Fakty i mity o domowej depilacji światłem

Artykuł Sponsorowany

Najpowszechniejsze mity o depilacji światłem w domu

Depilacja IPL pomaga w pozbyciu się owłosienia z różnych części ciała. Pomimo że od lat cieszy się popularnością wśród kobiet, to wokół niej narosło wiele mitów. Oto kilka z nich:

  • MIT: Depilacja IPL jest niebezpieczna

Musisz wiedzieć, że na Twoje bezpieczeństwo podczas depilacji światłem wpływa rodzaj używanego sprzętu. Istotne jest to, aby podczas zabiegu postawić na wysokiej jakości urządzenie. Przykładowo w depilatorze IPL Philips Lumea zastosowano specjalny system bezpieczeństwa, który zapobiega emisji błysków, gdy sprzęt nie znajduje się w pełnym kontakcie ze skórą. Co więcej, sprzęt automatycznie dobiera poziom naświetlania lub samodzielnie go ustawisz spośród 5 dostępnych opcji. Po więcej szczegółów o depilatorze IPL Philips Lumea zajrzyj na: https://www.philips.pl/c-m-pe/usuwanie-wlosow/lumea-ipl

  • MIT: Depilacji światłem nie można stosować latem

To nieprawda – z depilatora IPL możesz korzystać przez cały rok. Musisz jednak pamiętać, aby przed i po zabiegu zachować pewne środki ostrożności. Jeżeli dopiero co używałaś np. Philips Lumea, a w najbliższym czasie planujesz intensywne kąpiele słoneczne, to poczekaj co najmniej 24-godziny z plażowaniem lub do momentu, gdy zaczerwienienie na ciele zniknie. Zawsze pamiętaj też o tym, aby w okresie po zabiegu aplikować krem z wysokim filtrem SPF. Natomiast kobiety, które w ostatnim czasie często wystawiały skórę na działanie promieni słonecznych, powinny odłożyć termin zabiegu o dwa tygodnie.

  • MIT: Laser do depilacji i depilator świetlny są tym samym urządzeniem

Zarówno urządzenia do fotodepilacji, jak i depilacji IPL wykorzystują w swojej pracy światło, jednak… na zupełnie innej zasadzie. Pierwsza z technologii działa punktowo – wiązka jest skoncentrowana na miejscu, w którym pada. Ma ona zawsze jedną, konkretnie zdefiniowaną długość. W przypadku domowych urządzeń do depilacji IPL światło jest rozproszone (tj. niekoherentne) i o określonym zakresie. Przez to doskonale radzi sobie z redukcją owłosienia na dużej powierzchni ciała. Oba sposoby depilacji – z użyciem IPL i lasera – przynoszą podobne rezultaty, jednak różnią się m.in. ceną zabiegu (fotodepilacja jest droższa).

Fakty o depilacji IPL

Marzy Ci się gładka skóra, pozbawiona nieestetycznych włosków? Nie ma problemu – pomoże Ci w tym depilator świetlny. Poznaj najważniejsze fakty dotyczące technologii IPL:

  • FAKT: Depilacja IPL daje długotrwałe efekty

Regularne używanie depilatora IPL może sprawić, że na długo pożegnasz owłosienie z nóg lub spod pach (nawet na 12 miesięcy!). Jednak jak można osiągnąć najlepsze rezultaty z depilatorem IPL? Idealnym rozwiązaniem są specjalne harmonogramy zabiegów. Przykładowo w przypadku Philips Lumea do Twojej dyspozycji będzie intuicyjna w obsłudze aplikacja SkinAI, która nie tylko podpowie Ci, ile czasu musisz naświetlać dany obszar ciała, ale też m.in. stworzy analizę wzrostu włosków na nogach.

  • FAKT: Depilację światłem można stosować na twarzy

Depilatory IPL mają wymienne nasadki, przez co emitowane przez nie światło może bez problemu dotrzeć do wszystkich obszarów Twojego ciała (także tych trudno dostępnych). Musisz jednak wiedzieć, że urządzenie sprawdza się nie tylko w przypadku nóg czy okolic bikini – przyda Ci się także podczas usuwania niepotrzebnych włosków z twarzy poniżej kości policzkowych. Do zestawu dołączane są nasadki o różnych wielkościach okienek, a to, które można wykorzystać, np. podczas depilacji skóry wokół ust liczy najczęściej do ok. 2 cm2 powierzchni.

  • FAKT: Depilatory IPL nie wpływają na płodność

Profesjonalne zabiegi z użyciem depilatorów IPL istnieją już od ponad 25 lat, a specjalistyczne badania wykazują, że nie mają one wpływu na występowanie problemów z płodnością. Dlatego, jeżeli od dawna chciałaś przetestować depilację światłem, ale obawiałaś się o swoje zdrowie, możesz bez większych przeszkód przystąpić do wykonywania zabiegów.

Gładka i lśniąca skóra nie musi pozostać w sferze Twoich marzeń. Z depilatorem IPL pożegnasz się z uporczywymi włoskami na ciele i zaczniesz cieszyć się pięknym wyglądem przez długie miesiące. Nie zwlekaj – zamów jedno z inteligentnych urządzeń do depilacji światłem w domu i przekonaj się o jego zaletach!

Tagi: , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis