Jaki pędzel do różu wybrać? Praktyczne wskazówki

Makijaż, który wygląda naturalnie i dodaje młodzieńczego blasku, wcale nie jest prosty do wykonania. Bardzo łatwo o przesadę i stworzenie karykaturalnego efektu. Chcąc tego uniknąć, warto skorzystać z odpowiednich akcesoriów, które ułatwiają malowanie się. Jednym z nich jest skośny pędzel do różu, dzięki któremu codzienny makijaż będzie łatwiejszy do wykonania i zachwyci wszystkich dookoła.

Pędzel do różu – czy to konieczne?

Zastanawiając się, czy koniecznie musisz używać pędzla do różu, weź pod uwagę to, o jaki efekt w makijażu Ci chodzi. Jeśli wymaga on precyzji, to odpowiednie akcesoria i kosmetyki są niezbędne.

Możesz nakładać róż palcami, ale to raczej rozwiązanie awaryjne, gdy nie ma się pod ręką pędzla, a szybko chcesz poprawić makijaż. W tym przypadku niestety musisz liczyć się z tym, że zamiast równomiernie rozprowadzonego kosmetyku, na twarzy będą widoczne nieestetyczne plamy i nienaturalne „wypieki”. Z tego względu, na co dzień warto używać dobrego pędzla do różu. Dzięki niemu kości policzkowe będą idealnie podkreślone, a Ty zyskasz naturalnie wyglądające rumieńce.

Jak wygląda pędzel do różu?

Profesjonalny pędzel do różu jest mniejszy niż ten, stosowany do nakładania pudru. Ma też ściętą pod skosem główkę, co pozwala precyzyjnie cieniować oraz modelować kontury twarzy. Świetnie sprawdza się w przypadku używania mineralnych kosmetyków – dobrze je rozprowadza i w naturalny sposób zaciera granice różu, co daje lekki i świeży efekt.

Włosie syntetyczne vs naturalne

Na sklepowych półkach możesz znaleźć pędzle z naturalnym i syntetycznym włosiem – który wybrać?

Najważniejsze, aby pędzel do różu był miękki. To pozwoli dobrze wyłapywać pigment i delikatnie nanieść go na skórę, a następnie lekko rozetrzeć. W ten sposób „rumieńce” wyglądają naturalnie, bez smug i plam. Zwróć też uwagę na to, aby pędzel do różu był trwały. Wpływ na to ma rodzaj włosia – syntetyczne jest bardziej wytrzymałe od naturalnego.

Syntetyczny pędzel będzie przyjaźniejszy dla alergików, ponieważ jego używanie nie wiąże się z ryzykiem reakcji alergicznych na włosie naturalnego pochodzenia. Dużą zaletą jest także dużo łatwiejsze utrzymywanie go w czystości, gdyż nie wymaga specjalnego traktowania.

Decydując się na pędzel do różu z syntetycznym włosiem, masz do wyboru dużą ilość produktów, w różnych cenach. Pamiętaj jednak, że jakość pędzla zawsze ostatecznie przełoży się na to co zobaczysz w lustrze po wykonaniu makijażu. Dlatego sięgaj po produkty z górnej półki, takie jak skośny pędzel do różu polskiej marki Annabelle Minerals. Zachwyci Cię jego wyjątkowa miękkość i lekki makijaż, jaki gwarantuje używanie go w parze z mineralnym różem.

Nakładanie różu – zrób to dobrze!

Pędzel do różu z pewnością ułatwia nakładanie kosmetyku i stworzenie idealnego makijażu, ale konieczna jest też odpowiednia technika malowania. Jeśli chcesz uniknąć sztucznego, przerysowanego makeupu z intensywnymi wypiekami na twarzy, pamiętaj o kilku ważnych zasadach.

Być może słyszałaś o popularnej „metodzie uśmiechu”, stosowanej szczególnie chętnie przez nasze mamy i babcie. Polega ona na tym, aby szeroko się uśmiechnąć i na uniesione policzki nałożyć róż. W rzeczywistości taki trik dodaje lat, sprawiając, że twarz wygląda nieco starzej i poważniej.

Zapomnij o hollywoodzkim uśmiechu podczas malowania i zawsze nakładaj róż na linii kości policzkowych, jednak nigdy nie od samej skroni do nosa – to zdecydowanie za daleko. Ważne jest też, aby nie przesadzić z ilością kosmetyku. Policzki mają wyglądać, jakby były lekko zaróżowione. Uzależnij sposób nakładania różu od jego konsystencji – sypki i w kamieniu najlepiej jest nanosić na przypudrowaną skórę, a kremowy bezpośrednio na podkład.

Poprawne nakładanie różu wiąże się również z właściwym doborem jego koloru. Nigdy nie używaj kosmetyków o zbyt mocnych odcieniach w stosunku do swojej karnacji. Kieruj się zasadą, że makijaż powinien wydobywać i podkreślać Twoje naturalne piękno. Dobry kosmetyk w parze z równie dobrym pędzlem do różu pomoże Ci osiągnąć wymarzony efekt.

Tagi:
by
Poprzedni wpis Następny wpis