Gwiazdy mody. Marc Jacobs

@marcjacobs

Marc Jacobs należy do najwybitniejszych kreatorów współczesnej doby. Amerykański projektant, od kiedy tylko zaczął swoją przygodę z modą, pokazuje że jego wyobraźnia jest niewyczerpana. Począwszy od lat osiemdziesiątych, gdy zaczął tworzyć aż po dziś dzień, jego twórcze pomysły zaskakują i niezmiennie zachwycają świat.

Kim jest Marc Jacobs?

Najjaśniejsza gwiazda amerykańskiej mody, jakim to mianem zwykło określać się Marca Jacobsa, pochodzi z Nowego Jorku. Projektant urodził się w 1963 roku. Ze względu na bardzo trudną rodzinną sytuację (jego ojciec zmarł, gdy miał siedem lat, a matka borykała się z chorobą psychiczną) wychowywała go babka. Marc od najmłodszych lat z wielkim zainteresowaniem oddawał się zajęciom, do których go przyuczała. Kochał typowo kobiece robótki. Świetnie szydełkował i robił na drutach. Już w dzieciństwie zaczął odkrywać, że interesuje go nie tylko tworzenie, czy rysowanie, ale i moda.

Z wielką uwagą obserwował, jakie stroje noszą szykowne kobiety przechadzające się nowojorskimi ulicami. Jako nastolatek doskonale wiedział, że jego życiowym powołaniem jest właśnie projektowanie. Ukończył renomowaną High School of Art and Design, a potem Parsons School of Design. Jako przebojowy i bardzo pewien swojego talentu dwudziestoparolatek był przekonany o tym, że dzięki niemu dojdzie w modowym świecie do prawdziwej rewolucji. Nie mylił się – tak też się stało.

@marcjacobs

Artysta i prowokator, czyli fenomen Marca Jacobsa

Marc Jacobs bardzo szybko zaczął zdobywać międzynarodową sławę. Swego czasu mógł pozazdrościć mu jej nawet sam Calvin Klein. O pełnych świeżości, awangardowych i szalenie nonszalanckich kolekcjach Jacobsa rozpisywały się najważniejsze branżowe pisma. Był najmłodszym projektantem w historii, który został nominowany do legendarnej nagrody The Council of Fashion Designers of America – miał wówczas zaledwie dwadzieścia cztery lata.

Na czym polega jego fenomen? Przede wszystkim na niezrównanej wrażliwości na kolor i formę, a także na niespotykanej dbałości o szczegóły. Wizja mody Marca Jacobsa od zawsze miała w sobie coć fascynującego. Kreator czerpał inspirację dosłownie zewsząd. Prowokował i zaskakiwał. Jednego dnia podpatrywał, jak nosi się subkultura skate’ ów. Kolejnego zaś oglądał w muzeach renesansowe płótna, a dokładnie ukazane na nich ubiory kurtyzan. Wszystkie te akcenty przenosił do swoich kolekcji. Umiejętnie miksował minimalizm wraz z maksymalizmem. W efekcie dawało to zawsze piorunujące wrażenie.

@marcjacobs

Galanteria skórzana, o jakiej marzą wszystkie trendsetterki

Marc Jacobs zasłynął na całym świecie nie tylko swoimi kolekcjami prêt-à-porter, ale także i fantastycznie wyglądającą galanterią skórzaną. Z wielką chęcią noszą je gwiazdy, na przykład Nicole Kidman, Winona Ryder, czy Charlize Theron. O jej posiadaniu marzą zaś wszystkie trendsetterki. Nic dziwnego, torebki, czy paski opatrzone metką Marc Jacobs to po prostu synonim świetnego gustu, wyrafinowania oraz szyku. To stylowe akcesoria, jakie nadają się zarówno na tak zwane wielkie wyjścia, jak i na codzienne okazje.

@marcjacobs
Tagi: , , , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis