Czy warto kupować na promocjach w Black Friday?

Close-up of young woman holding shopping bags while standing on escalator during black friday in the shop

Któż z nas nie kocha przecenionych towarów? Możliwość zaoszczędzenia nawet kilku złotych czasem staje się bardzo kuszącą perspektywą i niektórzy są w stanie zrobić bardzo dużo, aby te pieniądze zatrzymać w kieszeni. Często nawet jest tak, że kupujemy produkty tylko i wyłącznie dlatego, że na metce jest niższa cena. Jako, że Black Friday jest dniem, który coraz mocniej rozpycha się „barkami i łokciami” w naszej kulturze, to postanowiliśmy sprawdzić, czy warto kupować produkty w ten dzień. Aby się o tym dowiedzieć trochę więcej, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Jeżeli jest szansa na zaoszczędzenie pieniędzy, to dlaczego nie?

Black Friday to dzień, w którym sklepy masowo otwierają swoje podwoje, by zachęcić klientów do zakupu ich produktów. Można zauważyć, że stał się on areną walki sklepów o dusze klientów. Zewsząd jesteśmy atakowani reklamami, które nas kuszą do tego, by odwiedzić dany sklep. Jasne, może pojawić się taki mechanizm, który wręcz odrzuca niektórych. Konsumpcjonizm generalnie nie jest dobrą postawą, ale tylko wtedy, gdy nie umiemy go skontrolować. Black Friday 2021 to kolejny rok świętowania promocji. Skoro one się pojawiają, to dlaczego z nich nie skorzystać?

Decyzja zawsze na końcu należy do klienta, chociaż nie można zauważyć, że sklepy często robią minimalne sztuczki, o których powiemy sobie później. Na pewno nie można zapominać o tym, że gdy mamy potrzebę zakupienia nowego smartfona czy też telewizora, to te paręset zaoszczędzone złotych pozostanie nam w kieszeni, które będzie można przeznaczyć na inne rzeczy.

Black Friday to idealny moment na zrobienie prezentów bożonarodzeniowych

Każdy z nas kocha Boże Narodzenie. To moment absolutnego relaksu, w którym czas płynie zdecydowanie wolniej, wszelkie konflikty ustają, a ludzie się dla siebie bardziej uprzejmi. Na stołach nie może zabraknąć tradycyjnych potraw, śpiewania pięknych polskich kolęd, ale i też dzielenia się opłatkiem. O czym jeszcze zapomnieliśmy? Ach, prezenty. No właśnie, to też idealna chwila, by podarować bliskim rzeczy, które przede wszystkim będą od serca, ale zarazem będą dla nich potrzebne. Warto wykorzystać Black Friday, by już wcześniej kupić jak najbardziej potrzebne rzeczy dla ukochanych osób. W ten sposób będzie więcej czasu na przygotowanie swoich serc na Boże Narodzenie i ominie nas gorączka zakupowa tuż przed nim.

W ofercie sklepów najczęściej można zobaczyć elektronikę, ale i też fani kupowania ubrań będą szczęśliwi, że mogą wybrać ubrania, które są o wiele niższych cenach. Black Friday swoim zasięgiem obejmuje praktycznie każdą branżę, więc warto przeglądać strony internetowe oraz odwiedzać sklepy, by już w tym czasie kupić to, co będzie pożyteczne dla innych.

Trzeba uważać na sprytne zagrywki sklepów

Sam dzień, jakim jest Black Friday, jest jak najbardziej pożyteczny, jednak to też nie jest tak, że sklepy praktycznie rozdają swoje produkty za darmo. Okazuje się nawet, że czas tuż przed tym dniem sprzyja podnoszeniu cen przez sklepy. Jest to sprytny zabieg, który ma na celu odciągnąć uwagę klienta od wyjściowej ceny towaru. Sklepy przecież nie chwalą się tym, że towar X, który kosztował 1000 zł, nagle wzrósł o 200 zł. Owszem, potem w ramach Czarnego Piątku ta cena poszybuje w dół, jednak sprzedanie większej zniżki jest o wiele prostsze, aniżeli powiedzenie, że najpierw cena musiała pójść do góry, żeby potem spaść.

Tagi: ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis