Jak stworzyć mini biuro w domu?

@thenordroom.com

Wszyscy przyzwyczailiśmy się do pracy z domu i wszystko wskazuje na to, że w przyszłości będziemy spędzać w nim coraz więcej czasu. Co zrobić, gdy mieszkamy w małym domu i nie jesteśmy w stanie wydzielić dodatkowego pokoju, który moglibyśmy przeznaczyć na domowe biuro? Istnieją proste i stylowe sposoby na zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni, która stanie się naszym gabinetem i pozwoli oddzielić miejsce do pracy od miejsca do życia i odpoczynku. 

@thenordroom.com

Biuro w szafie

To sprytne i proste połączenie biura i szafy, pomoże zaoszczędzić nam sporo miejsca, jednocześnie wyznaczając nam osobną przestrzeń do pracy. Choć wizja pracy w szafie początkowo może brzmieć przerażająco i wywołać w nas objawy klaustrofobii – nie mamy się o co martwić. Przekształcenie wbudowanej szafy w ukrytą przestrzeń biurową to sprytny sposób na wygospodarowanie dodatkowego miejsca. Możemy łatwo ukryć nasze biuro zawsze, gdy kończymy z niego korzystać, dzięki temu nasze mieszkanie znowu przekształci się w odprężającą strefę relaksu. Możemy też zrezygnować z drzwi szafy i przekształcić wnękę w otwartą przestrzeń, która doskonale wkomponuje się z resztą wystroju. Użycie wzorzystej tapety i kilku ozdobnych dodatków stworzy przytulny klimat, w którym z chęcią przystąpimy do pracy.

@thenordroom.com

Zagospodarowane niewykorzystane przestrzenie

W każdym domu znajdują się jakieś niewykorzystane przestrzenie – na przykład miejsce pod schodami. Ta mała przestrzeń pod skosem może być sprytnie wykorzystana do stworzenia miniaturowego, domowego biura. Dzięki wykonanym na zamówienie półkom i  użytecznym rozwiązaniom do przechowywania, możemy mądrze wykorzystać każdy zakamarek i stworzyć funkcjonalne domowe biuro.

@ikea

Dzielące regały

Półki na książki nie muszą być stawiane pod ścianą. Wykorzystując półkę na książki jako ściankę działową, możemy stworzyć domowe biuro, które jest oddzielone od pozostałej przestrzeni w pokoju. W ten sposób otrzymamy trochę prywatności, a nasze domowe biuro nie stanie się punktem centralnym pokoju. Dzięki zastosowaniu regału jako ścianki działowej, otrzymamy dodatkowe miejsce do przechowywania rzeczy i dokumentów w naszym prowizorycznym biurze. 

@Sjaartje

Wykorzystaj wysokość 

Jeśli mamy taką możliwość, możemy wykorzystać wysokość, do stworzenia niewielkiej dodatkowej przestrzeni. Nawet gdy nie dysponujemy przestrzennymi wysokimi sufitami w stylu starej kamienicy lub loftu – nic straconego. Nawet mieszkając w niewielkiej kawalerce możemy zainstalować łóżko na antresoli i umieścić pod nim nasze biuro. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które priorytetowo traktują możliwość komfortowej pracy, a domowe biuro jest ważniejsze niż tradycyjne łóżko. 

@thenordroom.com

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis