Film

Filmokiełki

Mała afera na start w świecie kina.
Więcej zobaczycie na https://twojfilm.online/ .

Z gwiazdorską obsadą prowadzoną przez Deepikę Padukone, Gehraiyaan stara się wnieść świeży realizm do swojej historii miłosnej. Ona i reżyser Shakun Batra oceniają ryzyko, jakie podejmują

"Myślę, że to całkiem świeże dla indyjskiej publiczności", mówi Deepika Padukone z jej nowego filmu, Gehraiyaan ("głębiny"). "Sposób, w jaki ta historia została opowiedziana i sposób, w jaki bada niewierność, jest z pewnością bardzo nowy."Materiał promocyjny Gehraiyaan niczego nie ukrywa, a Klipy ukazują postać Padukone, Alisha, zatracającą się w starciach ze swoim nielegalnym kochankiem Zainem (Siddhant Chaturvedi), narzeczonym jej kuzyna. Jeśli to nie było wystarczająco brudne, Alisha ma również bardzo miłego sześcioletniego chłopaka, Karana (Dhairya Karwa), który nie zrobił nic, aby zasłużyć na tę zdradę.

"Czuje się zablokowana", tak Padukone wyjaśnia jej zachowanie. 30-letnia nauczycielka jogi w Mumbaju, Alisha wydaje się być sympatyczną i sympatyczną istotą ludzką. "Czuje się, jakby była z tą jedną osobą przez tyle lat. A teraz, wiesz, jest na etapie swojego życia, w którym czuje się zablokowana.”


Biorąc pod uwagę, jak głęboko tradycyjny jest szacunek Indii dla małżeństwa i wierności, Gehraiyaan reprezentuje coś w rodzaju odejścia od tego, jak Bollywood zazwyczaj traktuje ten temat, traktując niewierność jako sprawę prywatną, a nie społeczną i moralną. "Zajmuje się złożonymi relacjami", mówi Padukone, " i widzi te złożone postacie przez obiektyw nieoceniający. To jak obieranie cebuli: jest tak wiele warstw dla wszystkich tych postaci i wszystkiego, czego doświadczają.”

"Zawsze widzieliśmy postacie w indyjskich filmach jako bardzo czarno-białe" - dodaje. "Może para jest razem i ktoś zdaje sobie sprawę, że ich bratnia dusza jest poza tym. Ale nie zawsze tak jest; czasami ludzie po prostu dryfują. Chcą różnych rzeczy dla swojego życia. Myślę, że sposób w jaki je widzimy w tym filmie jest trochę bardziej szary. Pod koniec czujesz, że każdy ma historię, każdy ma podróż, która jest o wiele bardziej złożona i głębsza.”

"Niewierność nie jest nowym tematem w kinie Hindi", mówi Anupama Chopra, redaktor serwisu film Companion, " ale leczenie zmieniło się znacznie w ciągu ostatnich 10-15 lat."Z filmów, które poruszały ten problem w niedawnej przeszłości, prawdopodobnie najbardziej znany jest Kabhi Alvida Naa Kehna (nigdy nie mów żegnaj) z 2006 roku. W rolach głównych plejada wielkich nazwisk, w tym Shah Rukh Khan, Rani Mukherjee, Preity Zinta i Abhishek Bachchan, jej pisarz i reżyser Karan Johar ustawił film w Nowym Jorku, czyniąc go bardziej parodiową opowieścią o zbyt zachodnich Indianach niż eksploracją ludzkich pragnień.

"Pamiętam, jak Karan Johar powiedział mi, że nie mógł pokazać aktorów w pokoju hotelowym razem" - mówi Chopra. "Widzimy, jak wchodzą do hotelu, ale nie widzimy ich w pokoju. Były granice, których nie można było przekroczyć, ponieważ Shah Rukh i Rani byli tak masywnymi gwiazdami.”

Ogólnie rzecz biorąc, temat był "niezbyt popularny", mówi Chopra. "Kino było bardzo zaangażowane w ideę zdrowej indyjskiej bohaterki filmowej, która jest prawdopodobnie dziewicą, dopóki nie wyjdzie za mąż, a następnie pozostanie w małżeństwie i będzie żyła długo i szczęśliwie. Filmy te określały pojęcie epickiej miłości, która nie mogła poradzić sobie z niewiernością. Scenarzyści i filmowcy nie wiedzieli, jak wprowadzić to do głównego nurtu kina komercyjnego, które byłoby przyjemne dla widzów, którzy uważali, że są bardzo konserwatywni.”

Gehraiyaan oznacza radykalną zmianę, nie tylko dlatego, że jego gwiazda, Padukone, mówi Chopra, "jest ogromnym A-listerem, a te bardzo ograniczone pomysły na to, co aktorzy mogą, a czego nie mogą być na ekranie, wyraźnie stają się przestarzałe". Jest również rewolucyjny w odkrywaniu kobiecej motywacji do błądzenia, a nie trzymania się humoru "szturchaj-szturchaj-mrugaj", który zwykle towarzyszy przedstawieniu męskiej niewierności. "Cały pomysł, że jest dobrze, chłopcy będą chłopcami" - mówi Chopra. Niewiasta niewierność, z drugiej strony, "zawsze była postrzegana jako poważniejszy błąd w osądzie niż mężczyzna mający romans.”
Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation