Dziewczyna na rowerze. O korzyściach przyjaźni z jednośladem

@debiflue

Rower należy do tak niebywale uniwersalnych, jak i popularnych środków transportu, że nierzadko zapominamy nawet, jak wiele zyskujemy dzięki zażywaniu regularnych przejażdżek na nim. Otóż rower fantastycznie wpływa nie tylko na nasze zdrowie fizyczne, czy znacznie poprawia komfort przemieszczania się. Oto najważniejsze korzyści utrzymywania przyjacielskich relacji z jednośladem.

Rowerem po zdrowie

Zacznijmy od jednej z najważniejszych życiowych bonusów, które otrzymują wszyscy odbywający częste rowerowe przejażdżki, czyli poprawy stanu zdrowia. Jeśli zostałybyśmy zapytane o korzyści płynące z rowerowania, z pewnością jedną z pierwszych rzeczy, jakie zostałyby wymienione, byłoby doskonała kondycja. Prawdą jest, że jeśli rowery nie kurzą się w piwnicach, czy garażach, tylko często nam towarzyszą i to nie tylko przy okazji krótkich przejażdżek, stan naszej kondycji będzie można po czasie określić mianem żelaznej.

Przede wszystkim systematyczna jazda na rowerze sprawi, że nie będziemy musiały zamartwiać się o to, czy aby nie czeka nas kiedyś zapadnięcie na którąś z chorób serca. Na pewno zmniejsza ryzyko zawału, a także zachorowania na miażdżycę, jako że jazda na rowerze obniża cholesterol. Krew staje się znacznie bardziej dotleniona, pojemność płuc się zwiększa, więc nasza wydolność oddechowa wspaniale się zwiększa. Mimo że nie uprawiałyśmy jazdy na rowerze, którą można by nazwać wyczynową, po czasie odkryjemy, że bez trudu jesteśmy w stanie wbiec bez zadyszki na czwarte piętro. Ponadto rowerowa jazda nawet nader spokojnym trybem wspomoże układ krwionośny na tyle, że nie będziemy musiały obawiać się pojawienia się bądź powiększania na nogach żylaków.

Jazda na rowerze będzie świetnym rozwiązaniem dla wszystkich nas, które cierpią na uporczywe bóle kręgosłupa, który podczas jazdy na rowerze regeneruje się. Trzeba jednak pamiętać, aby rower był idealnie dobrany do naszych gabarytów. Tylko wtedy owa aktywność będzie w stanie dopomóc nam w walce z bólem.

@helenowen

Rowerem po urodę

Jeśli zdecydujemy się częściej jeździć na rowerze, w szybszym czasie wygramy walkę z mnóstwem problemów, jakie są związane z urodą. Jeśli dotychczas naszą zmorą był cellulit i pomimo stosowania wszelkiej maści kremów nadal nie jesteśmy zadowolone ze stanu skóry, rower będzie dla nas prawdziwym wybawieniem. Krem zwalczający cellulit w parze z rowerową aktywnością da wspaniały wizualny efekt. Gdy zaczniemy wybierać się na dłuższe przejażdżki kilka razy w tygodniu, pomarańczowa skórka albo zniknie bezpowrotnie albo zredukuje się na tyle, że przestaniemy ją zauważać. Podczas jazdy wyszczuplamy wiele części naszego ciała, począwszy od łydek i ud, aż po brzuch oraz ramiona. Kto by pomyślał, że udawanie się na codzienną jakże przyjemną przejażdżkę w jakimś sympatycznym otoczeniu może zapewnić nam wymarzoną sylwetkę i to bez większego wysiłku!

@chelsea_owens

Rowerem na dietę

Jeśli właśnie przeszłyśmy, czy też wkrótce zamierzamy przejść na dietę i zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów wcale nie musimy każdego dnia udawać się na siłownię. Wystarczy, że poza trzymaniem się niskokalorycznej, ale naturalnie bogatej w składniki odżywcze diety będziemy wybierały się każdego dnia na dłuższą odprężającą przejażdżkę naszym jednośladem. Otóż rowerowanie to zdecydowanie jeden z najprzyjemniejszych sposobów na schudnięcie. Podczas jednej godziny średnio dynamicznej jazdy jesteśmy w stanie spalić aż osiemset kalorii. Waga nie wróci też do stanu sprzed diety nawet wtedy, jeśli zaczniemy pozwalać sobie od czasu do czasu na bardziej kaloryczne przekąski, ale musimy pamiętać o tym, ażeby nie zaprzestawać wybywania na rowerowe treningi.

@tezza

Rowerem po spokojny umysł

Rowerowe przejażdżki poza zdobyciem świetnej kondycji, dobrego zdrowia i pięknej sylwetki będą miały też bardzo dobry wpływ na naszą psychikę. Miarowy, regularny wysiłek, jaki zostaje podjęty przez organizm daje wspaniałe rezultaty w zakresie regeneracji, na przykład snu. Gdy mamy jakiekolwiek problemy z zasypianiem lub gdy cierpimy na bezsenność, jazda na rowerze poprawi na pewno jakość naszego życia. Jeśli każdego dnia lub kilka razy w tygodniu zdecydujemy się na godzinną przejażdżkę dobry, kojący sen wkrótce stanie się normą.

Rower to także lek na smutki, stan podenerwowania, jaki nierzadko towarzyszy nam w obecnych stresujących czasach dosłownie każdego dnia. Jeśli rowerujemy po bardzo przyjemnych okolicach albo tych, jakie szczególnie w naszym mieście lubimy, poziom endorfin w organizmie osiąga szalenie wysoką dawkę. Poza tym przejażdżki jednośladem pozwalają oderwać myśli od dręczących nas problemów. Dają wytchnienie, wspaniale relaksują, a jak to w stanie pełnego zrelaksowania bywa, sprawiają, że zaczynamy patrzeć na wiele rzeczy z pozycji upragnionego dystansu. Po jeździe na rowerze nasz organizm zaczyna być świetnie dotleniony. Liczne badania naukowe dowodzą, że w takim stanie znacznie lepiej znosimy stres i mimo że osiąga on wysoki stopień, to nie czyni spustoszenia ani w naszych myślach ani w ciele. Jednym słowem jazda na rowerze to zastrzyk szczęścia, zdrowia i przepis na sylwetkę marzeń.

Nie ma już chyba co zwlekać z wybraniem się na przejażdżkę, dziewczyny ruszajcie na rowery!

@takeaim
Tagi: , , , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis