Czym jest i jak działa szczoteczka soniczna?

Argumentów przemawiających za tym, aby każdego dnia dbać o prawidłową higienę jamy ustnej, jest wiele. Zaczynając od tego oczywistego, związanego z komfortem podczas prowadzenia rozmów z innymi osobami, przez możliwość uniknięcia wielu chorób, a kończąc na ogromnych oszczędnościach wynikających z braku konieczności leczenia zębów. Chociaż obecnie dbanie o zdrowe zęby jest wyjątkowo łatwe dzięki nowoczesnym szczoteczkom, wiele osób wciąż korzysta z tradycyjnych rozwiązań charakteryzujących się dużo gorszą skutecznością lub nawet całkowicie lekceważy zalecenia specjalistów.

  1. Dlaczego nie można lekceważyć mycia zębów?
  2. Jak prawidłowo myć zęby?
  3. W jaki sposób działa szczoteczka soniczna?
  4. Sprawdzone modele szczoteczek sonicznych dla całej rodziny

W związku z tym przygotowaliśmy zestawienie zawierające odpowiedzi na często zadawane pytania związane z higieną jamy ustnej. Dzięki temu raz na zawsze pozbędziesz się wątpliwości związanych z tym, dlaczego należy regularnie myć zęby i dowiesz się jak robić to w sposób prawidłowy. Dodatkowo poznasz zalety nowoczesnych szczoteczek sonicznych, które są obecnie najlepszym wyborem dla osób chcących cieszyć się białymi i zdrowymi zębami.

Dlaczego nie można lekceważyć mycia zębów?

Chociaż nikogo nie powinno się oceniać po wyglądzie, to właśnie zęby są często postrzegane jako wizytówka danej osoby. Dotyczy to nie tylko celebrytów czy aktorów, ale również zwyczajnych osób. Wystarczy zresztą zastanowić się nad tym, w jaki sposób odbiera się nowo poznaną osobę, która nie dba o zęby.

Oczywiście to, w jaki sposób inni nas postrzegają, może być dla niektórych nieistotne. Nie oznacza to jednak, że można sobie pozwolić na zaniedbania w kwestii higieny jamy ustnej. To właśnie niewłaściwe dbanie o zęby przyczyniło się do rozpowszechnienia próchnicy, którą już teraz uznaje się za chorobę społeczną. Gorzej, gdy próchnica poprzedza stan zapalny dziąsła, choroby przyzębia czy inne niechciane problemy. Należy wówczas jak najszybciej umówić się na wizytę do dentysty, co zazwyczaj wiąże się z koniecznością zostawienia w gabinecie od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Skoro więc można tego uniknąć dzięki regularnemu i dokładnemu szczotkowaniu zębów, to naprawdę warto to robić. Nie można również zapominać o tym, że stan uzębienia (a właściwie bakterie jamy ustnej) mogą prowadzić do wielu uciążliwych i groźnych chorób. Przykładem może być cukrzyca, zapalenie nerek i wsierdzia, problemy ze stawami czy nawet bardzo niebezpieczny udar mózgu. W dalszej części artykułu dowiesz się, jak działa szczoteczka soniczna, co z pewnością przekona cię do samodzielnego przetestowania takiego rozwiązania.

Jak prawidłowo myć zęby?

Dokładne i regularne szczotkowanie zębów to podstawowy sposób dbania o higienę jamy ustnej. Problem w tym, że wiele osób robi to w nieodpowiedni sposób. Zgodnie z zaleceniami specjalistów należy szczotkować zęby przynajmniej dwa razy dziennie przez dwie minuty. Jeżeli będzie się to robiło w sposób prawidłowy, takie zabiegi wystarczą, aby na bieżąco usuwać płytkę bakteryjną z powierzchni zębów. Równie ważne, jak pamiętanie o regularności i zalecanym czasie szczotkowania jest korzystanie z dobrej szczoteczki. Chodzi nie tylko o częste wymienianie jej końcówki na nową, co pozwala uzyskać najwyższą skuteczność podczas mycia zębów, ale również o wybór odpowiedniej szczoteczki. Obecnie specjaliści są zgodni co do tego, że najskuteczniejsze są szczoteczki soniczne.

Warto zaopatrzyć się również w nić dentystyczną i pamiętać o tym, aby podczas porannego i wieczornego szczotkowania poświęcić również chwilę na wyczyszczenie linii dziąseł. Po zakończeniu mycia można jeszcze przepłukać jamę ustną płynem do płukania.

W jaki sposób działa szczoteczka soniczna?

Wysoka skuteczność szczoteczek sonicznych wynika z zastosowania specjalnej technologii. Nie dość, że podczas pracy szczoteczka wykonuje nawet 31 000 ruchów na minutę, to dodatkowo emituje specjalną falę dźwiękową. Jej częstotliwość wynosi około 260 Hz i korzystanie wpływa na proces mieszania się pasty do zębów ze śliną, co ułatwia usuwanie bakterii i zanieczyszczeń.

Jednocześnie szczoteczki soniczne są w pełni bezpieczne i mogą z nich korzystać również małe dzieci. Nawet jeżeli ktoś przez całe życie korzystał z tradycyjnej szczoteczki, to już po pierwszym użyciu modelu sonicznego typu szczoteczka soniczna Oral-B na pewno zauważy różnicę.

Sprawdzone modele szczoteczek sonicznych dla całej rodziny

Wybierając szczoteczkę soniczną, należy pamiętać, że nie wszystkie modele są tak samo skuteczne. Lepiej więc od razu postawić na sprawdzoną markę i wybrać produkt, który cieszy się dobrymi opiniami wśród użytkowników oraz stomatologów. Świetnym przykładem takiej szczoteczki jest ORAL-B PULSONIC SLIM LUXE, którą można kupić w kilku różnych kolorach. Pomimo smukłej i eleganckiej konstrukcji, szczoteczka jest bardzo skuteczna i doskonale usuwa płytkę nazębną. Pozytywne efekty jej regularnego używania można zauważyć już po pierwszym miesiącu.

Dla uzyskania najlepszych efektów trzeba jednak pamiętać nie tylko o wyborze niezawodnej szczoteczki, ale również o zakupie odpowiednio dopasowanych końcówek. Niektóre z nich lepiej sprawdzą się w przypadku wrażliwych dziąseł, a inne pozwolą skuteczniej usuwać przebarwienia.

Tagi: , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis