DIY: robimy domową siłownię

@DEBIFLÜGGE

Domowe siłownie DIY stają się coraz popularniejsze, ponieważ z powodu pandemii zostaliśmy zmuszeni do częstszego przebywania w domu. Domowe siłownie to także doskonałe rozwiązanie dla osób zabieganych – ponieważ oszczędzają nam sporo czasu na dojazdy. Dla wielu osób to także znacznie bardziej komfortowe rozwiązanie, ponieważ mogą się czuć swobodniej w zaciszu swojego domu. Jak w łatwy sposób stworzyć doskonałą przestrzeń do ćwiczeń?

@LelaBurris

Domowe siłownie DIY zyskały na popularności w ciągu ostatnich lat. W dużej mierze z powodu pandemii zdaliśmy sobie sprawę, że potrzebujemy miejsca w domu, w którym możemy swobodnie ćwiczyć.  Niezależnie od tego, czy potrzebna nam jest tylko mata do jogi do ćwiczeń z internetowym programem, czy też marzy nam się profesjonalny sprzęt – dzięki tym prostym wskazówkom stworzymy doskonałą przestrzeń do ćwiczeń w domu i znajdziemy pomysły na aranżację siłowni, dzięki której treningi staną się wygodniejsze niż kiedykolwiek.

Zachowaj prostotę

Przestrzeń do ćwiczeń w domu nie musi być wcale w pełni wyposażonym pomieszczeniem, które odwzoruje to, co można zobaczyć w komercyjnej siłowni. Najważniejsze, czego tak naprawdę potrzebujemy, to wystarczająco dużo miejsca, aby swobodnie poruszać rękami i nogami bez przeszkód i wykonywać treningi, które lubimy regularnie.  Tworząc swoją domową siłownię starajmy się nie dać się złapać w zakupowe szaleństwo, by niepotrzebnie nie zagracić naszej strefy ćwiczeń niepotrzebnymi akcesoriami, które w ostateczności mogą okazać się zupełnie niepotrzebne.

@CourtneyRichardson

Połącz funkcjonalność z desingiem

Szczególnie w małych mieszkaniach, łączenie funkcjonalności i stylu może okazać się wyjątkowo potrzebne. Dzięki temu stworzymy miejsce do ćwiczeń, które będzie współgrało z wystrojem naszego wnętrza, bez konieczności wydzielania na to osobnego pokoju. Projektowanie ciekawych i mądrych rozwiązań w taki sposób, aby codzienna przestrzeń stanowiła także atrakcyjną przechowalnię sprzętów sportowych to często spore wyzwanie. Jednak kilka małych szczegółów i akcesoriów, pozwoli nam zintegrować ze sobą design i wygodę. Kreatywne stojaki, szafki i ścianki działowe pozwolą nam także sprawić, że nasza domowa siłownia może nie być widoczna na pierwszy rzut oka, a niezbędny sprzęt nie zabierze nam cennej powierzchni do ćwiczeń.

@NW3Interiors

Wybierz swoje niezbędniki

Tworząc swój własny projekt małej siłowni, zacznijmy od zastanowienia się na jakich ćwiczeniach najbardziej nam zależy i jakiego sprzętu będziemy do tego potrzebować. Jeśli dysponujemy większą powierzchnią, możemy rozważyć nawet zakup większych maszyn i akcesoriów o większych gabarytach. Starajmy się jednak ciągle mieć z tyłu głowy zasadę, że często mniej znaczy więcej. Przed zakupem bieżni lub atlasu do ćwiczeń zadajmy sobie pytanie, czy rzeczywiście będziemy z nich regularnie korzystać.

@ColleenWalsh

Stwórz zachęcającą przestrzeń

W projektowaniu naszej domowej siłowni, powinniśmy zwrócić uwagę także na takie detale jak wystrój i przytulny nastrój. Choć wydaje się to całkiem niepotrzebne w miejscu do ćwiczeń, może mieć ogromne znaczenie. Przestrzeń, w której nie będziemy się dobrze czuć nie zaczęci nas do regularnego przebywania w niej. Wprowadźmy do naszej siłowni prawdziwie domowe i osobiste dekoracje, ramki z grafikami, kwiaty lub lustra, które odpowiednio rozmieszczone pozwolą nam śledzić metamorfozę naszej sylwetki i jeszcze bardziej zmotywować do ciężkiej pracy.

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis