Jak zwiększyć objętość włosów?

@streetstyle_london

Jeśli jesteś posiadaczką cienkich włosów lub po prostu marzy ci się fryzura w stylu Cindy Crawford rodem z lat 90, nie jesteś sama. Według statystyk aż 40% kobiet nie jest zadowolona z objętości swoich kosmyków. Na szczęście istnieje wiele metod, by zbliżyć się do naszego włosowego ideału.

@ginemargrethe

Cięcie kluczem do sukcesu

Sposób cięcia uzależniony jest od długości włosów i fryzury jaką chcemy uzyskać. Odpowiednio dobrana metoda może optycznie zagęścić fryzurę, nadać jej głębi i lekkości. Cienkie włosy znacznie częściej uwydatniają się przy długich i prostych stylizacjach. Dlatego odpowiednio wycieniowane i wystylizowane fryzury dają efekt upragnionej objętości. Dobrane i przemyślane strzyżenie tworzące wiele warstw nada fryzurze pełni. Które fryzury wybrać, by zyskać na objętości?

Fryzura typu bob

Mimo stale zmieniających się trendów, bob króluje także w 2022 roku. Dodatkowo, będzie on doskonałym wyborem zapewniającym objętość cienkim włosom. Ta ponadczasowa fryzura jest prosta w utrzymaniu i stylizacji. Jej dodatkowym atutem jest fakt, że dzięki szerokiemu wachlarzowi rodzajów cięcia jest niezwykle uniwersalny. Klasyczny bob, french bob, blunt bob oraz long bob z pewnością zajdzie zastosowanie u każdego typu urody.

@pollyhey

Gorący bixie cut

Bixie to cięcie, które zdążyło już zawojować media społecznościowe. Ostatni tren to nic innego jak nowoczesne połączenie dwóch dobrze nam znanych fryzur. Bazuje ona na uniwersalnym bobie oraz odważnym pixie cut, królującym w poprzednim sezonie. Efektem tej fuzji jest czerpiące z estetyki lat 90 nowoczesne cięcie, na którego puncie oszalały kobiety z całego modowego świata. Bixie wygląda rewelacyjnie także w połączeniu z grzywką – zarówno prostą, jak i stylizowaną na bok.

Shaggy hair

Shaggy hair to fryzura, która swoją największą popularność przeżywała w latach 70, a wielki powrót zaliczyła w 2021. Do jej najbardziej znanych posiadaczy zaliczymy gwiazdy takie jak Jane Birkin, Cher, Debbie Harry czy Farrah Fawcett. Z uwielbieniem nosili ją także panowie, szczególnie Mick Jagger, który do dziś dumnie nosi to ponadczasowe cięcie. Shaggy hair to przede wszystkim mocno wycieniowane, pofalowane, „czesane wiatrem” włosy. Występują w różnych wersjach w zależności od długości włosów, a jej nieodłącznym elementem jest zadziorna grzywka w stylu „curtain bang”.

@jules_mikkiauldhair

Efekt „so natural”

W tym sezonie eksperci jednogłośnie wskazują na zwiewność naszych fryzur. Kolejnym niezwykle modnym cięciem nadającym objętości jest naturalny look, jaki osiągniemy cieniując długie włosy na całej ich długości. Tak ścięte włosy (bez nadmiernej stylizacji) uzyskają lekkość, układając się w dziewczęcy nieład, niezwykle bliski trendom promującym przez francuskie piękności.

@borisboriswh

Rozświetlająca koloryzacja

Oprócz cięcia nadającego włosom objętości, kolejnym sposobem na osiągnięcie bujnej czupryny jest ich odpowiednia koloryzacja. Najlepszą metodą zagęszczającą optycznie cienkie włosy jest dodanie kilku pasemek – szczególnie w okolicach twarzy. Uzyskując efekt muśniętych słońcem kosmyków, nadamy fryzurze lekkości i trójwymiarowości. Jeśli chcemy uzyskać mocniejszy efekt, najlepszym wyborem będzie balayage. Zachowując naturalny odrost przy nasadzie oraz łącząc ze sobą kilka odcieni farb umieszczonych w kluczowych punktach naszej fryzury, uzyskamy optyczną iluzję grubszych włosów. Ta technika sprawdzi się zarówno na włosach jasnych, ciemnych, prostych czy kręconych.

Odpowiednia stylizacja

Oprócz zaopatrzenia się w stylizujące kosmetyki zwiększające objętość włosów, warto skupić się także na samym procesie ich suszenia i stylizacji. Starą i sprawdzoną metodą będzie suszenie włosów głową do dołu – pomocna przy tym może okazać się okrągła szczotka o dużej średnicy. Za jej pomocą wygładzimy pasma, unosząc je maksymalnie u nasady. Drugim skutecznym, lecz nieco bardziej czasochłonnym sposobem jest zastosowanie tradycyjnych wałków. Chcąc uzyskać dużą objętość powinniśmy (tak jak szczotkę) wybrać te o większej średnicy. Niezawodnym sposobem na efekt gęstej czupryny będzie wykonanie luźnych fal za pomocą lokówki lub prostownicy. Stosując się do zasady nakręcania kosmyków naprzemiennie w dwóch różnych kierunkach, uzyskamy prawdziwą burzę, pięknych i zmysłowych loków.

Tagi: , , , , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis