Aranżacja nowej kuchni z urządzeniami do zabudowy

Kuchnia to wyjątkowe pomieszczenie, które w każdym domu i mieszkaniu pełni niezwykle istotną rolę. To nie tylko miejsce, w którym przygotowywane są posiłki, ale także swoiste serce domu. Aby mogła ona pełnić wszystkie swoje najważniejsze funkcje – zarówno te praktyczne i podstawowe, jak i nieoczywiste – powinna być odpowiednio wykończona i wyposażona. Na co należy zwrócić uwagę przy jej aranżacji? Jakie sprzęty powinny znaleźć się w zabudowie kuchennej? Odpowiedzi znajdziesz poniżej! 

Nowoczesna kuchnia – popularne style wykończenia

Osoby decydujące się na remont lub aranżację nowej kuchni mają obecnie do wyboru wiele ciekawych, atrakcyjnych możliwości. Szeroka gama stylów wykończenia obejmuje zarówno typowo nowoczesne, minimalistyczne, jak i ciepłe, przytulne aranżacje. Do najpopularniejszych należy styl industrialny, bazujący na prostych formach oraz materiałach takich jak stal, szkło i cegła. Industrialne kuchnie to sterylne wnętrza, w których dominują proste, geometryczne formy. Zupełnie inaczej prezentuje się równie popularny styl rustykalny. Towarzyszący mu wiejski klimat nadaje kuchni niezwykłej przytulności i pozwala przenieść się do wspomnień wakacji spędzanych u dziadków. W rustykalnych aranżacjach dominuje drewno, kamień oraz naturalne materiały, takie jak len czy wiklina.

Dużą popularnością cieszy się obecnie także styl skandynawski, który doskonale sprawdza się zarówno w kuchni, jak i w innych pomieszczeniach domu. Charakteryzują go naturalne elementy i dodatki, połączenie surowego drewna z jasnymi kolorami, takimi jak biel, beż czy popiel. Kuchnia skandynawska mimo swojej surowej elegancji cechuje się także swoistą przytulnością.

Kuchenne AGD do zabudowy

Trudno wyobrazić sobie nowoczesną kuchnię bez odpowiednich sprzętów, które ułatwiają i usprawniają wykonywanie codziennych czynności, takich jak przygotowywanie posiłków czy mycie naczyń. Obecnie niemal każdy rodzaj kuchennych sprzętów podzielić można zarówno na urządzenia wolnostojące, jak i do zabudowy. Znacznie częściej – szczególnie do nowoczesnych kuchni – wybierane są sprzęty do zabudowy, które z łatwością ukryć można pod jednym z frontów, w ścianie kuchennych mebli, dopasowując je tym samym do całości wystroju i zachowując jego spójność.

Do najważniejszych nowoczesnych sprzętów, schludnie ukrywanych za kuchennym frontem należą lodówki do zabudowy. Wyposażone w innowacyjne i praktyczne funkcje skutecznie utrzymują pożądaną świeżość, smak i konsystencję produktów spożywczych. Wybierając chłodziarkę lub chłodziarko-zamrażarkę do zabudowy, nie musimy zastanawiać się, czy jej kolor i styl będą dobrze komponować się ze stylistyką i dominującym charakterem kuchni.

Absolutnym niezbędnikiem w nowoczesnej kuchni jest także piekarnik, który coraz częściej także montuje się w kuchennej zabudowie. Rozwiązanie to pozwala na uzyskanie estetycznego i spójnego wyglądu kuchni, ale także umożliwia umieszczenie kuchenki na wyższej, bardziej wygodnej wysokości. Piekarniki do zabudowy najczęściej montowane są na wysokości kuchennego blatu, nierzadko bezpośrednio nad lub pod kuchenką mikrofalową do zabudowy. Dzięki temu korzystanie z urządzenia jest znacznie wygodniejsze i zdrowsze dla naszego kręgosłupa.

W nowoczesnej kuchni nie może zabraknąć także praktycznej i funkcjonalnej zmywarki. Urządzenie to także zdecydowanie częściej montowane jest bezpośrednio w kuchennej zabudowie, zwłaszcza w pomieszczeniach o niewielkim metrażu.

Nowoczesna kuchnia – czego jeszcze nie może zabraknąć?

Duetem, którego nie sposób nie spotkać w nowoczesnej kuchni, jest płyta kuchenna zintegrowana z okapem dzięki funkcji Hob2Hood. Innowacyjne połączenie sprzętów pozwala na ich wygodne i sprawne użytkowanie. Estetykę płyty i okapu warto dopasować do wybranej stylistyki kuchni, tak aby wraz z wykończeniem pomieszczenia tworzyły one spójną, atrakcyjną wizualnie całość. Jeżeli umieszczony nad płytą okap koliduje z wystrojem kuchni, warto wybrać nowoczesną alternatywę, w postaci okapu ukrytego w blacie, wysuwanego tylko wtedy, kiedy jest to konieczne.

Aranżując nowoczesną kuchnię, nie zapominajmy także o estetycznych, dopasowanych do całości dodatkach – stojakach na sztućce czy ozdobnych naczyniach – oraz drobnym sprzęcie AGD, takim jak czajnik, ekspres do kawy czy robot kuchenny. Łącząc ze sobą w ciekawy i przemyślany sposób wszystkie z tych elementów, możemy mieć pewność, że nasza kuchnia będzie prezentować się wyjątkowo estetycznie.

Tagi: , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis