Akcja organizacja – zimowe porządki

@twitter.com

Zima zbliża się wielkimi krokami, niosąc za sobą wiele zmian. Ponownie zaczynamy spędzać w naszych domach znacznie więcej czasu niż latem i wiosną, dlatego warto zadbać o wcześniejsze porządki i drobne zmiany, aby nie musieć omijać wzrokiem bałaganu w szafie, czy chaosu w szufladach. Początek nowego sezonu to świetny czas na odświeżenie naszej przestrzeni i pozbycie się niepotrzebnych rzeczy. Jak przygotować swój dom na przyjście zimy?

@Theinspiredhome

Porządki w szafie

Rozpoczynający się sezon jesienno-zimowy to doskonały czas na gruntowne porządki w naszych szafach. Letnie koszule i zwiewne sukienki nie będą nam potrzebne przez kilka kolejnych miesięcy, dlatego warto zacząć porządki od ułożenia letnich ubrań w dalszych częściach szafy, gdzie cierpliwie będą czekać na najbliższe słoneczne dni. Miejsce letnich ubrań powinny zająć cieplejsze ubrania, abyśmy spiesząc się rano do pracy nie tracili czasu na szukanie ulubionego swetra w najdalszych zakątkach naszej szafy. Sezonowe porządki to także doskonały czas, aby przyjrzeć się dokładnie naszej zimowej garderobie. Być może znajdują się w niej ubrania i akcesoria, których nie będziemy już nosić, a niepotrzebnie zajmują cenne miejsce w szafie. Rzeczy, które nam się już nie przydadzą możemy wymienić lub sprzedać za pośrednictwem dedykowanych temu stron internetowych, obdarować kogoś bliskiego lub przeznaczyć ubrania fundacjom charytatywnym.

@weheartit.com

Kosmetyki pod lupę

Nie raz zdarzyło nam się lekko ponieść zakupowej fantazji i kupić kilka zbędnych produktów kosmetycznych, które po jednorazowych testach od miesięcy wyłącznie zdobią nasze półki. Czasem też, zapominamy co właściwie znajduje się w naszych tajemnych zapasach i kosmetyczkach, używając kilku sprawdzonych i podstawowych kosmetyków na co dzień. Dlatego początek zimy to doskonały czas na dokładne porządki w naszych kosmetyczkach i pozbycie się produktów przeterminowanych. Choć często o tym zapominamy, wszystkie kosmetyki mają określony termin przydatności. Stosowanie starych kosmetyków może nie być bezpieczne dla zdrowia, wywołać podrażnienia skóry lub mogą one stracić całkowicie swoje właściwości. Takie uporządkowanie kosmetyków pozwoli nam pozbyć się rzeczy, które nie są nam potrzebne, dając nam więcej przestrzeni. Dodatkowo, dzięki rozeznaniu możemy świadomie podejść do kolejnych zakupów, unikając nietrafionych wyborów.

@kelleynan.com

Papierkowa robota

Gdy pogoda za oknem nie zachęca do aktywności na świeżym powietrzu, mamy więcej okazji do spędzania czasu w domu z kubkiem gorącej herbaty. Warto wykorzystać ten czas na uporządkowanie swoich dokumentów. Uporządkowane rachunki, ważne umowy, dokumentacja medyczna, mogą niejednokrotnie uchronić nas przed nerwami i stresem, gdy coś nagle okaże się potrzebne – bez problemu odnajdziemy to we właściwym miejscu.

@rockyhedgefarm.com

Naczynia i akcesoria kuchenne

Gdy nasza kolekcja ulubionych kubków zaczyna żyć własnym życiem, zimowe miesiące to doskonały czas na prowadzenie odrobiny ładu w kuchennych szafkach. Oprócz uporządkowania akcesoriów w szafkach i szufladach, możemy zrobić mały rachunek sumienia i zastanowić się, czy aby wszystkie dziwaczne akcesoria są nam naprawdę niezbędne podczas gotowania. Uporządkowana przestrzeń zdecydowanie ułatwi i umili nam codzienne przygotowywanie posiłków.

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis