4 romantyczne filmy na jesień

Za oknami już jesień w pełni. Liście spadają z drzew, słońce chowa się za chmurami, a zimny wiatr rozwiewa szaliki i zrywa czapki z głów. Dla wielu osób to moment trudny, przejściowy, który nagle – po miesiącach słonecznego lata – zamyka nas w domach i wpycha pod ciepłe koce. Ale jesień może być też doskonałą chwilą na kompleksowy wypoczynek. Nareszcie bez wyrzutów sumienia możemy wtulić się w poduszki i włączyć ulubione filmy. Oto kilka propozycji na seanse dla romantyczek!

@eslamoda

Jane Austen na ekranie

Na początek absolutna klasyka, czyli „Rozważna i romantyczna” w filmowej, czarującej wersji. Ekranowa adaptacja kultowej powieści Jane Austen przenosi nas do osiemnastowiecznej Anglii. Poznajemy historię sióstr Dashwood, które po śmierci ojca szybko spadają o kilka stopni na społecznej drabinie. Próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistość i zakochują się (a jakże) w mężczyznach czarujących, przystojnych, na wskroś brytyjskich. Cały film jest opowieścią o poszukiwaniu miłości, ale też społecznych nierównościach i rządzącym ówczesnymi relacjami kumoterstwem. Okazuje się, że czasem uczucie nie wystarczy, a związek buduje się nie tylko na emocjach, ale również na podobnym statusie majątkowym. 

Królewskie przygody na francuskim dworze

Miłośniczki kina kostiumowego powinny obejrzeć również „Marię Antoninę” Sofii Coppoli, z Kirsten Dunst w roli głównej. Zachwycające scenografią, strojami i grą aktorką dzieło doczekało się statusu kultowego. Pokazuje historię Marii Antoniny – jednej z najbardziej znanych postać historycznych. Obserwujemy, jak z miłej, zalęknionej dziewczynki tytułowa bohaterka staje się sprawną analityczką dworskich zasad. Jej samotność, wykluczenie, niemożność przystosowania się zmieniają się w chęć korzystania z życia, łapania jego uroków, poszukiwania miłości. Ale gdzieś tam pod spodem, pod ciężarem eleganckich sukienek, Maria Antonina wciąż jest tą samą, szukającą uczucia austriacką księżniczką. 

Taniec namiętności

„Take This Waltz” z 2011 roku to film o tym, jak ewoluują relacje międzyludzkie, o tym, jak trudne może być poszukiwanie szczęścia, jak ulotna i niepewna jest miłość. Główna bohaterka filmu tworzy udany związek z mężczyzną. Wszystko zmienia się, gdy poznaje nowego człowieka – kogoś, kto do jej uporządkowanego świata wprowadza zapomnianą już iskrę namiętności, przygód, radości. Kobieta zakochuje się bez pamięci, rezygnuje z dotychczasowego, ułożonego życia i rzuca się w wir emocji. Wszystko po to, by po kilku miesiącach zauważyć, że każdy związek z biegiem czasu staje się do siebie podobny. 

„Pamiętnik” pewnej miłości

Szukając romantycznych filmów na jesień, nie sposób pominąć „Pamiętnika”, czyli wyciskacza łez dla głodnych mocnych wrażeń i miłosnych uniesień. W rolach głównych Rachel McAdams i Ryan Gosling. A na ekranie historia uczucia, które nie mogło się spełnić, a które szukało dla siebie miejsca przez wiele lat. To opowieść o miłości, przyjaźni, o walce o szczęście, poszukiwaniu siebie, o starzeniu się i umieraniu. Jest tu wszystko to, czego szukamy w melodramatach. Nie bez przyczyny film ten podbił serca widzów na całym świecie, stając się jedną z najbardziej klasycznych miłosnych historii.

Tagi: , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis