Kuchnia

zdrowie

 ASHWAGANDA CZYLI ŻEŃ-SZEŃ  INDYJSKI

Żeń-szeń indyjski lub Ashwagandha to jeden z takich produktów, który jest pełen korzyści. zdrowotnych. Zioło to pochodzi z Indii i niektórych północnych regionów Afryki i jest wykorzystywane do celów   leczniczych od kilkuset lat.

1. Regulowanie poziomu  cukru we krwi:
Osobom cierpiącym na wysoki poziom cukru we krwi zaleca się przyjmowanie Ashwagandhy w celu obniżenia poziomu cukru we krwi. Jednak badania dowodzą, że zioło może być wykorzystane do obniżenia poziomu #cukru również w zdrowym ciele ludzkim. W jednym z takich badań grupę osób cierpiących na schizofrenię przepisano Ashwagandha na 4 tygodnie. Wyniki pokazały, że poziom cukru we krwi u tych osób również znacznie spadł.

2. Ochrona przed rakiem :
Korzyści z Ashwagandha obejmują również właściwości przeciwnowotworowe. Badania wykazały, że indyjski żeń-szeń może być skuteczny w wywoływaniu apoptozy lub śmierci komórek nowotworowych. Poza tym zioło zapobiega również rozprzestrzenianiu się komórek nowotworowych.

Do tej pory testy na zwierzętach przyniosły obiecujące wyniki w zakresie wykorzystania Ashwagandha do leczenia nowotworów. W jednym z takich badań z udziałem myszy z rakiem jajnika leczenie Ashwagandhą wykazało 70% -80% zmniejszenie rozmiarów  guzów

3. Skuteczny wobec stresu :
Korzyści zdrowotne Ashwagandha obejmują własność, która obniża poziom  kortyzolu we krwi. Kortyzol jest hormonem związanym głównie ze stresem. Jeśli poziom kortyzolu stanie się bardzo wysoki, może to prowadzić do cukrzycy i odkładania się  tłuszczu w okolicy brzucha. Badania wykazały, że żeń-szeń indyjski jest bardzo skuteczny w obniżaniu poziomu hormonu kortyzolu.

4. Zwiększa męską płodność
Korzyści zdrowotne Ashwagandhy obejmują regulację poziomu testosteronu u mężczyzn. Testosteron jest związany z ogólną aktywnością seksualną u mężczyzn, a także wpływa na płodność. Ashwagandha okazał się dość skuteczny w zwiększaniu poziomu testosteronu wraz z liczbą plemników.

5. Pomaga budować  mięśnie i zwiększa siłę:
Badania wykazały, że Ashwagandha może pomóc osiągnąć masę mięśniową, a także zwiększyć ogólną siłę Badanie wykazało, że mężczyźni, którzy przyjmowali 750 do 1250 mg zioła dziennie przez 30 dni, stracili tłuszcz z organizmu i zamiast tego uzyskali masę mięśniową.

6. Wspomaga leczenie  niedoczynności tarczycy 
Niedoczynność tarczycy jest stanem, w którym tarczyca nie wydziela hormonów w wystarczającej ilości, co prowadzi do poważnego braku równowagi chemicznej w organizmie. W takim przypadku potrzebne są leki, aby skłonić tarczycę do normalnego funkcjonowania. Jednak Ashwagandha może być stosowana jako alternatywnie   i bezpieczne leczenie niedoczynności tarczycy. Promuje prawidłowe funkcjonowanie tarczycy i niweluje problem.

                        www.konopiafarmacja.pl
Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation