Jak zamontować wiszącą szafkę RTV krok po kroku

Nowoczesne szafki RTV mogą przybierać różne formy. W zależności od Twoich potrzeb i preferencji możesz przebierać w różnych modelach szafek z klasycznymi czterema nóżkami, ale możesz także zwrócić uwagę na nowoczesne szafki RTV podwieszane. Jak zamontować taką szafkę? Podpowiadamy!

Kiedy wybrać szafkę RTV wiszącą?

Szafki pod RTV pełnią funkcję nie tylko estetyczną, ale również praktyczną. Nie tylko pomogą Ci uporządkować wszystkie sprzęty elektroniczne, które masz podpięte do telewizora, ale również położysz na blacie niezbędne akcesoria, jak pady do konsoli czy piloty do TV lub kina domowego. Meble pod telewizor powinny być dopasowane do wnętrza salonu, ale także do jego rozmiarów. Jeżeli pokój jest niewielki, to masywna komoda pod telewizor kompletnie się nie sprawdzi, bo tylko optycznie pomniejszy pomieszczenie.

Szafki RTV nowoczesne wiszące sprawdzą się w małych, wąskich salonach. Pamiętaj, że stoliki pod telewizor powinny być montowane na takiej wysokości, żeby nie znajdowały się za blisko telewizora – w innym wypadku mogą męczyć Twój wzrok i oglądanie filmów nie będzie komfortowe.

Zwróć uwagę na szafki RTV białe, które odnajdą się zwłaszcza we wnętrzach skandynawskich i minimalistycznych, a także nowoczesnych. Dzięki nim Twoja ściana z telewizorem wreszcie będzie uporządkowana. Stoliki RTV bowiem pozwalają na swobodne ukrycie nieestetycznych kabli.

Zalety nowoczesnej szafki RTV podwieszanej

Jakie zalety ma szafka RTV wisząca?

  • Optycznie powiększa pomieszczenie (szczególnie szafka RTV biała lub w kolorze jasnego drewna).
  • Dzięki niej ściana telewizyjna wydaje się „lekka” i uporządkowana.
  • Szafki RTV długie podwieszane doskonale sprawdzą się w niewielkich salonach.
  • Pod szafką zyskujesz dodatkową przestrzeń.
  • Szafki RTV podwieszane są modne i eleganckie, a także pasują do większości wnętrz.

Szafki RTV czarne, wykończone na wysoki połysk, będą idealnym dodatkiem do każdego wnętrza w stylu minimalistycznym bądź nowoczesnym. Wisząca szafka RTV z matowym wykończeniem z kolei odnajdzie się również w bardziej klasycznych aranżacjach. W sklepach znajdziesz również bardziej ekskluzywne szafki RTV bądź ich nowocześniejsze, podświetlane wersje. Podświetlana szafka pod telewizor może stanowić także samodzielne, bardzo nastrojowe źródło światła podczas wieczornych seansów filmowych.

Szafki RTV wiszące wbrew pozorom są bardzo stabilne i łatwo je zamontować. Stolik pod telewizor po prostu składasz i przysuwasz do ściany – jak wygląda jednak sprawa z meblem wiszącym?

Montowanie wiszącej szafki RTV krok po kroku

Szafki pod telewizor wiszące wcale nie są takie trudne w montażu, jak mogłoby się wydawać. Tego typu szafka RTV jest montowana na specjalnych kołkach i wspornikach, zupełnie tak, jak półki. Sam montaż zależy w dużej mierze od wybranego przez Ciebie modelu – niektóre szafki pod TV będą wymagały np. zamontowania dodatkowych zabezpieczeń. Nie musisz się jednak obawiać, bowiem montaż tego typu mebli jest stosunkowo prosty, a Twoja ścianka RTV będzie wyglądała tak pięknie jak nigdy.

Szafki RTV nowoczesne wiszące – jak je zamontować?

  1. Wbij kołki w boki szafek (zawsze rób to na twardym podłożu). Przy składaniu szafki ustaw kąty za pomocą miarki, żeby poprawnie ją skręcić – w innym przypadku szafka może być krzywa i nie będzie spełniała swojej funkcji.
  2. W skręconej już szafce (drzwiczki i szuflady montuj na końcu, po zawieszeniu!) wywierć otwory, które posłużą do zawieszenia mebla (w zależności od modelu otwory mogą znajdować się w innych punktach szafki).
  3. Dokładnie wymierz odległość między otworami szafki i przenieś je ołówkiem na ścianę. Następnie wywierć w niej dziury i umieść dołączone do zestawu kołki i śruby.
  4. Ostrożnie powieś szafkę na ścianie.
  5. Zamontuj drzwiczki i/lub szuflady.

Szafka TV wisząca wygląda efektownie, a jej montaż wcale nie jest taki trudny, jak mogłoby się wydawać. Żeby jednak Twoja ściana TV wyglądała elegancko, upewnij się, że szafka jest skręcona poprawnie i prosto. W innym wypadku drzwiczki np. mogą się nie domykać i mebel nie będzie spełniał swojej funkcji.

Wiszące szafki to nowoczesne, pomysłowe rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Rekomendujemy je szczególnie do małych, wąskich salonów.

Tagi: , , , , , , , ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis