Bryła, wnętrze, technologie, 3 cechy wyróżniające nowoczesne projekty domów

Podczas planowanie budowy domu powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Sprawdź 3 cechy wyróżniające nowoczesne projekty domów.

Projekty domów wykonane w nowoczesnym stylu

Coraz więcej osób decyduje się na budowę domu w stylu nowoczesnym, czyli często posiadających nietypową i niepowtarzalną konstrukcję. Dom powinien być stworzony zgodnie z panującymi trendami. Oprócz zaprojektowania nowoczesnego budynku pod względem wizualnym pamiętajmy również o tym, aby był on stworzony z myślą o otaczającym nas środowisku. Obecnie najczęstszym wyborem są domy zarówno energooszczędne, jak i ekologiczne. Jeżeli planujemy budowę budynku mieszkalnego, możemy skorzystać z gotowych projektów domów wykonanych w nowoczesnym stylu.

Ciekawe rozwiązania znajdziemy na stronie internetowej domoweklimaty.pl, gdzie możemy szybko wybrać projekt domu idealnie dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. Profesjonalni architekci przygotowali dla swoich klientów kilka rodzajów kategorii projektów domów. Dzięki temu możemy wybierać spośród domów energooszczędnych, drewnianych, tanich w budowie, parterowych, piętrowych, z aranżacją wnętrz czy też nowoczesnych. Nowoczesne projekty domów są praktyczne i w pełni funkcjonalne. Proponowane budynki wyróżniają się nie tylko atrakcyjnym wyglądem zewnętrznym, ale również posiadają ciekawą aranżację wnętrza.

Nowoczesna bryła budynku

Najprostszym, a zarazem najtańszym rozwiązaniem okazuje się wybór domu o prostej bryle. W przypadku takiego budynku stosuje się najczęściej dachy proste lub spadziste, które będą idealnym rozwiązaniem podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. Nowoczesne budynki charakteryzują się dużymi przeszklonymi przestrzeniami, które wykorzystuje się podczas budowy balkonu, tarasu. Mogą mieć również formę dużych okien. Takie rozwiązanie sprawia wrażenie, że wnętrze domu jest bardziej przestronne i jaśniejsze. Nowoczesny dom to najczęściej dom parterowy, ewentualnie z opcją poddasza. Jest to praktyczne rozwiązanie zarówno dla singli, jak i większych rodzin. Dom parterowy sprawdzi się również, jeżeli mieszkamy z osobami starszymi lub mającymi problem z poruszaniem się. Jeżeli decydujemy się na zakup gotowego projektu domu, warto zwrócić uwagę na jego funkcjonalność, czyli przede wszystkim na rozmieszczenie wszystkich pomieszczeń.

Chcesz wiedzieć, co wlicza się w powierzchnię użytkową domu? Koniecznie przeczytaj artykuł: Jak obliczyć powierzchnię użytkową i całkowitą domu? i dowiedz się więcej na ten temat.

Nowoczesne wnętrze mieszkania – czym się charakteryzuje?

Wnętrze domu może być zarówno ciekawe, jak i stylowe. Od pewnego czasu panuje popyt na mieszkania wykonane w sposób minimalistyczny i z klasą. W większości przypadków dominują linie proste, otwarte przestrzenie oraz jasność. Mimo to stworzenie projektu wnętrza nowoczesnego domu nie jest takie proste, jak może się wydawać. Ważne jest, aby kolory znajdujące się na ścianach, podłodze i meblach były spójne. Zazwyczaj dominuje biel, szarość i jasny brąz. Można również zauważyć, że czasami jasne kolory przeplatają się z ciemnymi, tworząc ciekawy kontrast. W przypadku doboru jasnych białych mebli warto pomyśleć o stylowych, czarnych dodatkach. Do wykończenia domu możemy wybrać kilka materiałów, które będą nie tylko elementem dekoracyjnym, ale również funkcjonalnym. Na podłogę wybierane są najczęściej jasne drewniane panele. W kuchni i łazience spotkamy najczęściej płytki ceramiczne. Podczas projektowania nowoczesnego wnętrza pamiętajmy o zachowaniu prostoty i spójności pomiędzy pomieszczeniami.

Innowacyjne technologie

Nowoczesny projekt powinien kojarzyć się nam z zastosowaniem innowacyjnych technologii. Podczas budowy domu warto pamiętać o wprowadzeniu ciekawych rozwiązań instalacyjnych, które przyczynią się do zadbania o środowisko i pozwolą zaoszczędzić dodatkowe pieniądze. Coraz więcej osób decyduje się również na zamontowanie kotłów na biomasę, stanowiących alternatywę dla paliwa do kotłów grzewczych. Urządzenie zapewni niskie koszty ogrzewania, a co więcej pracuje przyjaźnie dla otaczającego nas środowiska. Kolejną ciekawą technologią mogą okazać się kolektory słoneczne stosowane głównie do podgrzewania wody użytkowej. Najczęściej wybierane są przez właścicieli domów jednorodzinnych.

Warto pamiętać, że takie osoby mają również szansę na otrzymanie specjalnej dotacji wypłacanej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ostatnim atrakcyjnym rozwiązaniem, na który chcieliśmy zwrócić uwagę, są pompy ciepła, służące do ogrzewania domu. Urządzenie pobiera energię cieplną z powietrza, gruntu oraz wody i przekazuje ją do instalacji. Warto zaznaczyć, że każdy może wprowadzić do swojego domu wyżej wymienione rozwiązania, nie tylko właściciele nowoczesnych budynków.

Tagi: , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis