Czy salon z kuchnią to dobre rozwiązanie?

Choć jeszcze kilkanaście lat temu w większości polskich domów i mieszkań można było spotkać się wyłącznie z kuchnią będącą osobnym pomieszczeniem, tak współcześnie coraz więcej osób decyduje się na połączenie kuchni z salonem, tworząc tym samym otwartą, przestronną powierzchnię, która optycznie powiększa całe wnętrze. Dlaczego tak wiele osób decyduje się na to rozwiązanie? Sprawdziliśmy.

Kuchnia z salonem – połączenie idealne?

Kuchnie połączone z salonem współcześnie królują w nowoczesnych domach i mieszkaniach. Nic dziwnego – to połączenie wygląda naprawdę zjawiskowo. Aby tak było, należy pamiętać, aby zarówno kuchnia, jak i salon urządzone były w tym samym stylu, tworząc tym samą jedną wielką, spójną całość. Decydując się na urządzenie mieszkania w stylu nowoczesnym, warto zdecydować się na połączenie mebli kuchennych np. z meblami Wójcik, które doskonale sprawdzą się w salonie. Na to rozwiązanie decydują się nie tylko osoby ceniące sobie nowoczesne rozwiązania, lecz także ci, którzy w kuchni spędzają większość swojego wolnego czasu. Nie chcą oni dłużej zamykać się kuchni, lecz podczas gotowania móc spędzić czas z rodziną, która w tym samym czasie spędza czas w nowoczesnym salonie. Gotując w otwartej kuchni, można słuchać włączonej w tle telewizji czy doglądać dzieci. Kuchnia z salonem to także doskonała oszczędność miejsca, ponieważ miejsce, w którym wcześniej znajdowała się ściana, można przeznaczyć np. na małą jadalnię. Kuchnia z salonem jest wielofunkcyjna. Tak duża, otwarta przestrzeń może być jednocześnie kuchnią, salonem, jadalnią, miejscem zabaw, rozrywki oraz odpoczynku – wystarczą do tego odpowiednie meble. To doskonałe rozwiązanie sprawdza się w milionach domów i mieszkań na całym świecie!

Powiększ optycznie przestrzeń dzięki kuchni z salonem

Połączenie kuchni z salonem to doskonałe rozwiązanie dla osób, które dysponują małym metrażem. Ten problem dotyka głównie mieszkańców bloku, dla których każda wolna przestrzeń jest na wagę złota. Nic dziwnego, że tak wielu właścicieli mieszkań decyduje się generalny remont mający na celu połączenie kuchni z salonem. Wiele osób zachwyconych tą koncepcją, nie decyduje się jednak na tak duży krok. Boją się, że salon przesiąknie zapachami kuchennymi. Niestety to jedna z największych wad kuchni połączonej z salonem, jednak ten problem w łatwy sposób da się rozwiązać. Najlepszym sposobem na uniknięcie rozprzestrzeniającego się zapachu jest zakup sprawdzonego pochłaniacza kuchennego, którego filtry będą oczyszczać powietrze ze wszystkich zanieczyszczeń. Osobom zmagającym się z tym problemem pomaga także regularne wietrzenie mieszkania w trakcie przyrządzania posiłku, bądź zaraz po skończonych pracach w kuchni. To jedna z największych wad kuchni połączonej z salonem, jednak większości osób ten fakt absolutnie nie przeszkadza. Kuchnia z salonem to duże udogodnienie, szczególnie w małych mieszkaniach, w których każdy metr jest na wagę złota. Coraz więcej osób decyduje się na generalny remont mieszkania, w celu odzyskania zamkniętej dotychczas przestrzeni. Gdy kuchnia i salon są urządzone w tym samym stylu, całość prezentuje się naprawdę zaskakująco. Taki remont wymaga dość dużego wkładu finansowego, jednak przez wiele osób traktowany jest po prostu jako inwestycja.

Tagi: ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis