Ikony mody: Anya Taylor-Joy

@anyataylorjoy

Anya Taylor-Joy to bez wątpienia jedna z najbardziej cenionych aktorek młodego pokolenia. Jest teraz na ustach wszystkich. Publiczność ją kocha. Krytycy wniebogłosy wychwalają jej wybitne i na długo zapadające w pamięć role, na przykład tę w „Gambicie królowej”, czy „Menu”. Do grona wielkich fanów gwiazdy zaliczają się również krytycy modowi. Anya jest bowiem uważana za nieprzeciętnie stylową. W czym tkwi sekret jej doskonałego wyglądu?

Fanka eklektyzmu

Gdy Anya Taylor-Joy (ur. 1996) pojawia się na ekranie, dana produkcja zawsze zaczyna fascynować jeszcze bardziej. Niezwykle wyrafinowany sposób, w jaki gra, jak i jej niebanalna zjawiskowa uroda intrygują fanów z całego świata. Podobne wielkie emocje Anya wywołuje za każdym razem, gdy przechadza się po czerwonym dywanie. Stylizacje, w których pokazuje się publicznie, niezmiennie elektryzują. Są również inspiracją dla kobiet z całego świata. Co jest tego zasługą? Do jakiego stylu gwiazda ma szczególną słabość?

Ukochaną estetyką aktorki eklektyzm. Zarówno na mniejsze, jak i na większe wyjścia wybiera zazwyczaj stylizacje skomponowane z ubrań utrzymanych w różnych stylach. Podobnie jak Kate Moss i Alexę Chung pociąga ją bardzo rockowy szyk. Chętnie łączy pełen blichtru styl glamour wraz z zaskakującymi elementami minimalistycznymi lub futurystycznymi. Co ciekawe, nie przykłada większej wagi do śledzenia nowinek. Bawi się modą i jest zawsze w stu procentach sobą. Ma się zatem wrażenie, że outfity są doskonale zgrane z jej temperamentem. Widać w nich odwagę, nieszablonowość, jak i pełną przekory nonszalancję. Jednocześnie nie sposób nie określić ich mianem nieprzeciętnie szykownych, sensualnych i ultra kobiecych.   

W garderobie aktorki sporo miejsca zajmują maxi sukienki z głębokimi dekoltami na plecach w gamie nude, bieliźniane pastelowe sukienki z motywem koronki, kurtki ramoneski, żakiety chanelki i oversizowe męski marynarki. Zawsze podkręca swoje kreacje jedynymi w swoim rodzaju dodatkami. Stawia na okazałą biżuterię, kopertówki z geometryzowanymi elementami w stylu art déco lub urocze torebki z piórami. 

@anyataylorjoy

Fanka stylu retro

Aktorka fantastycznie czuje się nie tylko w eklektycznych kreacjach, ale również w klasycznych stylizacjach w klimacie retro. Najbardziej inspirują ją stroje rodem z lat sześćdziesiątych oraz siedemdziesiątych. Przeglądając jej fotografie, można zauważyć, że ma szczególne zamiłowanie do charakterystycznej estetyki promowanej przed dwa domy mody. To Chanel oraz Christian Dior. Swoją drogą warto dodać, że stylowa Anya została swego czasu twarzą tego ostatniego. 

W szafie każdej amatorki stylu gwiazdy powinno się znaleźć kilka rzeczy. Nie może zabraknąć wśród nich eleganckich kompletów złożonych z trapezowych mini spódniczek oraz krótkich marynarek zapinanych na duże guziki. Świetnie dobierać do nich koszule z żabotami lub trzymające się linii ciała golfy. Jeśli chodzi o kolory, najlepiej celować w te energetyczne i soczyste: pomarańczowy, makowy i trawiasto zielony. 

@anyataylorjoy
Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis