Akcesoria do paznokci – jakich narzędzi do manicure’u potrzebujesz?

Każda kobieta wie, że dobrze dobrane i sprawdzonej jakości akcesoria do paznokci to podstawa, jeśli chodzi o zadbane i wypielęgnowane dłonie. Dodatkowe produkty i przybory potrzebne będą, gdy chcemy wykonać manicure hybrydowy lub żelowy. Warto zapoznać się z ich listą i sprawdzić, czy mamy wszystkie potrzebne akcesoria do paznokci.

Akcesoria do paznokci – czy wystarczy sam pilniczek?

Pilniczek i obcinacz do paznokci to absolutne minimum. Przydadzą się też akcesoria do paznokci umożliwiające usuwanie skórek. Niekoniecznie muszą to być cążki – w sklepach znajdziesz także produkty ułatwiające zadanie pozbycia się skórek, na przykład specjalny płyn do ich usuwania. Zwolenniczki naturalnego wyglądu mogą zaopatrzyć się też w odżywkę do paznokci lub bezbarwny lakier. Natomiast jeśli uwielbiasz wyszukane, kolorowe hybrydowe lub żelowe stylizacje paznokci, ten zestaw to absolutnie zbyt mało, jeśli chodzi o akcesoria do paznokci. Będziesz potrzebować jeszcze kilku innych produktów, ale nie martw się – wszystko co niezbędne, możesz kupić w jednym zestawie.

Akcesoria do paznokci – czego potrzebujesz do stylizacji hybrydowej?

W zestawie startowym do hybryd powinny znajdować się, oprócz lakieru, następujące akcesoria do paznokci:

  • pilniczek,
  • bok polerski,
  • waciki bezpyłowe,
  • nail cleaner,
  • baza do paznokci hybrydowych,
  • top do hybryd,
  • lampa UV lub LED.

Dobrze, jeśli w zestawie są również drewniane patyczki i specjalny płyn do usuwania hybrydy. Przydadzą się, jeśli zechcesz samodzielnie zmienić stylizację.

Możesz też zaopatrzyć się we frezarkę do paznokci. To przydatne urządzenie pełni funkcję pilniczka, bloku polerskiego i przyboru do zdejmowania hybrydy w jednym. Potrzeba jednak nieco wprawy, by używać frezarki we właściwy sposób.

Jak wybrać akcesoria do paznokci?

Przede wszystkim zastanów się, do czego potrzebne będą ci akcesoria do paznokci. Jaki rodzaj manicure’u wykonujesz najczęściej? Czy chcesz wykonywać stylizacje hybrydowe samodzielnie w domu? Czy wolisz kupić zestaw, czy skompletować akcesoria do paznokci osobno? Kiedy już odpowiesz sobie na te pytania i dokładnie przyjrzysz się swoim potrzebom, ruszaj na zakupy! W drogeriach i na stronach internetowych znajdziesz ogromny wybór przyborów do pielęgnacji paznokci i nakładania wymarzonej stylizacji. Musisz tylko wiedzieć, czego chcesz i czego potrzebujesz. Jeśli nadal nie jesteś pewna, czy sama skompletujesz wszystko, co niezbędne, zdaj się na pomoc ekspertów. Zestawy startowe do hybryd i paznokci żelowych są skomponowane tak, by niczego nie zabrakło podczas wykonywania manicure’u. Pamiętaj też, że przede wszystkim liczy się jakość. Wybieraj produkty i akcesoria do paznokci sprawdzonych, renomowanych producentów. To gwarancja bezpieczeństwa i podstawa udanego manicure’u. Niech eksperymenty ze stylizacjami będą prawdziwą przyjemnością!

Tagi: ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis