Aranżacja kuchni na lepszy nastrój

@makingitinthemountains.com

Kuchnia to serce domu, w którym często spędzamy najwięcej czasu. Od przygotowywania posiłków, po spotkania towarzyskie przy kawie. Choć przy aranżowaniu kuchni najwięcej uwagi skupiamy na jej funkcjonalności, warto, by nasza kuchnia była też piękna i sprawiała, że czujemy się w niej dobrze. Jak stworzyć projekt kuchni, poprzez dobór kolorów, układ, materiały i oświetlenie, które pozytywnie wpłyną na nasz nastrój?

@Roundhousekitchen

Szafki i ściany tego samego koloru

Wybór ciemnego koloru do kuchni może wydawać się sprzeczny z ideą klimatycznego wystroju. Jednak ciemne barwy wprowadzą ciepły klimat do naszego wnętrza i przemienią przestrzeń w przytulny azyl – zwłaszcza do wieczornych eksperymentów kuchennych i mini przyjęć.  Warto jednak dobrze zaplanować wprowadzenie tak intensywnych barw do wnętrza, aby nie osiągnąć odwrotnego efektu i nie czuć się ponuro. Ciemne kolory na ścianach wymagają odpowiedniego oświetlenia, dlatego powinniśmy zwrócić na nie szczególną uwagę. Dobrze oświetlone punkty wprowadzą nastrojowy klimat do naszego mieszkania – szczególnie jeśli postawimy na żarówki o ciepłym świetle. Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę przy aranżowaniu kuchni to wykorzystanie tego samego koloru zarówno do ścian, jak i do szafek kuchennych. Dzięki takiemu zabiegowi osiągniemy spójną przestrzeń, która będzie sprawiała wrażenie bezpiecznego, otulającego kokonu. Bogata kolorystyka we wnętrzu wieczorem stanie się doskonałym tłem do serwowania drinków.

@Roundhousekitchen

Złoto i mosiądz

Postarzane i ciepłe kolory metaliczne nie tylko wyglądają efektownie, ale dodają również odrobinę przyjemnego ciepła do kuchni. Jest to konieczne, jeśli decydujemy się na ciemny lub chłodny kolor mebli kuchennych, ścian lub podłóg. Charakterystyczna wysepka z antycznego mosiądzu to prawdziwa blacha mosiężna, która będzie praktycznym i pięknym elementem wystroju naszej kuchni. Patynowanie jest tworzone poprzez ręczne nakładanie lekkiej, kwaśnej formuły w celu stworzenia indywidualnego, oryginalnego wykończenia. Patyna stworzona tą metodą nadaje ciepłemu mosiądzowi piękną fakturę, charakter i efekt starzenia się z upływem czasu – elementy niezbędne do stworzenia komfortowego domu.

@Roundhousekitchen

Obłe kształty

Krzywizny sprawiają, że przestrzeń wydaje się bardziej przyjazna, a ponadto są praktyczne, ponieważ zwalniają miejsce zajmowane przez twarde narożniki. Krzywizny również wizualnie zmiękczają przestrzeń, co jest koniecznością w pomieszczeniu, w którym dominują twarde i często błyszczące powierzchnie, takie jak piekarnik, lodówka, czy mikrofalówka, które są przeciwieństwem komfortu. Twarde funkcjonalne linie są nieuniknione w przestrzeni kuchennej, jednak istnieją sposoby na zastosowanie zaokrąglonych krawędzi, aby złagodzić wygląd pomieszczenia. Od mebli po akcesoria – zaokrąglone kształty sprawdzą się w każdym wydaniu!

@thekitchn.com

Naturalne drewno

Naturalne materiały, takie jak drewno, zawsze sprawiają, że pomieszczenie wydaje się cieplejsze. Wołają o dotyk i ponownie zmiękczają te twarde, błyszczące materiały, tak powszechne w projektowaniu kuchni. Piękny drewniany parkiet w kuchni sprawia, że ​​przestrzeń bardziej przypomina pokój. Dawno minęły czasy klinicznych płytek podłogowych w kuchniach! Kuchnia jest często centralnym punktem domu, w którym toczy życie rodzinne – ważne jest, aby była to wygodna przestrzeń, która sprawia wrażenie kontynuacji reszty domu. Dodatek drewna nie tylko tworzy ciepłą atmosferę, ale tworzy zainteresowanie i kontrast z innymi teksturami w pomieszczeniu, takimi jak mosiądz i kamienie naturalne. To łatwy sposób na uatrakcyjnienie stylowego wnętrza.

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis