Acne Studios. Ulubiona marka Szwedek

@acnestudios

Acne Studios od lat jest uważane za jedną z ukochanych marek odzieżowych mieszkanek Szwecji. Nieszablonowe podejście jej projektantów do tworzenia stylizacji zapoczątkowało mnóstwo intrygujących trendów. Marka wypromowała między innymi ciekawą wersję minimalizmu z elementami retro oraz styl uniseks. 

Modowa rewolucja w Sztokholmie 

Począwszy od lat dziewięćdziesiątych w stolicy Szwecji dzieją się w modowym polu niezwykle inspirujące rzeczy. Dla wielu osób Sztokholm zaczął zasługiwać na zaszczytne miano jednej z europejskich stolic mody. Faktem jest, że od lat nieustannie kiełkują w nim coraz to bardziej rewolucyjne stylizacyjne pomysły.

To właśnie tam ugruntowała się pozycja minimalizmu. Szwedki jako jedne z pierwszych w Europie pokochały total looki i na tak wielką skalę przekonały się do stylu uniseks. Warto dodać, że był to uniseks w wydaniu znacznie bardziej rewolucyjnym i oryginalnym aniżeli ten, jaki zaproponował kiedyś Calvin Klein, a potem Balenciaga. Przechadzka sztokholmskimi ulicami jest tym samym niezwykle ciekawym wizualnie doświadczeniem. Obserwowanie stylu ubierania się Szwedek dostarcza po prostu mnóstwo frajdy. 

Sporą zasługę ma w tym założona w 1996 roku marka Acne Studios. Firma w bardzo krótkim czasie zdobyła gigantyczną popularność w Szwecji, jak i świecie, stając się jedną z kultowych. Jej chwytliwa nazwa to akronim hasła Associated Computer Nerd Enterprises. Doskonale oddaje to ducha marki. Otóż od samego założenia Acne skupiano się na projektowaniu ubrań jak najnowocześniejszych i najoryginalniejszych. Styl marki stał się potem swego rodzaju szwedzkim stylem narodowym. 

@acnestudios

Futurystyczny vintage

Na czym polega fenomen Acne Studios? Co sprawiło, że ich kolekcje ubrań i akcesoriów zaczęły być wyprzedawane dosłownie w mgnieniu oka, a marka jest niedoścignionym wzorem dla innych kreatorów? Na pewno była to niespotykana dotąd w Szwecji świeżość w projektowaniu.

W Acne zaczęto rozkładać każdą część ubioru na czynniki pierwsze i dokonywać ich całkowitej metamorfozy. Jednocześnie z wyrafinowaniem zachowywano w projektach ujmującą stylizacyjną równowagę. Styl marki jest bardzo minimalistyczny, często futurystyczny. Stroje nie są jednak teatralne, jako że dodaje się do nich nostalgiczne elementy vintage. Odważne nowoczesne kroje łączy się z nostalgicznymi wzorami, na przykład rycinami pochodzącymi ze starych widokówek. Podobne sukienki Acne stały się hitem. 

@acnestudios

Jak ubierać się w stylu Acne Studios?

Jeśli należymy do amatorek estetyki Acne Studios, koniecznie zacznijmy kompletować garderobę w szlachetnej gamie nude, czerni, szarościach i ciemnych zieleniach. Będą stanowiły doskonałą bazę, którą zależnie panujących trendów można będzie łączyć z bardziej intensywnymi odcieniami. Stawiajmy na oversizowe pełne prostoty kroje. Przydadzą się nam sięgające linii bioder marynarki w męskim stylu, jeansy typu boyfriend i slouchy, spodnie palazzo, kimonowe sukienki, szerokie T shirty z ciekawymi graficznymi motywami, długie swetry, jak i maxi wełniane spódnice.

@acnestudios
Tagi: , , , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis