Jakie buty na wesele? Propozycje dla kobiet i mężczyzn

Co roku odbywają się wesela rodziny oraz znajomych i zwykle pojawia się podobny dylemat: w co się ubrać i jak dopasować do danego stroju obuwie. Okazuje się, że problem pojawia się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. W praktyce podstawą jest połączenie elegancji i wygody, ponieważ wesele trwa zwykle wiele godzin.

Buty na wesele – główne zasady

Przede wszystkim podstawową zasadą dla kobiet i mężczyzn jest zadbanie o to, aby wyglądać ładnie i elegancko, ale jednocześnie nie przyćmić państwa młodych. W trakcie wesela najważniejsza jest bowiem młoda para i to na nią kierują się oczy wszystkich osób zebranych. Goście powinni więc zachować umiar i to zarówno jeśli chodzi o strój, jak i o obuwie. Ponadto, spore znaczenie ma zadbanie o to, aby buty były wygodne. Zwykle najpierw trzeba trochę postać w kościele, później przejść do auta lub autobusu, poczekać na parę młodą, stanąć w kolejce i złożyć życzenia, a później zaczyna się zabawa i przede wszystkim tańce. Buty muszą być więc wygodne, nie mogą uciskać, ani sprawiać, że już po godzinie pojawia się chęć na to, aby wrócić do domu.

Buty na wesele dla kobiety: co wybrać?

Zdecydowana większość kobiet na wesele ubiera szpilki. Ten wybór jest oczywiście bardzo elegancki, jednak najczęściej jest tak, że po kilku godzinach (lub szybciej) panie zmieniają obuwie na coś zupełnie innego i czasami w ogóle nie pasującego do stroju. Właśnie dlatego te kobiety, które wiedzą, że nie czują się dobrze na szpilkach i nie chcą w nich tańczyć, powinny od razu ubrać inny, wygodny rodzaj butów. Świetnym rozwiązaniem są damskie czółenka na słupku lub eleganckie buty na niskim obcasie. Najlepiej wybierać obcas kwadratowy, który jest bardzo stabilny i nie powoduje bólu nóg, ani też nie sprawia, że pojawiają się odciski. Innym rozwiązaniem są szpilki na platformie, które umożliwiają wygodne poruszanie się. Na wesele w ostateczności można ubrać także sandały, chociaż zgodnie z wszelkimi zasadami mody, lepiej nie decydować się na modele z odkrytymi palcami. Baletki to wybór dla tych pań, dla których liczy się właściwie tylko wygoda. Oczywiście można wybrać takie obuwie, jednak warto dobrać ładne i eleganckie dodatki. Warto pamiętać o tym, że podstawą na weselu jest wygoda. Właśnie dlatego można wybrać eleganckie buty na płaskim obcasie lub też zdecydować się na praktyczne obuwie z paskiem. Przed weselem warto jednak rozchodzić buty, a więc założyć je na spacer przynajmniej kilka razy. Złym wyborem jest kupowanie obuwia przed weselem i zakładanie go na tę okazję po raz pierwszy. Zwykle buty mogą na początku obcierać lub dopasowywać się do stopy, co oznacza, że nie będą one wystarczająco wygodne.

Buty damskie można znaleźć w polskiej sieci sklepów CCC. Marka działa od ponad 20 lat i promuje najnowsze trendy, a także umożliwia zakup klasycznych i wysokojakościowych butów.

Jakie buty na wesele dla mężczyzny?

W przypadku panów warto zdecydować się także na obuwie bardzo wygodne i komfortowe, aby można było prowadzić partnerkę i tańczyć z nią przez całą noc. Buty męskie na wesele to przede wszystkim obuwie typowo garniturowe, a wiec oxfordy lub eleganckie buty skórzane. W przypadku tak formalnej okazji jak wesele, łączenie sneakersów lub adidasów i garnituru, nie jest dobrym rozwiązaniem. Dużo lepiej jest zaprezentować się w sposób klasyczny i elegancki. Należy także pamiętać o tym, aby odpowiednio dobrać kolor i fason butów do garnituru. Mężczyzna, który jest gościem weselnym, powinien unikać czarnego garnituru, ponieważ ten jest zarezerwowany dla pana młodego. Właśnie dlatego lepiej zdecydować sie na garnitur granatowy, brązowy lub kremowy, a do każdego z nich dobrać buty w miarę podobnym kolorze. Warto rozchodzić buty przed pierwszym założeniem, ponieważ buty do garnituru bywają sztywne, mogą obcierać i powodować odciski. Podstawą dobrej zabawy na weselu jest wygodny i komfortowy strój, a także odpowiednie buty, które umożliwiają taniec, chodzenie i stanie.

Tagi: , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis