Jak zostać królową parkietu w zwiewnej weselnej sukience?

Wybór sukienki na ślub może sprawić pewne problemy. Przygotowaliśmy więc poradnik, w którym wyjaśniamy, jak ich uniknąć.

Ktoś bliski zaprosił cię na wesele? Odbierz to jako wielkie wyróżnienie. W ten sposób dał ci przecież do zrozumienia, że jeden z wyjątkowych dni w jego życiu chce spędzić właśnie z tobą. Powinnaś więc zrobić wszystko, by wyrazić, jak duże znaczenie ma dla ciebie fakt, że możesz uczestniczyć w ślubie i weselu. Jednym z najważniejszych aspektów jest z całą pewnością wybór odpowiedniej sukienki.

To jednak niełatwe zadanie. Sukienki na wesele muszą być eleganckie i skromne, a zarazem wygodne – tylko wtedy pozwolą ci na całonocne szaleństwo na parkiecie. Wybierając kreację na ślub kogoś bliskiego łatwo też popełnić faux pax – nawet jeśli masz najlepsze intencje. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto więc zapoznać się z kilkoma najważniejszymi zasadami, które pozwolą ci uniknąć niezręcznych sytuacji.

Sukienka na ślub. Czego unikać przy wyborze?

Ślub i następujące po nim przyjęcie to wyjątkowe wydarzenia, których oprawa rządzi się określonymi prawami. Łatwo jest przekroczyć cienką linię niestosownego zachowania i ubioru. Jeśli chodzi o ten drugi, przede wszystkim powinnaś się wystrzegać:

  • krzykliwej czerwieni – to kolor, który może nie najlepiej kojarzyć się seniorom – a tych najpewniej nie zabraknie wśród weselnych gości. Poza tym intensywny czerwony kolor sukienki będzie zbyt przykuwał uwagę gości, odwracając ją od najważniejszej osoby tego wieczoru – panny młodej;
  • bieli – odcienie bieli i jasnego beżu podczas przyjęcia ślubnego zarezerwowane są wyłącznie dla panny młodej. Pojawienie się w białej i écru sukience zostanie więc odczytane jako spory nietakt;
  • czerni – czarny, jako poważny kolor, niezbyt dobrze łączy się z podniosłym i radosnym nastrojem ślubnej uroczystości. Czarna sukienka dobrze sprawdzi się podczas oficjalnych spotkań lub smutnych wydarzeń, jednak na ślub inne barwy są lepszym wyborem;
  • wyzywających kreacji – głęboki dekolt lub krój opinający się na udach i pośladkach nie zostaną zbyt dobrze odebrane przez najstarszych uczestników wesela. Takie fasony lepiej zostaw więc na imprezy w gronie rówieśników.

Sukienka na przyjęcie ślubne. Jaki krój i długość?

Wspomnieliśmy już, że wyzywające kreacje to niezbyt dobry wybór na ślubną imprezę. Zrezygnuj więc z sukienek mini, wybierając raczej sukienkę przed kolana, do kolan lub za kolana. Unikaj też bezrefleksyjnego podążania za obecnymi trendami. Sukienki z katalogów z pewnością pięknie wyglądają na modelkach, jednak nie oznacza to, że ty będziesz prezentowała się w nich równie dobrze. Dużo lepiej zrobisz, wybierając sprawdzony fason, co do którego masz pewność, że dobrze w nim wyglądasz. Jeśli zależy ci na tym, by pokazać znajomość mody, sięgnij po mocne akcenty, takie jak kolczyki, pierścionki czy torebki.

Sukienka weselna. Sprawdź, co założą druhny

Zanim wybierzesz konkretną sukienkę, dowiedz się również, w jakich kreacjach podczas ślubnego przyjęcia wystąpią druhny panny młodej. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w których wystąpisz w stroju łudząco podobnym, co również jest sporym nietaktem. Nie musisz się niczym krępować – po prostu spytaj o to parę młodą.

Popełnienie powyższych błędów może sprawić, że taniec nie dostarczy ci przyjemności. Zdecydowanie lepiej się ich wystrzegać, ale nie wystarczy to do tego, aby zostać królową parkietu. Do tego potrzeba jeszcze zadbania o inne kwestie.

Pewność siebie ma spore znaczenie

Gdy już wiesz, czego się wystrzegać, jeśli chodzi o wybór kreacji, dużo łatwiej o zyskanie pewności siebie. Aby bawić się do białego rana i za każdym razem chętnie wychodzić na parkiet, pewność siebie jest po prostu niezbędna. Co włożyć, żeby jej nie zabrakło? Sprawdzony fason nie jest wystarczający w takim przypadku. Potrzebujesz sukienki, dzięki której w każdym momencie będziesz czuć się komfortowo. Znajdziesz ją na przykład w Long Fashion. Wygoda jest niezwykle istotna. Jeżeli coś będzie sprawiać, że poczujesz jakikolwiek dyskomfort, zabawa już nie będzie taka sama. Sprawdź więc przed wyjściem na wesele, czy sukienka nie ogranicza twoich ruchów i czy jesteś w stanie w niej tańczyć. W ten sposób upewnisz się, że nocne szaleństwo jest możliwe.

Dobranie dodatków do sukienki

Kolejną istotną rzeczą jest dobór dodatków w odpowiedni sposób. Mianowicie, komfortowa sukienka nie jest wystarczająca do tego, żeby się dobrze bawić. Źle dobrane dodatki mogą zniweczyć twoje plany, nawet w przypadku, gdy włożysz jedną z wygodniejszych sukienek. W pierwszej kolejności zwróć uwagę na buty. Nie każde są dobre do tańca. Dużo zależy też od przyzwyczajenia i własnych preferencji. Biżuteria także może ci przeszkadzać w zabawie. Dlatego też unikaj jej nadmiaru, chyba że masz pewność, że nie będzie niweczyć zabawy.

Tagi: , ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis