Dom, czyli azyl. Jak sprawić, by mieszkanie przeistoczyło się w oazę relaksu?

@ranziskaelea

Przytulne domowe wnętrze, po przekroczeniu którego progu natychmiast zaczynamy czuć się wspaniale zrelaksowane to niewątpliwie marzenie każdej z nas. W końcu któż by nie chciał mieć w posiadaniu prywatnej oazy relaksu? Jak jednak uzyskać atmosferę domowej błogości bez potrzeby rozpoczynania remontu, a dokonując zmian tylko dzięki detalom?

Mój dom, moja twierdza

Zadbanie o kojące uczucie pełnego relaksu, jakie spływa na nas poprzez przebywanie w przysłowiowych czterech ścianach to rzecz wielkiej wagi. W końcu dom to nasza najważniejsza życiowa przestrzeń. Zyskała ona na jeszcze większym znaczeniu, gdy życie wszystkich wywróciły do góry nogami restrykcje związane z pandemią, a wskutek których zaczęłyśmy spędzać w domowym zaciszu jeszcze więcej czasu aniżeli dotychczas. Aranżacja wnętrza, dzięki której jesteśmy w stanie w mig odepchnąć od siebie nieprzyjemne myśli i zacząć odzyskiwać dobry nastrój oraz taka, jaka potrafi zafundować nam poczucie bezpieczeństwa, pozwala po prostu zachować higienę psychiczną. Powtarzając za mieszkańcami Wielkiej Brytanii, którzy od wieków byli uznawani za wręcz domatorów wręcz ubóstwiających prowadzenie takowego stylu życia, nasze domy to nasze twierdze. Zadbajmy więc o to, by czuć się w nich wspaniale.

Co jednak, jeśli aranżacja domowych pieleszy podobnych odczuć nam nie daje i wciąż mamy wrażenie, że nie ma w niej czegoś istotnego? Zamiast snuć wizje dotyczące rozpoczęcia remontu i wdrożenia planu całkowitej metamorfozy aranżacyjnej, zastanówmy się, czego tak naprawdę nam brakuje w dotychczasowej. Uczucia aranżacyjnej pustki, czy niejakiego chłodu można bardzo szybko pozbyć się zastosowawszy kilka sprawdzonych trików i wprowadzając do wnętrza nowe detale. Otóż niezależnie od stylu, w jakim zdecydowałyśmy się urządzić mieszkanie, w niewymagający za wiele wysiłku sposób niemalże w oka mgnieniu może stać się ono prawdziwą oazą błogości. Jest to jak najbardziej możliwe również i w przypadku wnętrz utrzymanych w minimalistycznym stylu loft, czy też równie wizualnie oszczędnie się prezentujących nowoczesnych aranżacjach w klimacie retro. Oto zaś elementy, które dopomogą nam w błyskawicznym uzyskaniu błogiej domowej atmosfery.

@interior_boho

Domowa oranżeria

Jedną z najprostszych metod na wprowadzenie w domowym wnętrzu szalenie odprężającego klimatu jest poustawianie w nim dużej ilości roślin. W końcu nic tak błogo nie działa na nasz zmysł wzroku, jak wpatrywanie się w bujną zieleń. Czym prędzej zacznijmy zabierać się za aranżowanie małej domowej oranżerii, zwłaszcza że wnętrza utrzymane w stylu boho jungle nadal plasują się najwyżej spośród wszystkich aranżacyjnych styli. Poza tym przypatrywanie się pięknie rozwijających się roślinom i sprawianie sobie ich nowych, nierzadko zaskakująco pięknie prezentujących się egzotycznych odmian, a także zdobywanie wiedzy na temat ich właściwej pielęgnacji, może stać się naszą nową wielką pasją.

@christina.kli

Miękko i przytulnie

Nasze wnętrze od razu zyska na relaksującym wrażeniu przytulności, jeśli zaczniemy wprowadzać do niego rozmaite tekstylia. Wełniane koce o bardzo grubym strukturalnym splocie, miękkie puchate pledy prezentujące się jak ręcznie tkane, mnóstwo poduszek, przyjemne w dotyku dywaniki, na przykład te udające owczą skórę, pufy, czy makramy – wszystko to sprawi, że wnętrze stanie się przyjemnie wypełnione miękkością. Dobierając do aranżacji nowe tekstylia i tym podobne gadżety, zastanówmy się, jaka paleta kolorów sprawia, że czujemy się najbardziej odprężone. Przyjemne wrażenie miękkiej, relaksującej błogości będzie tym większe, jeśli dodamy do aranżacji ulubione barwy.

@deer.home

Świat kojących aromatów

Uczucie relaksu bardzo szybko może na nas spłynąć w trakcie przebywania w domu, kiedy tylko zaczniemy nadawać mu kojącego aromatu. Nie tylko sam zmysł wzroku, ale również i węchu odgrywa przecież w budowaniu uczucia domowego błogostanu wielką wagę. Za pomocą świec i kominków zapachowych zacznijmy fundować sobie regularnie nader przyjemną aromaterapię, które bardzo szybko pozwoli się nam zrelaksować. Oprócz napawania się pięknymi zapachami, zrelaksować z pewnością dopomoże nam również widok migotliwych płomieni świec.

@annchristiiiin

Relaksująca moc detali 

Jeszcze inną metodą nadzwyczaj pomocną w naszym planie przeobrażenia domowych pieleszy w oazę relaksu, jest dobór odpowiednich dodatków. Nadzwyczaj istotne będą w tym przypadku obrazy, plakaty, czy grafiki, jakie poustawiamy na półkach, czy też powiesimy na ścianach. Jeżeli zabieramy się za ich wieszanie, postarajmy się dobrać je tak, by stworzyć bardzo modną małą ścienną galerię. Każdy dekoracyjny element powinien być wybrany poprzez jego najwłaściwsze oddziaływanie na nasz nastrój. Owe dekory powinny nieść ze sobą masę przyjemnych odczuć – napawać nas otuchą, dodawać życiowego optymizmu, przywoływać wspaniałe wspomnienia, czy pobudzać do urzeczywistniania tych, jakie dotąd tliły się w naszych myślach.

@carokarmann
Tagi: , , , , , , ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis