Domowe metamorfozy. Wdrażamy w życie projekt „wymarzona łazienka”

@hellohomelover

Łazienka to jedna z najważniejszych przestrzeni w domu, nawet jeśli nie posiada zbyt pokaźnego metrażu. Często zapominamy bowiem o tym, że poza wymiarem najbardziej praktycznym, może nam zaoferować o wiele więcej, stając się prawdziwą domową oazą relaksu. Jeśli naszym łazienkom brak klimatu i charakteru, to znak, że nadszedł czas na ich wielką metamorfozę!

Droga ku łazience idealnej

Aby łazienka zyskała na interesującym klimacie i faktycznie zaczęła prezentować się jak nasza wymarzona, nie trzeba wcale wdrażać w życie kosztownego remontu. Bardzo często wystarczą tylko piękne, odpowiednio dobrane pod względem stylu dodatki i małe kosmetyczne poprawki najbardziej nieestetycznych, nadszarpniętych zębem czasu detali. Zamiast odkładać więc w nieskończoność projekt, mający na celu stworzenie łazienki doskonałej, zabierzmy się do niego dosłownie nazajutrz. W pierwszej kolejności udajmy się do naszej łazienki i rozejrzyjmy się po wszystkich jej kątach. Jeśli podczas owego oglądu stwierdzimy, że zdecydowanie nie zachęca ona do przebywania w niej dłużej niż to konieczne, zastanówmy się, co najbardziej nam w niej przeszkadza. Może jest za ciemna, za dużo w niej porozrzucanych po rozmaitych miejscach szpargałów, nie odpowiadają nam kolory, w jakich jest urządzona, czy też jest przestrzenią dotychczas traktowaną po macoszemu i brak jej atrakcyjnych dla oka detali. Jeśli od razu zweryfikujemy jej wady, znacznie łatwiej będzie nam przejść do wprowadzania wszelakich łazienkowych modyfikacji.

Gdy mamy już w garści odpowiedź na wyżej zadane pytania, przejdźmy do wprowadzania w życie konkretnego aranżacyjnego planu, dzięki któremu staniemy się posiadaczkami pięknych i niepowtarzalnych salonów kąpielowych. Warto nadmienić, że mianem kąpielowego salonu w żadnym razie nie określa się już jedynie łazienek o wielkim metrażu. Na taki status zasługują również łazienki nawet mikroskopijnych wymiarów, ale w których przebywanie można nazwać wielką przyjemnością. Powracając do pozbycia się wad naszych dotychczasowych łazienek, zastanówmy się  nad odpowiednim oświetleniem, na przykład dekoracyjnych małych lampach, przy których kąpiele będą znacznie bardziej relaksujące niż przy silnym oświetleniu, przy którym wykonujmy makijaż. Pomyślmy także o nowym sposobie segregowania kosmetyków. Pozbądźmy się tych, których już od dawien dawna nie używamy i zyskajmy więcej miejsca. Jeśli nie chcemy dorabiać nowych szafek, może warto zawiesić kilka niewielkich półeczek, aby wszystko zaczęło wyglądać schludniej?

@vineandvintage

Idąc dalej podobnym tropem, rozważmy wprowadzenie nowego koloru ścian bądź ich wytapetowanie. Malowanie, czy tapetowanie na pewno nie zajmie nam za wiele czasu, a osiągnięty efekt będzie fantastyczny, zwłaszcza jeśli zmiana barwy ściennej, czy dotychczas dekorującego ją wzoru stanie się diametralna. Jeżeli jedną z naszych łazienkowych soli w oku są kafelki, a nie chcemy jednak zabierać się za ich zrywanie i kładzenie nowych, możemy z łatwością nałożyć na nie farbę. To coraz bardziej popularna i szalenie wygodna forma dokonywania w aranżacji ciekawych zmian.

Kolejnym krokiem powinno być podjęcie decyzji o wyborze stylu, w którym wymarzona łazienka ma być urządzona. To decyzja naprawdę ważna, którą to koniecznie należy podjąć jeszcze zanim zdecydujemy wybrać się na zakupy. Nim wpadniemy w szał zakupów, kończąc je z masą niepotrzebnych rzeczy, które w ogóle do siebie nie pasują, wybierzmy, jaki klimat łazienkowy będzie najbardziej nam odpowiadał. Czy marzymy o łazience w stylu boho, w której będą dominowały ciepłe, odprężające odcienie ziemi, a może najlepiej poczujemy się w łazience pełnej energetycznych barw, w której znajdą się gadżety w stylu pop art? Gdy klamka już zapadnie, zdecydujmy się na kupno idealnie pasujących do siebie ręczników, lustra, koszy lub pojemników, dywanu oraz doniczek. Nie zapomnijmy też o dekoracji ścian – plakatach i grafikach, a jeśli mamy w łazience okno, także o roślinach.  Jeśli naszym marzeniem jest mała dżungla w łazience, pamiętajmy, aby dobrać rośliny pochodzące z tropikalnych krain, które lubią dużą wilgotność, jak na przykład monstery.

@hippietribex

Łazienka, czyli oaza relaksu

Ciężko byłoby wyobrazić sobie lepszy relaks po długim, męczącym i stresującym dniu aniżeli kąpiel w przyjemnie ciepłej, pachnącej wodzie. Nietrudno odgadnąć również, iż zażywanie wodnego relaksu ma jeszcze bardziej odprężającą moc, jeśli spoczywamy w wannie, która znajduje się we właśnie na nowo urządzonej, klimatycznej łazience. Nareszcie nadeszła chwila, kiedy to nasze łazienki będą miały szansę stać się prawdziwymi oazami odprężenia. W tym celu przydadzą się nam piękne świece o wspaniałych aromatach i kominki zapachowe do aromaterapii. Kolejną bardzo przydatną rzeczą będzie też półeczka na wannę, na której będziemy mogły odkładać wszystkie potrzebne w danej chwili rzeczy. Zacznijmy wprowadzać do harmonogramu tygodnia dni, w których będziemy urządzały w naszych nowych łazienkach domowe spa. Niech to będzie czas tylko dla nas – chwila totalnego wyciszenia. Poświęćmy go na odkładane zabiegi pielęgnacyjne, wylegiwanie się w wannie, czytanie, raczenie się lampką wina, czy pyszną herbatą, słuchanie ulubionej kojącej muzyki, czy też cokolwiek innego, co pozwala nam się odprężyć.

@interioryesplz
Tagi: , , , , ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis