój cel możesz nagrodzić siebie w jakiś sposób.

Wskazówki, które powinnaś przestrzegać przy treningu, który pozwoli Ci schudnąć z ud:

- zawsze wykonuj lekki rozruch przed treningiem, aby uniknąć niebezpieczeństwa kontuzji,
- używaj dobrego obuwia do biegania,
- uważaj na kolana, bo wykonywanie wszelakich ćwiczeń nóg może kolana uszkodzić.
- po treningu wykonuj rozciąganie.

Istotne jest, aby budować stopniowo swoją kondycję, rozgrzewać się przed treningiem i rozciągać po treningu oraz nosić dobre, dopasowane buty biegowe. To najważniejsze zasady, na które należy zwracać uwagę, gdy interesuje nas to jak schudnąć z ud.
Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation