Czy warto zainwestować w kociołek myśliwski i jak go wybrać?

Lato to okres wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Biwaki, kempingi czy wyjazdy pod namiot są doskonałym sposobem na zintegrowanie rodziny lub przeżycie przygody w gronie najbliższych przyjaciół czy znajomych. Niektórzy z kolei wędrują samotnie, kontemplując piękno przyrody i odkrywając świat. Bez względu na sposób podróżowania, przygody na łonie natury wymagają odpowiedniego sprzętu, który pozwoli na przykład przygotować jedzenie. Niezbędnym elementem wyposażenia każdego wędrowca jest zatem kociołek myśliwski.

1. Czym kociołek myśliwski rożni się od zwykłego garnka?
2. Jakiego rodzaju kociołek myśliwski jest warty uwagi?
3. Ile kosztuje kociołek myśliwski?

Zastanówmy się zatem, dlaczego kociołek nie może zostać zastąpiony zwykłym garnkiem, który każdy posiada we własnej kuchni.

Czym kociołek myśliwski rożni się od zwykłego garnka?

Przede wszystkim różnica tkwi w wytrzymałości. Kociołek myśliwski jest przeznaczony do stawiania w ognisku lub wieszania bezpośrednio nad nim. Gdyby do tego celu użyć zwykłego garnka, szybko uległby on zniszczeniu. Ponadto kociołki często wyposażone są w specjalne nogi, pozwalające na umieszczenie ich ponad ogniskiem bez konieczności budowania odpowiedniej konstrukcji. Dzięki temu przygotowywanie posiłku jest dużo wygodniejsze. Kociołki myśliwskie są przystosowane do umieszczania bezpośrednio w płomieniach, w przeciwieństwie do zwykłych garnków. Ponadto są wytrzymałe i wielozadaniowe – można przygotowywać w nich różnorodne potrawy, nie tylko zupy. Nadają się do przyrządzania gulaszy, mięsiwa, zapiekanek i wielu innych rodzajów posiłków.

Jakiego rodzaju kociołek myśliwski jest warty uwagi?

Bardzo istotne jest, aby kociołek myśliwski był przede wszystkim solidny. Podczas biwaków czy kempingów może wiele się zdarzyć – naczynie musi więc nie tylko wytrzymywać wysoką temperaturę płomieni, ale i upadek. Ważne jest, aby dostosować kociołek do własnych potrzeb. Ze względu na fakt, że na rynku dostępnych jest wiele rozmiarów tych naczyń, warto zastanowić się, jak wiele jedzenia będzie trzeba przygotować naraz. Z pewnością interesującą opcją jest kociołek, który może być zarówno używany jako kociołek wiszący, jak i stojący. Pozwala to na wybór najwygodniejszego rozwiązania w zależności od sytuacji. Z pewnością warte uwagi są żeliwne kociołki myśliwskie, dostępne na przykład na stronie europ24.pl. Są to dobrze wykonane, solidne naczynia, które fantastycznie trzymają ciepło. Ponadto ich rozmiary nie są gigantyczne, dzięki czemu można wygodnie zapakować je i zabrać ze sobą na wyjazd. Warto zwrócić uwagę, czy zakupywany kociołek jest kompletny – przede wszystkim czy są wyposażone w pokrywkę. Jeśli jej nie ma w zestawie, warto poszukać tego produktu w innym sklepie, na przykład w europ24.pl.

Ile kosztuje kociołek myśliwski?

Ceny kociołków są bardzo różne, najczęściej kosztują one jednak powyżej stu złotych. W zależności od modelu ceny mogą wynosić nawet około czterystu złotych! Tak drogie są jednak te kociołki, które wyposażone są w wiele niepotrzebnych zwykłemu biwakowiczowi udogodnień. Zwyczajowa cena tradycyjnego kociołka to średnio dwieście złotych. Na stronie europ24.pl znaleźć można kociołki myśliwskie, wykonane z żeliwa nieco taniej niż w innych sklepach, pomimo iż jakość tych naczyń jest doskonała.
Żeliwne kociołki myśliwskie to niezbędny element wyposażenia każdego, kto lubi spędzać wolny czas na łonie natury i cieszyć się samodzielnie przygotowanym jedzeniem. Mogą być wykorzystywane zarówno podczas podróży, na biwaku czy kempingu lub podczas wyjazdu pod namiot, jak i w domu.

Tagi:
by
Poprzedni wpis Następny wpis