Ciepłe i stylowe, najlepsze zimowe stylizacje na cebulkę

@mettiforssell

Zimą ma być nam ciepło. To podstawowa zasada, która powinna przyświecać wszystkim podczas szukania idealnych outfitów. Ale komfort termiczny nie oznacza, że musimy zrezygnować ze stylu. Na szczęście istnieją zestawy złożone z wielu warstw, które są nie tylko bardzo ciepłe, ale też mogą doskonale wyglądać. Wystarczy kilka prostych sztuczek, by połączyć przyjemne z pożytecznym. Jak to zrobić?

@laurralucie

Warstwa po warstwie

Idealny zestaw na cebulkę to taki, który składa się z wielu warstw ubrań. Każde z nich możemy zdjąć, jeśli będzie nam zbyt ciepło lub założyć, gdy zerwie się chłodny, zimowy wiatr. Takie stylizacje mają to do siebie, że potrafią zapewnić komfort i, jednocześnie, świetnie się prezentują. Możemy je zachować zarówno w formalnym, eleganckim tonie, jak i dodać do nich nutkę rockowego szyku. Sprawdzą się i jesienią, i zimą, dlatego teraz jest najlepszy czas, by wypróbować cebulowe trendy na sobie.

Od czego zacząć?

Na początek najlepiej zainwestować w kilka klasycznych elementów garderoby. Warto mieć przynajmniej dwa grube swetry, dwie bluzy z miękkim podszyciem, dłuższe bluzki z długim rękawem i koszulki na ramiączkach. Kolejno zakładamy na siebie następne warstwy odzieży. Zaczynamy oczywiście od cienkiej bluzki, następnie zakładamy tę z długim rękawem, potem sweter albo bluzę, na koniec kurtkę czy płaszcz. Owijamy się szczelnie szalikiem, a na głowę oczywiście zakładamy czapkę. Do tego rękawiczki i zimowy zestaw gotowy!

@mikutas

Sportowo czy elegancko?

W zależności od tego, dokąd się wybieramy i jaki styl preferujemy, możemy wybierać w różnych trendach. Bardzo modne są zestawy z płaszczami oraz te z puchowymi kurtkami. Pierwsze lepiej sprawdzą się w sytuacjach bardziej formalnych, gdy wymaga się od nas elegancji, drugie z kolei – na spacerach z przyjaciółmi i zimowych wycieczkach. 

Zestaw na cebulkę doskonale prezentuje się zachowany w stonowanych barwach. Idealne będą kolory ziemi, subtelne beże i szarości, biel oraz czerń. Całość możemy przełamać jednym mocniejszym akcentem – np. obszernym swetrem w kolorze butelkowej zieleni, ognistej czerwieni lub głębokiego granatu. 

Nie bójmy się wystających spod siebie warstw odzieży. Im ich więcej, tym lepiej – i dla stylu, i dla komfortu cieplnego! Długa koszula pod swetrem doda naszemu outfitowi luzu, a obszerna bluza wystająca spod zimowej, krótkiej kurtki sprawi, że upodobnimy się do największych ikon ulicznego stylu. 

Zwieńczenie zestawu

Nie zapominajmy o tym, by każdy z tych zestawów ozdobić na koniec ciepłym szalem i czapką. Możemy stawiać na proste, neutralne kolory i wzory lub zaszaleć, idąc w intensywne barwy. Zachowawcza stylizacja z płaszczem oversize czy kożuchem  zyska na obszernym szaliku w mocnym odcieniu czerwonego wina, a puchowa, kremowa kurtka stanie się hitem w połączeniu z kraciastą chustą. 

@collagevintage

W zestawach na cebulkę liczą się warstwy. Pozwólmy sobie na połączenia, które dotąd nie przychodziły nam do głowy. Do puchowej kurtki dobierzmy eleganckie botki, a do płaszcza – zimowe trampki. Ma być ciekawie i nowocześnie.

Tagi: , , , ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis