4 propozycje na dekoracje w sypialni

Sypialnia to miejsce, które kojarzy się z odpoczynkiem i regeneracją organizmu. Właśnie dlatego pomieszczenie to powinno być uspokajające, relaksujące i odprężające. Wiele osób zastanawia się nad dekoracjami w sypialni. Przedstawiamy cztery propozycje.

Fototapeta lub obrazy na ścianę

Jednym z najpopularniejszych trendów ostatnich lat są fototapety. Jeszcze dwie dekady temu taka aranżacja nie była zbyt modna, natomiast obecnie zdecydowanie cieszy się uznaniem. Fototapeta to wielkoformatowy wydruk fotograficzny, który może przedstawiać naturę, miasto, zabytki lub inne elementy. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Najlepiej zdecydować się na fototapetę winylową, która charakteryzuje się gładkością, jest trwała i wytrzymała, a także można zmyć z niej wszelkie zabrudzenia. Papierowe fototapety z kolei nie są polecane, ponieważ mogą się drzeć, a także ciężko jest je umyć. Innym ciekawym rozwiązaniem są obrazki w ramkach na ścianie. Najlepiej powiesić je naprzeciwko łóżka, ponieważ można wtedy cieszyć się obrazami przed zaśnięciem i od razu po przebudzeniu się. Lepiej nie wieszać takich obrazków za głową łóżka, ponieważ zawsze istnieje ryzyko, że spadną. Zamiast typowych obrazków ze sklepu można po prostu powiesić rodzinne zdjęcia w ramkach.

Jedna ściana w wyrazistym kolorze

Bardzo ciekawym sposobem na stworzenie doskonałej aranżacji jest pomalowanie jednej ściany w sypialni na wyrazisty kolor, najlepiej ciemny. Oczywiście nie trzeba od razu decydować się na czerń, natomiast dobrze postawić na śliwkę, szmaragd, kolor butelkowy lub żółty. Wszystko należy dopasować do całości pomieszczenia. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w większych sypialniach, a także w jasnych pokojach. Resztę ścian w sypialni należy z kolei pomalować na jasne kolory, aby uzyskać kontrast.

Poduszki dekoracyjne na łóżko

Poduszki dekoracyjne na łóżko mogą stanowić bardzo atrakcyjny dodatek. Warto wybrać kilka poduszek, a następnie ułożyć je na łóżku. Najlepiej wykorzystać pięć poduszek – najpierw dobrze ułożyć dwie większe, na nich dwie mniejsze, a na środku poduszkę w nieco innym kształcie. W ten sposób całe pomieszczenie będzie wyglądać bardzo ciekawie i atrakcyjnie.

Wyjątkowy zagłówek

Pełni on wiele funkcji, ponieważ z jednej strony pozwala na wygodne oparcie się i swobodne czytanie książek w wygodnej pozycji, a z drugiej odgrywa on rolę estetyczną. Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie tapicerowanego lub welurowego zagłówka, który będzie miękki i wygodny, a dodatkowo zapewni świetne wrażenia wizualne. W takiej sytuacji warto zwrócić uwagę na wysokość i szerokość zagłówka. Innym sposobem jest zakup łóżka, które zaprojektowane zostało od razu razem z nim. Można tutaj postawić na model welurowy albo wykonany ze skóry naturalnej. W ten sposób łóżko będzie wygodne, a o zagłówek będzie można wygodnie się oprzeć.

Tagi: , , ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis