Święta i uroczystości

Wiara Religia

https://e-religijne.pl/pl/p/Adwentowe-tesknoty.-Po-dwoch-stronach-zycia-ks.-P.Pawlukiewicz-ks.-B.Kowalski/16114';
Pomysł niniejszej książki zrodził się z potrzeby serca.
W listopadzie 2019 roku ks. Piotr Pawlukiewicz nagrał dla kanału internetowego SalveNET jedne ze swoich ostatnich rekolekcji. Wspólnie zatytułowaliśmy je „Adwentowe tęsknoty”. Nie spodziewaliśmy się, że w życiu ks. Piotra tak szybko się one wypełnią.

Ta książka jest krótkim przewodnikiem po Adwencie, propozycją rozważań, które pozwolą zrozumieć ten czas w dwojakim wymiarze: doczesnym i wiecznym.

Cztery rozdziały, podobnie jak cztery tygodnie liturgicznego Adwentu, zawierają rozmyślania wygłoszone przez dwóch przyjaciół: ks. Bogusława Kowalskiego i ks. Piotra Pawlukiewicza – ich dialog po dwóch stronach życia.

Słowa śp. ks. Piotra to transkrypcja wcześniej wygłoszonych rekolekcji, zaś słowa ks. Bogusława to dopowiedzenie z perspektywy doczesności. Teksty rozważań zostały uzupełnione o fragmenty Słowa Bożego, ściśle związanego z czasem Adwentu, zaś na ostatnich stronach książki umieszczono propozycje modlitw do prywatnego lub wspólnego odmawiania w gronie rodzinnym.

Niech „Adwentowe tęsknoty. Po dwóch stronach życia” pomogą nam we właściwym przeżywaniu Adwentu oraz byciu przygotowanym na przyjście Pana.
Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation