Akcesoria must have’ y. Top 5

@sincerelyjules

Jakie akcesoria warto mieć po ręką w to lato? Przedstawiamy listę absolutnych must have’ ów, dzięki którym lipcowe i sierpniowe stylizacje będą zachwycały stylowością. Oto top 5 najmodniejszych letnich dodatków.

Retro słomkowy kapelusz

Wielka moda na noszenie letnia porą słomkowych kapeluszy trwa już od kilku sezonów i ani myśli odejść w zapomnienie. Retro słomkowe kapelusze ugruntowały już swoją pozycję i z ciekawej nowinki przeistoczyły się w klasykę. Powróciły więc na piedestał, na jakim znajdowały się dekady temu.

Słomkowe kapelusze były bowiem w latach sześćdziesiątych, jak i siedemdziesiątych synonimem letniego szyku. Promenadami, czy nadmorskimi brzegami przechadzały się w nich największe światowe ikony stylu, na czele z Brigitte Bardot, Sophią Loren, czy Audrey Hepburn. Najmodniejsze słomkowe kapelusze bardzo przypominają te z dawnych lat. Wyglądają więc kropka w kropkę jak te, które mogła mieć w kolekcji Audrey i Brigitte. Koniecznie muszą mieć więc szerokie ronda.

@sincerelyjules

Podłużna kolorowa torebka

Na punkcie barwnych torebek bagietek oszalał cały świat mody. Namiętnie noszą je gwiazdy i najbardziej stylowe it girls, które bez swoich ulubionych bagietek nie ruszają się z domu. Najmodniejsze torebki koniecznie dopasowujmy do gamy kolorystycznej kreacji. Wtedy stają się fantastyczną stylizacyjną kropką nad „i”. Najmodniejsze odcienie tych małych, ale pakownych torebeczek to kermit green, pistachio green, khaki, aperol orange oraz pineapple yellow.

@sincerelyjules

Kolorowa wzorzysta apaszka

Koniecznie zaopatrzymy się w apaszkę z wzorami. To jedna z rzeczy, które z całą pewnością nie będą należały do zakupowych kaprysów, które potem lądują w zapomnieniu na dnie szafy. Tego lata wzorzyste eleganckie apaszki będziemy nosiły przez cały czas i to nie tylko wtedy, by ochronić szyje przed podmuchami mocarnego wiatru zwiastującego letnie burze.

Tym razem z apaszek robimy znacznie większy pożytek i każdego dnia odkrywamy ich nowe zastosowanie. Tak więc nosimy je zamiennie z gumkami XXL i przewiązujemy nimi kucyki oraz koki. Składamy je i zawiązujemy wokół głowy jak opaski. Ba, robimy z nich również ciekawe letnie krótkie bluzki, związując je ja wysokości biustu. Apaszka w to lato udowadnia bowiem, że faktycznie niejedno ma imię.

@sincerelyjules

Bucket hat

Kapelusze w typie bucket hat, które począwszy od początku XX stulecia były akcesoriami zarezerwowanymi dla wędkarzy, bardzo szybko zdobyły serca wszystkich fanek mody. Ich popularność osiągnęła apogeum, kiedy projektanci zasypali nas bucket hats w tonach nude i ożywczo soczystych kolorach.

@goodstuffup

Szydełkowe cuda

Śmiało można powiedzieć, że świat mody ogarnęła właśnie prawdziwa szydełkomania. Większego boomu na szydełkowe stroje, jak i akcesoria nie było chyba od lat siedemdziesiątych. Prognozuje się, że nie jest to trend, który szybko od nas odejdzie. Warto tym samym mieć w swojej garderobie stylowy szydełkowy plecak lub wygodną torbę worek. Oba kojarzą się z nonszalanckim stylem dzieci kwiatów, więc sprawią, że każdy look zyska na charakterze.

@lavka_bulavka
Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis