Akupresura w domowym zaciszu

@romanenkovika

Akupresura to starożytna chińska terapia, która jest praktykowana przez specjalistów na całym świecie. Jednak wraz ze wzrostem poziomu stresu i statystykami dotyczącymi bólu przewlekłego, wiele osób decyduje się na leczenie w zaciszu własnego domu. W przeciwieństwie do akupunktury, akupresura nie nakłuwa skóry i jest nieinwazyjnym narzędziem ręcznym, służącym do masażu całego ciała, który wykazuje szereg niezwykłych właściwości zdrowotnych. Dlaczego warto pomyśleć o własnej macie do akupresury?

@marianamachado____

Czym jest mata do akupresury?

Maty do akupresury, zwane również matami Shakti, to stosunkowo nowy wynalazek inspirowany starożytnymi metodami leczenia. Chociaż koncepcja akupresury istnieje od tysięcy lat, to domowy odpowiednik stał się popularny dopiero na początku XXI wieku. Jej działanie jest wyjątkowo proste – kilka tysięcy plastikowych wypustek wywierając naciska na konkretne partie ciała, pomagają rozładować napięcie i poprawiać krążenie krwi.

Naturalny środek przeciwbólowy

Jedną z kluczowych zalet akupresury jest to, że jest to naturalna forma łagodzenia bólu. Choć leżenie na łóżku z małych kolców nie wydaje się być relaksujące i skuteczne na ból, możemy być naprawdę zaskoczeni ich skuteczności. Warto pamiętać, że wszyscy mamy różną tolerancję na ból i w zależności od tego, gdzie utrzymuje się napięcie w naszym ciele, wygodniej może być nam leżeć na macie do akupresury, stać na niej lub posłużyć się dodatkową poduszką. Badania dowodzą, ze akupresura jest skuteczna w przypadku różnych rodzajów bólu. Nadaje się doskonale jako terapia uzupełniająca w leczeniu bólu związanego z wieloma przewlekłymi schorzeniami, takimi jak migrena, problemy z kręgosłupem oraz problemy z ciśnieniem krwi.

Reguluje wysokie ciśnienie krwi

Przeprowadzone badania kliniczne oceniające wpływ akupresury na pacjentów z nadciśnieniem wykazały, że akupresura obniżała ciśnienie krwi u pacjentów na co najmniej 30 minut. Potrzebne są dalsze badania, aby zobaczyć, w jakim stopniu akupresura może długotrwale obniżać ciśnienie krwi, jednak projekt udowodnił, że jest skuteczny jako rozwiązanie krótkoterminowe z zaleceniem bezpiecznego stosowania dla osób zmagających się z nadciśnieniem. Wykonywanie sesji 5-7 razy w tygodniu przez 20 – 30 minut, może skutecznie przyczynić się do poprawy naszego zdrowia i samopoczucia.

@caropeony

Poprawia jakość snu

Liczba osób cierpiących na bezsenność gwałtownie wzrasta w przeciągu ostatnich lat, ale badania pokazują, że akupresura może być skutecznym narzędziem do przeciwdziałania jej. Już 20 minutowa sesja wykonana chwilę przed pójściem spać, może wpłynąć na nasze rozluźnienie i znacząco poprawić jakość snu. Leżenie na macie nie tylko rozluźnia mięśnie, odpręża, redukuje poziom stresu, ale także pobudza wydzielanie serotoniny, neuroprzekaźnika, który jest odpowiedzialny za uczucie spokoju. Jeśli dokucza nam bezsenność lub na skutek stresującego dnia mamy problemy z zasypianiem, podczas leżenia na macie możemy spróbować dodatkowo zrelaksować się dzięki aromaterapii, muzyce relaksującej, przeprowadzić serię ćwiczeń oddechowych lub medytować.

Uwalnia endorfiny

Ponieważ proces ten uwalnia endorfiny, jest doskonałym sposobem na szybką i zdrową poprawę humoru. Endorfiny często określane jako „naturalne środki przeciwbólowe organizmu”, pomagają zmniejszyć ból i wywołują uczucie euforii. Wpływają także na naszą kondycję psychiczną i fizyczną, dlatego warto wprowadzić codzienną akupunkturę do naszej codziennej rutyny.

@black_palms

Wpływa na jędrność skóry

Regularne stosowanie maty do akupresury może pozytywnie wpłynąć na poprawę jędrności i wyglądu naszej skóry. Dzięki naciskowi i drobnym kolcom poprawia się podskórny przepływ krwi i limfy, a dodatkowo skóra staje się bardzie dotleniona. Dzięki temu nie tylko jest widocznie gładsza i bardziej napięta, ale także zmniejszeniu ulega trudny do zredukowania cellulit.

Usprawnia trawienie

Akupresura przynosi także sporo korzyści osobom cierpiącym na problemy trawienne. Regularne leżenie na ostrych kolcach przyspiesza perystaltykę jelit i pomaga w leczeniu zaparć. Może być dodatkowym wsparciem dla osób będących na diecie, a także dla tych, którzy chcą utrzymać prawidłową wagę.

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis