Biżuteria: moc naturalnych kamieni

@lucyswhims

Wiele osób uważa, że ​​poza walorami estetycznymi kamienie szlachetne mają także właściwości, które mogą pozytywnie wpłynąć na ich samopoczucie i kondycję fizyczną. Wiara w znaczenie kamieni naturalnych przetrwała próbę czasu i wciąż jest obecna w wielu kulturach na całym świecie.

@justine__va

Ich eteryczny wygląd i sposób, w jaki załamują światło od wieków kojarzony był z mistycznym światem magii. Popularność kamieni szlachetnych propagowali również pisarze i poeci w średniowieczu, którzy dopatrywali się w nich ​​perfekcji i symbolu pożądania, miłości i czystości. Obecnie biżuteria z kamieni naturalnych przeniknęła na stałe do mody. Symboliczne bransoletki z drobnych koralików, chokery i kolczyki, traktowane są nie tylko jako stylowa ozdoba, ale także jako swojego rodzaju amulet na szczęście. Jakie znaczenia przypisywane są poszczególnym kamieniom?

Ametyst

To jeden z najbardziej rozpoznawalnych kamieni naturalnych, który przyciąga swoim niezwykłym kolorem. Możemy spotkać go w najróżniejszych odcieniach fioletu – od głębokiego po pastelowy, niemal transparentny. Fiolet od wieków kojarzony jest z duchowością, dlatego też uważa się, że ametyst ma właściwości oczyszczające i odstraszające złą energię. Warto go mieć, jeśli potrzebujemy wewnętrznego wyciszenia, bowiem ametyst stosowany jest jako amulet o działaniu uspokajającym i kojącym nerwy. Posiada moc redukowania stresu, ułatwia zasypianie, przywraca jasność umysłu i spokój emocjonalny.

@lucyswhims

Czarny onyks

Biżuteria wykonana z czarnego onyksu jest niezwykle stylowa i elegancka. Dodatkowo posiada właściwości równoważące, które pomagają kontrolować intensywne emocje i kierować zderzające się ze sobą energie. Ponieważ onyks wspiera rozsądne myślenie i racjonalny osąd, warto go mieć przy sobie przy podejmowaniu ważnych decyzji. Czarny onyks jest polecany osobom rozpoczynającym nowy rozdział w swoim życiu, ponieważ zachęca do zaangażowania i siły.

Akwamaryn

Akwamaryn kojarzy się z odwagą oraz zwalczaniem niepokoju i strachu. Ten pogodny kamień o przepięknej barwie ma łagodzić, uspokajać, niwelować strach i pomagać w odprężeniu podczas długich podróży. Wielu uważa, że ​​chroni żeglarzy na morzu i zapobiega chorobie morskiej. Ten kamień od wieków kojarzony jest z wiernością, przyjaźnią, zdrowiem, nadzieją i młodością, dlatego biżuteria wykonana z akwamarynu doskonale sprawdzi się na prezent dla bliskiej nam osoby.

@annamavridis

Granat

Piękne kamienie granatu uważane są za generator prawdziwego oddania: wobec rodziny, przyjaciół, pracy i celu w życiu. Uważa się, że pobudza zmysły, zwiększa witalność i wytrzymałość. Uważa się, że granat przyciąga szczęście w przedsięwzięciach biznesowych. Co ciekawe, uważa się, że granat może wpływać pozytywnie na nasze zdrowie i pracę organizmu. Wpływa korzystnie na wszystko to, co ma związek z układem sercowo-naczyniowym – nieprawidłowy rytm serca, wysokie ciśnienie krwi, choroba wieńcowa oraz pobudzać krążenie. Może odtruwać i oczyszczać krew oraz płuca, poprawiać przemianę materii oraz rewitalizować i regenerować organizm.

@annamavridis

Turkus

Uważa się, że niebieski i zielony turkus przyciągają pieniądze, sukces i miłość. Turkus to kamień serdecznych relacji w wielu kulturach. Rdzenni Amerykanie kojarzyli kolory turkusu z niebieskim niebem i zieloną ziemią. Oprócz właściwości przyciągających do nas szczęście trzeba przyznać, że biżuteria wykonana z kamieni turkusu doskonale komponuje się z letnimi stylizacjami i opaloną skórą!

@stylowi.pl

Rubin

Rubiny były kamieniami szlachetnymi dominujących władców i szlachty. Noszenie ich miało zapewnić witalność i werwę, pozwalając żyć pełnią życia i wykorzystywać każdą dobrą okazję, jaka się pojawia. Rubiny zwiększają pożądanie i energię, pozwalają cieszyć się zmysłową przyjemnością życia i przyciągać romantycznych partnerów. Rubin wyostrza umysł i wspomaga koncentrację – jest idealny w przygotowaniach do ważnych spotkań czy negocjacji. Rubiny to także zwiększona świadomość i doskonała koncentracja, dlatego warto mieć go ze sobą mając przed sobą ważne rozmowy i egzaminy.

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis