Fotel do czytania, zadbaj o swój komfort

Książka to świetny kompan na czas długich, jesiennych wieczorów. Wtedy do szczęścia potrzeba niewiele: kubek gorącej herbaty, ulubioną lekturę i wygodne miejsce do siedzenia. O ile z wyborem książki nie mamy problemu a herbata to podstawowe wyposażenie każdej kuchni, o tyle w kwestii komfortu czasem chcielibyśmy coś zmienić. Jak to zrobić?

Jeśli należymy do grona osób, dla których najlepszym relaksem jest wieczorne czytanie, warto pomyśleć o zaaranżowaniu choćby małej przestrzeni, sprzyjającej odpoczynkowi z książką. W takim kąciku na pewno nie powinno zabraknąć wyjątkowego mebla, jakim jest wygodny fotel do czytania. Dzięki niemu chwile spędzone z ulubioną lekturą staną się jeszcze milsze.

Komfort siedzenia gwarantuje udany relaks. Jak wybrać najwygodniejszy fotel do czytania?

Wiele osób po całym dniu pełnym obowiązków relaksuje się przy dobrej lekturze. Najlepszym do tego miejscem staje się wówczas ulubiony, wygodny fotel do czytania książek. Jeśli jeszcze go nie posiadamy, warto przeczytać kilka poniższych porad, by dowiedzieć się, jakie fotele do czytania są dostępne na rynku i który będzie dla nas odpowiedni.

Choć stare powiedzenie mówi, że często “kupujemy oczami”, w przypadku wyboru odpowiedniego fotela do czytania ta reguła powinna zejść na drugi plan. Wygodny fotel do czytania powinien być dobrze wyprofilowany, posiadać oparcie i podłokietniki. Podczas dłuższego czytania nasze ręce znajdą wygodne oparcie a kręgosłup będzie spoczywał w zdrowej pozycji.

Ergonomiczny fotel do czytania powinien posiadać bardzo wygodne siedzisko. Oprócz foteli, gdzie stosuje się popularne sprężyny czy piankę, można znaleźć modele wypełnione styropianowym granulatem. Jego ogromną zaletą jest dopasowywanie się do ciała w trakcie siedzenia. Ważne jest abyśmy mieli możliwość wypróbowania nowego mebla zanim ostatecznie się na niego zdecydujemy.

 

Finka czy fotel do czytania z podnóżkiem? Wybierz swój idealny model!

Fotele do czytania książek to szeroka gałąź w dziedzinie meblarstwa. Możemy spotkać zarówno klasyczne modele klubowe, bardziej nowoczesne “finki”, stylowe uszaki lub fotele z funkcją relaks. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Czy wśród nich jest ten, który zechcemy umieścić w naszym domu?

Fotele klubowe posiadają niewysokie oparcie, przechodzące w podłokietniki. Z reguły są wykończone tkaniną obiciową. Ich zaletą są kompaktowe rozmiary – sprawdzą się na niewielkiej powierzchni, którą elegancko uzupełnią a nie przeładują. Nieco większe są fotele w stylu finka. Tutaj oparcie jest zdecydowanie wyższe a charakterystyczne, drewniane podłokietniki przechodzą w drewniany stelaż.

Uszaki i fotele z funkcją relaks należą do dużych mebli. Te pierwsze posiadają wysokie oparcie z charakterystycznymi, bocznymi ogranicznikami – “uszami”. Niewątpliwą zaletą tego typu foteli jest ich stylowy wygląd, ale przede wszystkim możliwość zakupu modelu z podnóżkiem. Dzięki niemu przyjmujemy jeszcze wygodniejszą pozycję do czytania. Fotele z funkcją relaks to nic innego jak połączenie fotela z rozkładanym podnóżkiem – kwintesencja wygody i funkcjonalności w jednym modelu.

Wygodna pozycja w czasie relaksu z książką sprawia, że możemy się naprawdę odprężyć. Czasem ten relaks dzielimy z najmłodszymi członkami rodziny. Fotel do czytania książek z dzieckiem z pewnością nie może być ciasny. Duży i w dodatku kolorowy mebel pobudzi wyobraźnię naszych pociech, tak ważną czasie czytania.

Wygodny, stylowy, dopasowany do aranżacji

Materiał obiciowy, którym pokryto powierzchnię mebla wpływa nie tylko na komfort siedzenia ale także na wizualny efekt całości wnętrza. Zaletą tapicerowanych mebli jest ich kolorystyczna różnorodność i możliwość stosowania dowolnych wzorów. Naturalna skóra jest trwała i łatwa w czyszczeniu. Ostateczną decyzję warto podjąć w oparciu o wnętrze, w którym chcemy umieścić wymarzony fotel. Jeśli uda się nam połączyć wygodę i walory estetyczne w jednym modelu, mamy zagwarantowany nie jeden odprężający wieczór z ulubioną książką.

Tagi: , , ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis