House of Cards – w oczekiwaniu na kolejny sezon!

Już wkrótce będziemy mogły obejrzeć kolejny sezon kultowego serialu House of Cards. Jesteście ciekawe, kiedy zostanie wyemitowany i jakie zmiany zaplanowano? My bardzo! Dlatego podglądamy kulisy. Zapowiada się naprawdę interesująco, tym bardziej że produkcja finałowego sezonu przez długi czas wisiała na włosku.

W szóstej części serialu House of Cards czeka nas dużo niespodziewanych zwrotów akcji. Przede wszystkim nie zobaczymy już na planie Franka Underwooda, granego przez Kevina Spacey. To głównie z tego powodu fabuła potoczy się innym torem.

Foto: materiały prasowe

Problemy z finałowym sezonem House of Cards   

Problemy z 6. sezonem rozpoczęły się jesienią ubiegłego, kiedy Kevin Spacey, odtwórca głównej roli, został oskarżony o molestowanie seksualne. Zarzucono mu także niestosowne zachowania również wobec współpracowników na planie House of Cards. Z tego powodu Netflix rozwiązał umowę z aktorem, a zdjęcia do 6. sezonu zostały przerwane. Twórcy serialu postanowili jednak wyjść naprzeciw oczekiwaniom widzów i nakręcić część finałową, co bez Kevina Spacey było zadaniem dość trudnym. Wszak bezwzględny, cyniczny i bezlitosny Underwood był centralną postacią fabuły. Niestety, w ostatnim sezonie scenarzyści musieli sobie poradzić bez niego. Zdjęcia zostały wznowione w styczniu bieżącego roku. Jesteście ciekawe, co z tego wyszło?

House of Cards bez Franka Underwooda

Po zerwaniu umowy ze Spacey’m nie zdecydowano się na nikogo, kto mógłby go zastąpić na planie serialu, dlatego też w ostatnim sezonie w ogóle nie zobaczymy Underwooda, za to razem z Claire Underwood staniemy nad jego grobem. Postać dotychczasowej pierwszej damy, granej przez Robin Wright, w ogóle zyska na znaczeniu. To właśnie ona, po śmierci małżonka, obejmie stanowisko prezydenta USA. W zakończeniu krótkiego zwiastuna House of Cards 6 Claire Underwood pojawia się w Gabinecie Owalnym i zapowiada, że „to dopiero początek”…

Foto: materiały prasowe

Jakich aktorów zobaczymy w szóstym sezonie?

Oprócz Robin Wright w 6. sezonie serialu House of Cards zobaczymy także m.in.: Michaela Kelly, Jayne Atkinson, Patricię Clarkson, Constance Zimmer, Dereka Cecila, Campbella Scotta oraz Borisa McGivera. Do obsady dołączyli również Diane Lane, Greg Kinneare i Cody Fern.

Premiera House of Cards 6

Finałowa część serialu pojawi się na Netflix 2 listopada br. Wydaje się, że data ta została wybrana nie bez powodu. Wszak listopadowa aura dnia zadusznego wzmocni jeszcze bardziej wydźwięk mrocznych rozgrywek politycznych, które w założeniu twórcy – Beau Willimona – są głównym elementem fabuły House of Cards

Producentami wykonawczymi 6. części są: Melissa James Gibson i Frank Pugliese, Robin Wright, David Fincher, Joshua Donen, Dana Brunetti, Eric Roth, Michael Dobbs i Andrew Davies. Za produkcję odpowiada: Donen/Fincher/Roth oraz studio MRC dla Netflix.

Nie możemy się doczekać!

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis