Inne

miniporadnik

1. Pasek. Czarny lub ewentualnie brązowy przy jasnych garniturach. W takim przypadku o dwa tony ciemniejsze, w kolorze butów. Klamra dyskretna, bez czaszek :)

2. Mankiety powinny opierać się o nasadę kciuka, marynarka odsłania przy zgiętej ręce połowę mankietu (do spinki)

4. Spodnie opierają się podwinięciem na czystych butach. Z tyłu widać tylko obcas.

5. Kamizelka to old-school, ale praktyczny. Można schować źle zawiązany krawat (długość ;) oraz jest cieplej w zimie. Dodatkowo można nosić w kieszonce zegarek z dewizką. Kamizelka musi opinać dość ciasno, nie może być luzów

6. Krawat. Przy rozchodzących się końcówkach kołnierzyka duży węzeł, przy kamizelce i wąskim kołnierzyku - malutki. Naucz się dwóch węzłów, wkładaj w szlufkę po drugiej stronie aby dolny element nie wystawał poza obrys krawata (zwłaszcza jak się odwraca). Drugi koniec powinien kończyć się ok 2 cm szybciej niż główny.

Kolorystyka - jeśli masz gustownie ubierającą się dziewczynę, zostaw to jej.

Jak nie trzymaj się klasyki - koszula biała, niebieska i w sklepie poproś aby dobrali do tego coś pasującego (przy grafitowym garniturze jest mała szansa że coś schrzanią).

Kołnierzyk musi być obwodu szyi, ale tak abyś mógł włożyć palec pomiędzy koszulę a szyję. Inaczej się będziesz obcierał

7. Guziki w marynarce jednorzędowej. Nie zapina się nigdy dolnego i jeśli to możliwe - górnego. Dwurzędowe obecnie już nie spotykane

8. Zegarek. Czarny pasek, wskazówkowy, w kolorze srebrnym lub ew. złotym. Ew. dewizkowy (patrz kamizelka). Nie musi być ultra drogi rolex, ważne aby nie był to elektroniczny z wyświetlaczem i myszką miki :)

9. Spinki. Kwadrat / prostokąt do koszuli w paski, kratkę i gładkie. Niesymetryczne i okrągłe do koszul gładkich. Wyjątek - gdy kupiłeś spinki z koszulą, wtedy zazwyczaj mają jakiś akcent kolorystyczny (... o ile te spinki nie są plastikowe :)).

10. Sygnety etc... nie. Dopuszczalna obrączka :)

11. Buty pełne, kryte, skóra. Czarne jak zwykle najpraktyczniejsze, ważne aby były w kolorze paska. Inne kolory proponuję wyłącznie do bardzo jasnych kompletów

12. Niestety długie pióra nie pasują za bardzo. Jeśli masz długie włosy zepnij je ciasno gumką z tyłu.

13. A zacznij noszenie garnituru od siłowni i higieny osobistej.
Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation