Dobry materac: piankowy, sprężynowy, a może hybrydowy?

@junesixtyfive

Bardzo trudno byłoby nie zgodzić się z popularnym powiedzeniem, że sen to zdrowie. W końcu dzięki temu, że smacznie przesypiamy określoną ilość godzin w ciągu doby, możemy sprawnie funkcjonować i faktycznie cieszyć się dobrą kondycją, zarówno tą fizyczną, jak i psychiczną. Sen bez dwóch zdań jest nam niezbędny podobnie jak powietrze, a jeśli coś nam w nim przeszkadza, stajemy się nie tylko słabsi, czy nieustannie zmęczeni, ale też coraz bardziej smutni i rozdrażnieni.

Pewnego razu naukowcy pokusili się o dokonanie pewnych interesujących obliczeń bezpośrednio związanych ze snem, z których wynika, że przeciętny człowiek, który zazwyczaj śpi przez siedem godzin, w ciągu całego swego życia przesypia aż dwadzieścia lat. To nie lada liczba, tym bardziej powinniśmy wziąć do serca, że trzeba zrobić wszystko, co tylko w naszej mocy, by zadbać o komfort naszego snu i w końcu przestać po macoszemu traktować łóżko. Najlepszym, co możemy w tej sytuacji zrobić, to jednak wcale nie przyłożyć się do wyboru najpiękniejszego modelu mebla pasującego do sypialnianego wnętrza. Przede wszystkim poszukajmy świetnego materacu, który każdej nocy pozwoli nam wysypiać do woli. Oto przydatny przewodnik po świecie materacy. Znajdźmy ten właściwy dla siebie i wypoczywajmy zdrowo!

Słodkich snów, czyli witamy w świecie materacy

Przy okazji urządzania nowego mieszkania, czy też całkowitego przearanżowywania jego części sypialnej, często okazuje się, że jedną z najtrudniejszych decyzji do podjęcia, jest ta związana z wyborem odpowiedniego materaca. Tak, ta na pierwszy rzut oka nieskomplikowana kwestia wielu ludziom spędza sen z powiek i to przez niekrótki czas. Musimy przecież dostosować materac do wielu rzeczy, począwszy od naszych upodobań po stan stawów i kręgosłupa.  Jeśli chodzi o same materace, to ich wybór jest wręcz gigantyczny. Nie chodzi tylko o produkujące je firmy, ale także i o ich rodzaj i twardość. Warto wiedzieć, że tajemnicą wygodnego materacu jest jego wypełnienie. Najbardziej popularnymi wyborami są natomiast trzy rodzaje materacy: piankowe, sprężynowe oraz hybrydowe. Na prowadzanie w komforcie wychodzą natomiast dwa z nich – piankowe oraz hybrydowe. W czym jednak prześcignęły najbardziej rozpowszechnione dotychczas sprężyny?

@easyinterieur

Dobry materac – podstawa sypialni marzeń

Trzeba przyznać, że materace piankowe i hybrydowe, czyli krótko mówiąc, będące połączeniem jakościowych pianek z elementem sprężynowym posiadają niezwykłe właściwości. Pionierem w ich produkcji na gruncie polskim jest firma SleepMed, a której produkty powstały w wyniku współpracy ze znanym międzynarodowym koncernem Hilding Anders Polska. Jakie nietypowe cechy kryją się we wspomnianych materacach?

Przede wszystkim ich największą zaletą jest to, że zawarta w ich wnętrzu nowoczesna pianka jest gwarantem błogiego snu. Nie są to czcze słowa zważywszy na to, iż jest ona materiałem inteligentnym, który nie tylko dopasowuje się do linii naszego ciała, ale zapamiętuje je, w efekcie czego w materacu tworzy się niewidzialna, idealnie wygodna i dostosowana do naszych potrzeb strefa. Co więcej, unikatowa pianka reaguje więc na temperaturę i ciężar ciała nie tylko jednorazowo. Tym samym już po położeniu się do łóżka, nie będziemy musieli za długo układać się do snu – błyskawicznie znajdziemy się w najlepszym miejscu i naszej ulubionej pozycji. W rezultacie oznacza to, że dzięki piance nasze ciało zostaje doskonale podparte i zarazem odciążone. Przekłada się to momentalnie na spokojny i błogi sen.

Pianka ma także doskonałe właściwości ortopedyczne, zwłaszcza, gdy jak produkty SleepMed jest wyprofilowana tak, by tworzyć aż siedem stref o różnym poziomie twardości. Podobna budowa sprawia, że każda z nich ma zupełnie inne zadanie, bowiem odpowiada potrzebom poszczególnych części kręgosłupa. Jeśli mamy problemy ortopedyczne, podobny materac będzie dla nas niezastąpiony, ponieważ już po niedługim okresie korzystania z niego, bóle kręgosłupa ulegną znacznemu złagodzeniu.

@junesixtyfive

Kolejną wielką zaletą używania materacy piankowych oraz hybrydowych jest znakomita cyrkulacja powietrza. I to jest rzeczą niezwykle ważną dla komfortu snu. Pianka posiada zdolności wentylacyjne, a w samym materacu dochodzi do maksymalnego obiegu powietrza.  Jest w stanie niwelować efekt wszelakich skoków temperatur, jakich może doświadczać nasze ciało w trakcie snu. Gdy zaczniemy korzystać z materaca piankowego lub hybrydowego nie będzie dochodziło do nieprzyjemnego przegrzania, czy wychłodzenia organizmu. Nie musimy obawiać się, iż wytwarzana podczas snu wilgoć zaszkodzi długiemu użytkowaniu materaca. Zastosowanie w nich pianki wiąże się także i z higieną użytkowania. I w tym przypadku wydają się one niezastąpione, gdyż ze względu na swe antybakteryjne właściwości nawet po latach użytkowania pozostają bezwonne.

Materace piankowe oraz hybrydowe cieszą się więc większą trwałością aniżeli sprężynowe, a do tego w znacznie korzystniejszy sposób pozwalają zadbać nam o zdrowie. Jeśli zaś zastanawiamy się, czy lepszy będzie dla nas materac piankowy, czy też hybrydowy, musimy wziąć pod uwagę, jakie faktycznie są nasze potrzeby lub też dla kogo chcemy go zakupić. Materac hybrydowy nazywany jest czasem nawet materacem do zadań specjalnych, jako że zapobiega powstawaniu odleżyn. Może więc znacznie ułatwić życie osoby starszej lub takiej, która niedawno uległa wypadkowi i w związku z tym spędza w pozycji leżącej większość czasu. Pamiętajmy o tym, że na dobrym śnie zdecydowanie nie warto oszczędzać pieniędzy. W końcu nie na darmo mówią, że jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. Dobry materac to po prostu podstawa sypialni marzeń.

Tagi: , , ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis