Alternatywne choinki – inspiracje

@houseandhome.com

Szykując się na święta w oryginalnym stylu, z odrobiną wariactwa i mnóstwem osobowości warto przyjrzeć się uważniej inspiracjom na nietuzinkowe ozdoby świąteczne, które staną się punktem centralnym naszego wystroju. Szukając alternatywy dla klasyków takich jak drzewko świąteczne można wykazać się prawdziwą pomysłowością! Parometrowy świerk ozdobiony bukietem czerwonych i złotych bombek w towarzystwie roziskrzonych światełek to wspaniała rzecz – jednak jeśli mamy ochotę na małą zmianę w tym roku, istnieje wiele sposobów na ponowne odkrycie tej świątecznej tradycji. Jak stworzyć ciekawą alternatywę dla klasycznej choinki?

@Cox&Cox

Rozświetlona choinka

Niezależnie od tego, czy mamy za mało miejsca w mieszkaniu, czy po prostu chcemy wypróbować nowe sposoby na świąteczne aranżacje – choinka z łańcucha świetlnego może być kuszącą alternatywą. Małe lampeczki ułożone w kształt świątecznego drzewka stworzą magiczny efekt w naszym salonie i nie zajmą cennego miejsca. Możemy użyć do tej konstrukcji gotowego metalowego stelaża, który sprawdzi się także jako piękna dekoracja zewnętrza.

@RowenHomes

Kwiecista choinka

Kwiaty są zarezerwowane nie tylko na wiosnę i lato, doskonale prezentują się także zimą. Ozdobienie choinki sztucznymi kwiatami to świetna inspiracja na alternatywną świąteczną dekorację. Taka instalacja stworzy niepowtarzalny, wyróżniający się wygląd i będzie wyjątkowo elegancką aranżacją rozświetlającą nasz salon. Do wykonania takiej choinki możemy wykorzystać gotowe sztuczne kwiaty lub wykonać je samodzielnie z papieru lub bibuły.

@Lechuza

Ozdobione rośliny domowe

Od gigantycznych kaktusów po palmy, wszystko co tworzy naszą domową dżunglę można udekorować bombkami, wesołymi girlandami i światełkami. Dzięki temu stworzymy świąteczną dekorację w wyjątkowo nowoczesny i zrównoważony sposób. Przy wieszaniu dekoracji i lampek na nasze rośliny doniczkowe, jedyne o czym musimy pamiętać to zachowanie ostrożności, by nie uszkodzić naszych zielonych przyjaciół.

@StarsforEurope

Eklektyczna choinka

Wybór dziwacznych przedmiotów do dekoracji czubka choinki to jedno, ale użycie ich do stworzenia samej choinki to zupełnie inny wymiar dekoracji. Przekształćmy gołą ścianę w wyjątkową świąteczną ekspozycję, używając unikalnej mieszanki drobiazgów znalezionych w całym domu. Pomyślmy o starej porcelanie, bombkach, doniczkach i ramkach do zdjęć w różnych rozmiarach, wzorach i kolorach – pamiętajmy tylko, aby trzymać się tradycyjnego trójkątnego kształtu choinki, aby podkreślić świąteczny nastrój. 

@MelYates

Choinka z gałązek

Gałązki to kolejna alternatywa dla tradycyjnej choinki – niekoniecznie muszą to być nagie drzewa iglaste.  Dosłownie wszystkie rodzaje drzewek można ozdobić dekoracjami, aby uzyskać efekt jednocześnie zimowy i świąteczny. Aby osiągnąć jeszcze ciekawszy efekt możemy pokryć suche gałązki białą farbą, dzięki temu kolorowe i błyszczące dekoracje zyskają wyrazistości. 

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis