Jak wybrać pierścionek zaręczynowy? Praktyczne porady, na co zwrócić uwagę

Moment zaręczyn jest jednym z najczęściej przywoływanych przez nas wspomnień. I nic w tym zaskakującego, w końcu większość osób przeżywa związane z nim emocje jedynie raz w życiu. Dlatego po stronie osoby, od której wyjdzie inicjatywa oświadczyn (w naszej kulturze przyjęło się, że najczęściej jest to mężczyzna) leży zatroszczenie się o to, by wszystko przebiegło jak najlepiej. By obyło się bez wpadek, warto zacząć przygotowania ze znacznym wyprzedzeniem w czasie. Oczywiście pierwszym dylematem przyszłego Pana Młodego jest to, jaki pierścionek zaręczynowy wybrać. Tak naprawdę stanowi on najważniejszy element całego wydarzenia – od wieków jest symbolem narzeczeństwa.

Jaki pierścionek na zaręczyny?

Wyróżnia się dwie kluczowe kwestie, które należy wziąć pod uwagę jako pierwsze – to one będą odgrywały największą rolę w aspekcie wizualnym.

  • rodzaj kamienia – przed rozpoczęciem poszukiwań, warto zastanowić się nad tym, jaki kamień w pierścionku zaręczynowym najbardziej bierzemy pod uwagę. Efektywnie ograniczy to pole poszukiwań, oszczędzając czas i nerwy – im mniejsze pole wyboru, tym mniej stresujące okazuje się podjęcie ostatecznej decyzji. Najpopularniejszym wyborem, w zasadzie od lat, jest pierścionek zaręczynowy srebrny z diamentem. Diament jest najtwardszym minerałem obecnym na Ziemi, co można potraktować jako symbol niezniszczalności związku. Jednak nie każda kobieta jest zwolenniczką podążania za modą. Te Panie, które wolą wyróżniać się z tłumu, z pewnością będą przeszczęśliwe, gdy ujrzą pierścionek z szafirem na palcu. Podobnie jak rubin, jest on nieco rzadziej widywany na dłoniach przyszłych Panien Młodych, acz nie mniej piękny.
  • rodzaj kruszcu – jeszcze kilkanaście lat temu zarówno pierścionki zaręczynowe, jaki i obrączki, dominowały w kolorze klasycznego żółtego złota. Dzisiaj to, czy wybrać pierścionek zaręczynowy złoty czy srebrny zależy już tylko i wyłącznie od upodobań Pana Młodego. A raczej jego przyszłej narzeczonej – ponieważ to właśnie w jej gust będzie starał się wpasować, przeglądając setki, a może nawet tysiące modeli. Już na tym etapie warto posłużyć się sprytem i zajrzeć do szkatułki ukochanej, by sprawdzić jaki kolor w niej króluje. Dopasowanie do niej pierścionka zaręczynowego na pewno zaplusuje w oczach przyszłej Panny Młodej. Dla niezdecydowanych, celnym rozwiązaniem są także pierścionki z dwukolorowego złota – łączące w sobie odcienie złota i srebra.

Cena pierścionka zaręczynowego

Kolejne pytanie, na które Pan Młody musi sobie odpowiedzieć, brzmi: za ile kupić pierścionek zaręczynowy? Tak naprawdę jego cena nie powinna mieć większego znaczenia, ponieważ doskonale prezentujący się pierścionek można kupić już za kilkaset złotych. Najważniejsze jest to, by nie przesadzić w żadną ze stron. Wydana kwota nie może nadszarpnąć przesadnie budżetu, ale jednocześnie dobrze, by nie była zbliżona do cen pierścionków odpustowych. Kluczem jest zachowanie złotego środka. Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie odkładania określonej sumy już kilka, a nawet kilkanaście miesięcy przed ,,wielkim dniem”. Natomiast dla Panów, którzy jednak cenią sobie spontaniczność i na zaręczyny zdecydowali się z dnia na dzień, ale stan konta wydaje się nie sprzyjać temu pomysłowi, istnieje opcja zakupu na raty.

Gdzie najlepiej kupić pierścionek zaręczynowy?

Na tym polu również istnieją dwie opcje. Pierwszą z nich jest zamówienie pierścionka przez internet. Wybierając ten sposób, zakupu, warto porównać ceny – różnice cenowe tych samych produktów, ale w różnych sklepach bywają diametralne. Zazwyczaj ceny w znanych „sieciówkach” są wyższe, niż u lokalnych jubilerów. Ale wcale nie musi być to regułą. U pierwszych z wymienionych, często wprowadzane są promocje i zniżki. Koniecznie trzeba upewnić się, że do zakupionej biżuterii dołączony jest certyfikat, określający jej jakość oraz okres gwarancji. Plusem takiego rozwiązania, jest niewątpliwie wygoda – by dokonać zakupu nawet nie trzeba wychodzić z domu. Robimy to, siedząc w wygodnym fotelu i nie czujemy presji pośpiechu.

Z kolei decydując się na zakupy w stacjonarnym salonie, mamy możliwość przyjrzeć się biżuterii z bliska. Czasem zdjęcia nie oddają w 100% stanu rzeczywistego. Co więcej, osoba prezentująca tę ekskluzywną biżuterię, z chęcią doradzi nam, jaki pierścionek wybrać. Większość z tych osób ma długie doświadczenie w branży i z pewnością zna się na rzeczy.

Jaki powinien być pierścionek zaręczynowy?

To, jaki rodzaj pierścionka wybierze Pan Młody, powinno zależeć od gustu przyszłej narzeczonej. Tak naprawdę każdy pierścionek ma w sobie błysk, przykuwający wzrok, a niekiedy nawet zapierający dech w piersiach. Natomiast to, jak dobrać pierścionek zaręczynowy do charakteru Panny Młodej, może stanowić już pewne wyzwanie.

Najbezpieczniejszym krokiem będzie zdecydowanie postawienie na modne pierścionki zaręczynowe. W biżuterii ślubnej trendy nie zmieniają się często, więc spokojnie zapewniłoby to co najmniej kilka lat dumnego prezentowania przez Pannę Młodą modnej błyskotki na palcu.

Natomiast nie każda z Pań będzie zachwycona tym, że wszystkie jej koleżanki mają niemalże identyczne pierścionki. W końcu jest to wyjątkowa okazja, więc warto zadbać o oryginalność pod każdym względem. Na przeciw temu problemowi wychodzą klasyczne pierścionki zaręczynowe. Zaufanie tej kategorii ma dwie zalety: klasykę na palcach serdecznych przyszłych Pań Młodych spotyka się nieco rzadziej niż najnowszą modę, a co więcej, klasyczne wzory są na tyle uniwersalne, by wpisać się w gusta nawet najbardziej wybrednej osoby.

W większości sklepów dostępne są od razu pierścionki zaręczynowe w pudełeczku. Można skorzystać z tak przygotowanej, gotowej opcji lub dokupić opakowanie oddzielnie.

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Rzadko zdarza się, że mężczyzna zna rozmiar palca swojej ukochanej. I w związku z tym rodzi się pytanie: jak kupić pierścionek zaręczynowy nie znając rozmiaru? Otóż nic prostszego. Wystarczy podebrać jej zwykły pierścionek, który nosi na palcu serdecznym prawej dłoni i wybrać się z nim na łowy. Jednak jeśli pechowo nie nosi ona pierścionków akurat na tym palcu, sprawa się nieco komplikuje, ale i z takiej sytuacji jest wyjście. Wystarczy poprosić o pomoc przyjaciółkę ukochanej, która zabierze ją do salonu pod pretekstem zwyczajnego przymierzania biżuterii i postara się zapamiętać rozmiar tego właściwego palca.

Sprawdź ranking pierścionków zaręczynowych na Terdeals.com i skorzystaj z kuponów rabatowych ✂️

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis