Jak podnieść włosy u nasady? Z naszymi poradami uda Ci się!

Chcesz dodać lekkości swojej fryzurze? Masz dość oklapniętych, przylegających do głowy włosów? W takim razie dobrze trafiłaś! Mamy dla Ciebie kilka praktycznych porad, które pomogą Ci podnieść włosy u nasady. Poznaj sztuczki profesjonalnych stylistów fryzur, które możesz wypróbować w domu!

Zastosuj karbownicę

Karbownica to urządzenie, które przypomina prostownicę, z tym że ma pokarbowane płytki, których zadaniem jest tworzenie drobnych fal na włosach. Mniej więcej dwie dekady temu tzw. gofrowanie włosów było bardzo popularne. W tamtym okresie karbowano włosy na całej długości. Ten trend stylizacji już dawno odszedł jednak do lamusa. Obecnie styliści fryzur używają karbownicy do dodania włosom objętości u ich nasady. Od razu zaznaczmy, że da się to zrobić w taki sposób, że karbowanych pasm po prostu nie widać. Jak?

Zacznij od rozczesania włosów, następne przedziel je przedziałkiem i po obu stronach wydziel pasmo szerokości mniej więcej dwóch centymetrów.  Przed użyciem karbownicy zwiąż lub zepnij je – później z pomocą tak przygotowanych pasem wierzchnich zasłonisz pofalowane włosy. Odsłonięte włosy pokarbuj od samej nasady na odcinku około trzech centymetrów z góry do dołu, pasmo po paśmie. Przy karbowaniu nie stylizuj pasm z przodu, które znajdują się bezpośrednio przy twarz, ponieważ one pozostaną widoczne. Każde pokarbowane pasemko przełóż na moment na drugą stronę przedziałka do wystygnięcia. Kiedy wszystkie pokarbowane pasma znajdą się już we właściwym miejscu, możesz je przykryć wydzielonymi na samym początku pasmami. Ten sam proces powtórz po prostu po drugiej stronie przedziałka. Będziesz pozytywnie zaskoczona! Pofalowane pasma schowane pod prostymi skutecznie podniosą włosy u nasady. Efekt stylizacji utrzyma się do następnego mycia.

Chcesz mieć pewność, że dasz sobie radę? Wybierz odpowiednią karbownicę. Najlepszym rozwiązaniem będzie małe, poręczne urządzenie wyposażone w wąskie płytki. Z ich pomocą uda Ci się złapać włosy przy samej skórze i pokarbować je na stosunkowo niewielkiej długości.  Właściwym wyborem będzie tak zwana karbownica typu Valera Volumissima 3252 karbownica, którą możesz bez problemu zamówić w hurtowni fryzjerskiej. Z pomocą tego urządzenia będziesz mogła nie tylko podnosić włosy na co dzień, ale także robić efektowne fryzury z pokarbowanymi pasemkami.

Wypróbuj moc profesjonalnych kosmetyków

Objętości możesz dodać swoim włosom także za pomocą kosmetyków. Zamiast popularnych produktów marketowych i drogeryjnych wybierz jednak profesjonalne kosmetyki fryzjerskie, które są o wiele skuteczniejsze. Możesz je kupić w hurtowni internetowej – nie musisz być fryzjerem, aby móc złożyć zamówienie.

Chcesz unieść swoje włosy u nasady i dodać im widocznej lekkości? W takim razie wybierz kosmetyki z linii dodającej objętości. Już po pierwszym zastosowaniu szamponu i odżywki zauważysz efekt. Nie musisz się obawiać, że profesjonalne kosmetyki fryzjerskie obciążą Twoje włosy. Warto podkreślić, że mają one receptury bazujące na naturalnych ekstraktach, zwykle nie zawierają składników chemicznych. Takie naturalne kosmetyki są obecnie bardzo często używane w salonach fryzjerskich. Również w warunkach domowych pozwolą Ci uzyskać świetny efekt. Aby dodać włosom objętości, musisz jednak przestrzegać kilku istotnych zasad., a mianowicie:

  • myj włosy delikatnie i dokładnie – optymalnie byłoby zrobić to dwa razy;
  • nie nakładaj masek i odżywek do włosów tuż przy skórze głowy;
  • dokładnie zmywaj pozostałości kosmetyków odżywczych, aby nie obciążały włosów.

Susz włosy przy użyciu odpowiedniej techniki

Na to, jak prezentuje się Twoja fryzura, ogromny wpływ ma także technika suszenia. Z pomocą suszarki możesz przy odrobinie umiejętności nadać optymalny kształt Twojej fryzurze. Zachęcamy Cię do suszenia włosów urządzeniem o dużej sile przy użyciu niezbyt gorącego podmuchu powietrza. W ten sposób wysuszysz włosy szybko, nie niszcząc ich. Aby podnieść włosy u nasady, powinnaś suszyć je głową w dół. Podczas suszenia kieruj strumień powietrza z suszarki od nasady w stronę końcówek. Grawitacja pomoże Ci uzyskać pożądany efekt.  Dobrze byłoby co chwilę w trakcie suszenia przeczesywać włosy szczotką z naturalnym włosiem, dziki czemu włosy „zapamiętają” kierunek wysychania. Po suszeniu użyj jakiegoś delikatnego kosmetyku stylizacyjnego – lakieru lub pudru do włosów.

Mamy nadzieję, że nasze porady pomogą Ci skutecznie podnieść włosy u nasady. Wypróbuj sposoby doświadczonych fryzjerów! Profesjonalne urządzenia fryzjerskie i kosmetyki możesz zamówić w hurtowni fryzjerskiej fryzomania. Dla najlepszego odbicia włosów u nasady stosuj wszystkie trzy opisane przez nas sposoby. Przekonaj się sama, że także i na co dzień możesz cieszyć się nienaganną fryzurą, która będzie przyciągała pełen podziwu spojrzenia!

Tagi: ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis