Farbowanie włosów – najważniejsze informacje

Farbowanie włosów jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów na włosach. Bez względu na to, co przyczyniło się do decyzji o koloryzacji włosów, aby przyniosła pożądany efekt, musi być przeprowadzona w sposób prawidłowy. Jakie najważniejsze informacje dotyczące farbowania włosów powinniśmy znać? Co warto wiedzieć o farbowaniu włosów? Na jakie nowości na rynku farb do włosów warto zwrócić uwagę? Znajdźmy idealną farbę do włosów!

Po co farbować włosy?

Koloryzacja może być zabiegiem przeprowadzanym z różnych powodów. Dobrze dobrany kolor włosów potrafi znacząco zmienić wygląd całej twarzy, podkreślić kolor cery i oczu. Farbowanie jest idealnym sposobem, na zmianę fryzury i całego image, pozwala także na pozbycie się oznak mijającego czasu – przykrycie siwych włosów. Kolor włosów jak truskawkowy blond może całkowicie zmienić nasz wygląd, uwidocznić i podkreślić atuty urody.

Zanim jednak przejdziemy do farbowania, powinniśmy poznać kilka kluczowych dla tego zabiegu informacji. Warto zapoznać się z obowiązującymi trendami oraz możliwościami, jakie dają nam różnorodne produkty do koloryzacji.

Farba farbie nierówna

W zależności od tego, na jakim kolorze włosów nam zależy, konieczne jest dobranie idealnego produktu do koloryzacji. Mamy do wyboru kilka, np.:

  • farby ton w ton,
  • klasyczne farby do włosów,
  • proszek rozjaśniający.

Najłagodniejsza dla włosów jest farba ton w ton. Ten rodzaj koloryzacji wręcz odżywia włosy, jednak musimy pamiętać o tym, że tonerem nie zmienimy diametralnie koloru włosów, różnica może być subtelna, maksymalnie 2-3 tony. W ten sposób uzyskamy błyszczący i zdrowy kolor. Oxydanat w tym wypadku także jest delikatny, najczęściej 4%. Przy tej technice nie możemy liczyć na pełne pokrycie siwych włosów.

Jeżeli zależy nam na drastycznej zmianie, należy sięgnąć po mocniejsze farby. Tutaj oxydant ma stężenie minimum 6% i możemy liczyć na pełne pokrycie siwych włosów. W tym wypadku metamorfoza może być znacznie większa. Farba utrzymuje się znacznie dłużej niż toner. Oba te sposoby koloryzacji można stosować zamiennie – kiedy kolor uzyskany za pomocą farby zacznie się wypłukiwać, toner pomoże odzyskać mu blask.

Najtrudniejsze farbowanie, czyli rozjaśnianie

Przyciemnienie nie powoduje zbytniego zniszczenia włosów, nie przysparza też większego problemu w uzyskaniu właściwego odcienia. Rozjaśnianie natomiast jest to jeden z najtrudniejszych i najbardziej ingerujących we włos zabiegów fryzjerskich. Tylko jego prawidłowe przeprowadzenie, przy użyciu produktów najwyższej jakości, zapewni pożądany efekt.

Zabieg ten jest jednak konieczny, kiedy chcemy zmienić ciemny kolor włosów na inny. Rozjaśnianie kojarzy się w większości z platynowym blondem. Jest to swego rodzaju mit, ponieważ uzyskanie każde innego niż ciemny koloru włosów na ciemnych włosach wymaga rozjaśnienia – bez względu na to, czy chodzi o kolor rudy, jasny blond czy jasny brąz.

Nowości 2020 w koloryzacji i farbowaniu włosów

W tym sezonie królują zimne odcienie na włosach – popielate, stalowe. Uzyskanie takiego koloru włosów nie jest proste. Dlatego najlepsze firmy produkujące farby do włosów, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wypuściły całe serie farb w tych odcieniach.

Warto pamiętać, że proponowane przez producentów odcienie, które podziwiamy na paletach, pokazywane są na włosach całkowicie rozjaśnionych, dlatego efekt na innych odcieniach może się różnić. W najmodniejszej koloryzacji równie ważne jak właściwe przeprowadzenie całego zabiegu koloryzacji jest późniejsza pielęgnacja włosów.

Odcienie chłodne powinny być raz w tygodniu myte przy użyciu fioletowego szamponu. Zapobiegnie to zmianie odcienia na żółty, który jest niepożądany przy chłodnych kolorach włosów.

Gdzie szukać dobrych farb do włosów?

Produkty, które będą ci potrzebne do farbowania włosów czy odrostów znajdziesz na stronie swiat-kosmetykow.pl. Co więcej, w wyborze mogą pomóc rzetelne opinie użytkowników. Zadbajmy o swoje włosy, wykonanie koloryzacji produktami wysokiej jakości zapewni nam pełnię zadowolenia z efektu. Do późniejszej pielęgnacji warto używać sprawdzonych przez tysiące użytkowników Ceneo.pl produktów.

Tagi: , , ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis