Barbiecore: nowe modowe szaleństwo

@haileybieber

Symbolem roku 2022 zdecydowanie będzie lalka Barbie. Głównie za sprawą pierwszych zdjęć Margot Robbie z Ryanem Goslingiem z planu zdjęciowego filmu Barbie Grety Gerwig. Ich neonowe stylizacje szybko obiegły Internet i stały się inspiracją dla celebrytów, którzy szybko podłapali różowe szaleństwo. Na czym polega Barbiecore?

@EastNews

Czym jest Barbiecore?

Barbiecore to słowo, które należy niezwłocznie dodać do naszego modowego słownika. Ponadczasowa Barbie obecna w popkulturze od lat, znowu znalazła się na świeczniku i rozpoczęła nowy trend, który pokochały największe ikony mody. Styl Barbiecore polega na efektownym noszeniu koloru różowego, który często pomijany jest przez haute couture.

@kimkardashian

Valentino – różowy prekursor 

Podczas gdy kolor różowy stał się obecny niemal wszędzie, w świecie mody idealny odcień należy do Pierpaolo Piccioli. Dyrektor kreatywny Valentino poświęcił całą swoją kolekcję jesień/zima 2022-2023 żywemu różowi, stworzonego we współpracy z Pantone. Od płaszczy, przez spodnie, po buty… pokaz zdominowany był przez hipnotyzujący róż. To idealny odcień do tworzenia stylizacji w stylu Barbiecore, o czym świadczą niezliczone gwiazdy, które pokochały ubrania z tej kolekcji. Lizzo prezentowała się na pokazie w tym miesiącu w stylu Barbie w marszczonej sukience, rajstopach i mega platformach, Simone Ashley uwolniła swoją wewnętrzną Barbie na BAFTA, Dua Lipa miała na sobie róż Valentino podczas trasy koncertowej, a Anne Hathaway zachwyciła swoją różową stylizację podczas pokazu Valentino jesień-zima. 

@kimkardashian

Kim Kardashian 

Kim Kardashian także pokochała ten trend. Zamieniła swoje zwykłe czarne spodnie Balenciaga w stylu gotyckim na ich nieco bardziej ekstrawagancki odpowiednik w kolorze różu, w komplecie z przyciętą bluzą z kapturem i różową torbą Balenciaga wysadzaną kryształkami.

@haileybieber

Hailey Bieber

Hailey Bieber wystarczy jedna stylizacja, aby poruszyć cały świat mody. Najnowsza tylko to potwierdza. Ta monochromatyczna kreacja, opublikowana na jej Instagramie, wzbudziło zachwyt i zainteresowanie, łącząc dwa najważniejsze składniki tegorocznej mody: seksapil i róż.

@lizzobeeating

Jak stworzyć stylizację zgodną Barbiecore?

Główne przesłanie trendu to maksyma „Im więcej tym lepiej”. Włączmy hymn Barbie Girl Aqua, zestawmy ze sobą trochę różu i gotowe! Kroje charakterystyczne dla lat 80, 90, a może współczesne? Cokolwiek mamy ochotę przemienić w mundurek rodem ze świata Barbie będzie wyglądało zjawiskowo! Pozwólmy sobie na odrobinę szaleństwa – szczególnie w okresie wakacyjnym, który zniesie go trochę więcej.

@crisvidalph
Tagi: , , , , ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis